Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: търся мнения за сглобяемите къщи
25-10-2018 - 08:59:55
Quote
Georgi_S
Лесно е да отречеш нещо просто така. Какви са ти причините? Нека само си спестим безмислените и неверни твърдения, че не е здрава, че ще я бутне вятъра и т.н.

Никой не говори за здравина. Вятър няма да я бутне, освен ураганен. То и затова, ако си забелязал, след всеки ураган бараките в Америка ги събират с фадромата, и ги строят наново върху същия фундамент.
Като поживееш в такава, ще разбереш.
Както казах, т. нар. Timber Frame House са измислени за бързина и ниска цена. Може би когато аз съм живял в такава и когато съм бил в чужбина, тука не се е чувало за такива.
Къща на 20 год. скърца като стар пиратски кораб.
Както казах, бързина-лее се фундамент, къщата идва Pre-fab, сглобява се за 2-3 дни, после се облицова отвън дали с тухли, дали с камък, дали с блокчета, вътре картон, пода шперплат или дъски, и за 2 месеца си готов за боядисване и нанасяне.
Понеже на запад трудът е скъп, всяко бавене в един строеж води до неимоверно поскъпване на себестойността му.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
25-10-2018 - 13:33:35
Напълно подкрепям колегата Росен.......имам направени 12 такива и ви уверявам че не струват.....дори мога да ви кажа че в България нямаме такава качествена дървесина за тези къщи дори да минат пълните цикли на дълбоко импрегниране и консервиране а ако се внесе от вън то тогава ви гарантирам че монолитното строителство излиза по евтино

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
25-10-2018 - 16:24:29
Аз имам предвид къщите с дървено-скелетна конструкция, които се правят изцяло на обекта. Не говоря за сглобяемите дървени къщи, които се правят с предварително направени панели. Вече в България се предлага много качествен дървен материал (KVH, шведски дървен вносен материал и т.н.).

Също така трябва да е ясно, че такава къща няма да излезе по-евтино от къщата монолитна конструкция (бетон и тухли) и преднината й пред този тип е по-достъпното достигане на висока топлоизолация - излиза много по-евтино къща с дървено-скелетна конструкция да постигне параметрите на пасивна къща, отколкото да направиш монолитна къща пасивна.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
25-10-2018 - 18:04:50
Георги, точно за такива къщи говоря , които се правят на място Timber Frame House а не за панели. А относно топлоизолацията мисля че не си изцяло запознат с принципите на топлотехниката

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
25-10-2018 - 21:58:32
Quote
Georgi_S
Аз имам предвид къщите с дървено-скелетна конструкция, които се правят изцяло на обекта. Не говоря за сглобяемите дървени къщи, които се правят с предварително направени панели. Вече в България се предлага много качествен дървен материал (KVH, шведски дървен вносен материал и т.н.).

Също така трябва да е ясно, че такава къща няма да излезе по-евтино от къщата монолитна конструкция (бетон и тухли) и преднината й пред този тип е по-достъпното достигане на висока топлоизолация - излиза много по-евтино къща с дървено-скелетна конструкция да постигне параметрите на пасивна къща, отколкото да направиш монолитна къща пасивна.

Всеки си има мнение.
Ако все пак ви интересува сглобяема къща, но не дървена, обадете се. Ще ви я направим, и то не от дърво.

Цената няма да е под монолита.

Също така, относно топлоизолацията, мога пък да ви кажа, че в Русия, където сам знаете какви са температурите, завода на ИТОНГ не смогва да произвежда. Почти всички нови къщи и не малко блокове там се правят от ИТОНГ. Като бързина е долу-горе като сглобяемата, за солидност няма да говорим. За топлоизолация също.

Пасивната къща не се състои САМО от направата на добра изолация. Вмъкнете и система за рекупериране и вентилация, за соларна енергия, и ще се доближите.

Има един германец-инженер, който си е построил 100% пасивна въртяща се къща.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
26-10-2018 - 09:53:59
deltatur, rosen71, явно трябва да ми изпратите офертите си за къщите, които вие строите и, които очевидно не са с дървено-скелетна конструкция.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
26-10-2018 - 16:47:41
Quote
Georgi_S
deltatur, rosen71, явно трябва да ми изпратите офертите си за къщите, които вие строите и, които очевидно не са с дървено-скелетна конструкция.

Този тип къщи са с проект, изготвен от производителя на системата. Има няколко типови къщи. Възможен е и индивидуален проект. Проектът е безплатен, ако се сключи договор.
Ако ви интересува, може да говорим повече.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
26-10-2018 - 21:44:40
Росене в Русия повече се използва пенобетон блокчета с дебелина 30 см а не газобетон*drunk*

[stroitel.yolasite.com]

[newhomebg.yolasite.com]
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-10-2018 - 11:24:35
Quote
deltatur
Росене в Русия повече се използва пенобетон блокчета с дебелина 30 см а не газобетон*drunk*

Е, не съм сигурен точно какво е, но се произвежда от ИТОНГ.
На мой познат брат му работи там няколко години като строител. И от него знам, че заявките за доставка се бавят, щото завода не може да смогне.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
06-11-2018 - 15:11:25
Човекът пита за стенна система, за фиброциментов сайдинг, за последствия от залепен стиропор за изолация върху дърво, а някои се надпреварват да се предлагат. Ако не желаете да споделите опита си, който имате, поне недейте да го отказвате от тип строителство, в който живеят милиони хора, най-вероятно защото са по-прости от нас.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход