Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Хидроизолации с гаранция и кочество

Публикувано от adiniks 
Re: Хидроизолации с гаранция и кочество
10-02-2015 - 08:28:47
Колега adiniks, много хубави съвети даваш, но за България са доста смешни.
В нашата мила държава, има един огромен проблем, и докато той не се реши, никакви договори и условия не помагат.
Този огромен проблем е липсата на всякакъв регламент за строителни дейности, необятната "сива" икономика в строителството, и липсата на законодателство, което да промени нещо.
Аз също страдам от това, и въпреки опитите ми поне да получа смислен отговор ДОКОГА?, срещам само леки бюрократични усмивки.
Работил съм и в чужбина, и само ще ти дам пример как простичко са устроени там нещата:
1. НИКАКВА дейност не можеш да извършваш законно, ако не си фирма, и тя да е регистриране в съответната браншова камара. Ако те хванат "частпром", наказанията са доста солени.
2. Като член на съответната браншова организация, си длъжен да спазваш устава й. Ако не го спазваш, те изключват ЗАВИНАГИ, и чао на тази дейност. Работниците в тази фирма трябва да са специалисти, завършили такова образование, за да я извършват. И в този устав ясно е записано, че действието "пре..е..би другарче" не се толерира.
3. За да извършваш някаква строителна дейност, трябва да имаш и съответните застраховки.
4. За всяка строителна дейност има строги правила как да се извършва и с какви материали, и никой не може да се отклонява от тях. Всеки строител е длъжен да ги спазва, иначе АУТ.
5. Никой нормален гражданин няма да те наеме да му работиш, ако не отговаряш на по-горните условия.

Това е основното.
Ако това го има в БГ, няма как "бай Мангал" да ходи да прави покриви, няма как ако твоята оферта е 10000, някой да го направи за 5000, няма как да има 10 г. гаранция на изолацията, тя да протече на втората година, и после да се окаже, че хората, които са я правили, не могат да бъдат открити, и т.н.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход