Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
22-11-2007 - 09:43:07
Привет,

Не е само фундамента ами ВиК и Ел. обзавеждане. Там също няма начин да си държиш човек на заплата също така довършителните работи бригада 5-6 човека за сухото стрителство ? Излиза че приказките за проверени и добри специалисти са лъжи и че най-вероятно нямаш един и същ човек работил на две къщи които си направил за това казвам че фирмите до ключ просто лъжат и препордават с надценка 300%-500% всичко по интериора. Единствената полза е че не се занимаваш ти с тези неща.
inj
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
22-11-2007 - 09:52:34
Eл и ВиК специалисти си имат. Такива хора са полезни и за други неща. А за интериора - мебели ли се има в предвид?

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
22-11-2007 - 10:33:38
Ами като почнем от ключовете, бравите, дръжките на вратите, в банята всичко, кухнята ако в вградена всичко, прозорците - щори, разни етажерки камини, радиатори и други без леглата и гардеробите ако не са вградени това разбирам под интериор
inj
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
22-11-2007 - 14:32:12
Това вече зависи от фирмата. Обикновено се наемат подизпълнители. Но това рефлектира и върху цената. Дръжки на бравите, банята, ключовете и т.н., тези дебни неща би трябвало да се включват в стандартната цена. Поне аз с такова впечатление съм останал от основните фирми, които правят дървени къщи.

За камини, радиатори, осветителни тела и други такива неща, не може да се сложат в цената, защото цените им в зависимост от дизайна и марката са много различни. Една лампа например може да струва 20лв, но може да си сложиш и от 400лв. Как да стане това?

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
сглобяемитE къщи
22-11-2007 - 14:55:25
Оправете го това заглавие най-после деsmiling smiley))
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
22-11-2007 - 18:19:55
От толкова много писане - извода е никакъв. Ако има човек който знае технологията и е направил изчисление на цените на нужните материали да сподели и всеки да си прави сметката. Всеки чака на готово. Ако няма - проучвайте, смятайте и сами си изградете мнение и ако решите го споделете, но обосновано. А не то май 180 евро доникъде няма да стигнат - кой го каза, как го изчисли никой не пита. Моля модераторите за съдействие - няма време да се четат толкова мнения на хората, сортирайте качеството, благодаря
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
22-11-2007 - 20:55:37
Здравейте отново. inj мисля че има грешка. Цената 180 евро е твърдение на iav. Аз като потребител и не вещ в строителството признавам си постъпих така: Имах нужда от малка къща тип бунгало за вила. Харесва ми дървеното строителство и за това започнах да се ровя в нета за оферти и мнения. Така между другото попаднах и на този форум, също и на много сайтове на фирми предлагащи такова строителство. Разгледах модели, поисках оферти, посетих стройко, прецених коя фирма каква степен на завършеност за какви пари предлага, с какви матереали казва, че работи, кое мен ме устройва и накрая даже се позаинтересувах колко излиза груб строеж при традиционното строителство. Спрях се на "Дом хоби" защото имат малки модели. Освен това макар да не предлагат изграждане на ВиК и Ел. цената от 350лв. на квадрат за покрита постройка с врати и прозорци и душоме ми се видя приемвлива и съвсем реална като се има педвид ,че за груб строеж при традиционното строителство ако ти сам си се занимаваш да си наемаш майстори и да си купуваш матереали цената е около 180 - 190 евро (360 - 380лв). Аз не търся лукс нито къща за постоянно живеене, но тъй като "Дом хоби" имат модели до 88кв. м. с дебелина на панела до 130мм. и от фирмата твърдят че в тях може да се живее целогодишно реших да пробвам и да видя как се държи такава къщичка или както аз и казвам на мойта бунгало защото в нея има две стаи и помещение за баня която още не съм направил. За резултата от опита ми вече писах малко по- горе.
Между другото докато търсех информация и оферти се обърнах и към две фирми които предлагат фургони със същата квадратура, изолация, PVC дограма и врати, ел.(кабели контакти, ключове и лампи) и ВиК инсталация включително и обзавеждането в банята (душ, тоалетна и мивка) всичко това на 21 кв. м. и цена 14 250лв с ДДС без транспорта. Трябва да кажа че бях доста изкушен още повече че за фургона нямаше да се разправям и с общината за разрешително, но къщичката изглежда доста по добре.
Въпреки някои проблеми които вече усетх на свой гръб все още съм привърженик на дървеното стрителство и не пропускам да разгледам модели и оферти на фирми включителни и чуждестранни. Както споменах и по-горе съседа ми от едната страна има доста добре изглеждаща дърена къща, но все още нямам информация за нея -кой я е стрил колко струва, какво е неговото мнение и т.н.
inj
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
22-11-2007 - 21:07:27
Zlat56stu Написал:
-------------------------------------------------------
> От толкова много писане - извода е никакъв. Ако
> има човек който знае технологията и е направил
> изчисление на цените на нужните материали да
> сподели и всеки да си прави сметката. Всеки чака
> на готово. Ако няма - проучвайте, смятайте и сами
> си изградете мнение и ако решите го споделете, но
> обосновано. А не то май 180 евро доникъде няма да
> стигнат - кой го каза, как го изчисли никой не
> пита. Моля модераторите за съдействие - няма време
> да се четат толкова мнения на хората, сортирайте
> качеството, благодаря
>


Не мислиш ли, че като проектант на такива къщи не знам какви и колко материали отиват? А пък има хора във форума, които са си построили такива и също са смятали.

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
22-11-2007 - 21:20:23
Към i Malinov
Здравейте! Дали бихте се съгласили да хвърлите едно око на моята спецификация за сглобяема къща. Имам договор за изпълнение "до ключ" и бих се радвала ако оставите личен мейл, за да ви изпратя инфото. Доколкото разбирам се занимавате със сглобяемо строителство и за мен ще бъде ценен Вашия страничен поглед.
БЛАГОДАРЯ ВИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
22-11-2007 - 21:40:07
Чета от известно време форума и ви съжалявам.
Фатката е, че който не умее и не разбира от строителство, той няма и виждане в бъдещето в тази насока.
Едните гледат да си прокарат фирмените оферти, а на другите им се вижда достатъчно скъпо, което им помага да коментират в темата и накрая без резултат.
Който неможе да си построи сам сглобяема къща - което е напълно възможно, то на него винаги ще му е скъпо.
В действителност, изобщо не е скъпо.
Изказвам само мнение от личен опит, а вие продължавайте да си спорите, благодарение на незнанието и неграмотността си в тази насока.
Успех.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход