Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
19-11-2007 - 20:30:51
Благодаря, Тони, това е ценна информация.
Скоро ще се срещна с господин, който предлага цена 180 евро на квадрат. Продължавам да очаквам, че по-малки фирми с опитен екип са компромисният вариант.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
20-11-2007 - 00:11:25
toni и неговия опит....


Ето, че започна веселбата.
Тук прочетох доста коментари, от които разбирам следното - повечето клиенти се борят да постигнат суперцена след което...

......Фундамента не се включва, фугите се отварят, вратата не се затваря, тавана става малко на кръпки, ама иначе всичко е супер, но изолацията не е тази, която трябва...Поздравление за сделката...

Време е да разберем заедно - производители, строители и клиенти, ме няма хубава къща за 350 лв на м 2.

И е време в този форум, който тече 2+ години, да се зададат верни въпроси по технологията, подбор на материали, отговорност на строителя, прецизни договори, комплексни услуги и точни ангажименти с неустойки.

Сглобяемото строителство е сериозен бизнес, както производството на компютри. Ако компютъра малко нещо не ви работи - иначе всичко е наред - как точно да го разбираме? Като малко бременна жена или по друг начин.

Истината е проста:
Барака поръчал - барака получил.
Малки фирми с опит - малки къщи с големи проблеми.











:crazy:
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
20-11-2007 - 11:56:36
А дали не е по-добре барака поръчал - барака получил отколкото къща поръчал - барака получил? Ако прочетете предишните постове, ще откриете и такива варианти. Тук възникват проблемите. Строителен холдинг си разширява дейността и хоп - почваме да сглобяваме къщи. Голяма фирма, много експерти, но нещо се разминават думите от делата.
Не може всички да карат Мерцедес и да си гледат щвейцарския часовник, докато говорят по инкрустирания с диаманти мобилен телефон. Има различни коли, различни компютри, различни къщи. Иначе след Мерцедеса хората ще си купуват Хонка и точка.
Но изглежда комплексното изпълнение на този тип къщи куца. Постаментът да е от едни, ВиК инсталацията от други... и срокът започва да се доближава до масивно строителство (нервите в Бг никой ни ги брои за разхищение).
Може пък вариантът с постепенно външно изолиране на иначе сравнително евтина къща да работи, поне това си мисля след включването на Тони.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-20 11:57 от rufinus.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
20-11-2007 - 14:40:05

Quote

Постаментът да е от едни, ВиК инсталацията от други... и срокът започва да се доближава до масивно строителство (нервите в Бг никой ни ги брои за разхищение).

Топло-топло......

Вероятно се доближаваме до истината по темата.
Бъдещето в пазара на сглобяемото строителство е на фирмите, предлагащи комплексна услуга и пълен контрол върху целия процес от проектиране през фундамент до ключ.

Дали ще ви устрои да сключите един сериозен договор, с подробно описание на всичко, включително кодовите номера на плочките за горната или долната баня и да получавате по 100 Евро на ден като неустойка при евентуално забавяне?
Тогава думите и делата няма да се разминават.
Вярвам, че повечето клиенти ги устройва такава услуга.

Но, не ги устройва цената.

Ето имало там господин, който предлагал по 180 Евро на квадрат.



С ТЕЗИ ПАРИ И МАТЕРИАЛИТЕ ЗА НЕЩО ПРИЛИЧНО НЕ МОЖЕШ ДА СИ КУПИШ.


Хайде в атака за поредната барака!

:loveu:
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
20-11-2007 - 18:39:20
Здравейте,

Отдавна следя форума и реших да споделя опит.

1. Много фирми предлагащи комплексна услуга до ключ твърдят че ще ви уредят тока и водата. Имам ПУБ и пак твърдя че и господ неможе да ми извади разрешително за водата който се е борил със софийска вода и се е опитвал да разучи договора за концесия знае какво имам в предвид. Когато енргото реши че трябва да строите трафопост пак господ неможе да ви помогне. Толкова за фирмите предлагащи услуги до ключ ЛЪЖАТ(а и не взимат малки поръчки примерно под 50 квадрата.)

2. Цените в малка България са най-различни. Аз започнах да строя малка помощна сграда (лятна кухня) 36 кв.м до сега съм дал 6200лв без да плащам още за бунгалото(дървената къща). Като имам на половина готов фундаменд (без мазета и т.н), чакам разрешително и т.н и т.н. Само за тока ще дам 1000лв плюс водата 1000лв.

3. За фирмата която съм избрал избрал съм това което ми трябва сграда за сезонно обитаване събота неделя. За дюшеметата ами ако искате дюшеме което не се пренареджда след 2-3 години от първото слагане, ще ви излезе златно. Сложете ламиниран паркет тогава.

От всичко което написах следва основния извод че всеки се простира според чергата си. Хубав равен парцел който нямя проблеми със софийска вода и енергото хем да е на чист въздух хем да е близо до центъра просто няма или ако има е над 100-150 евро за квадрат. След като си вземете този хубав парцел ще ви трябва и хубава къща и отивате при фирмите до ключ където ви чакат с оферти от 1000 евро на горе лошо няма.

Всеки има право на своето щастие което може да си позволи баба ми на село все в къщи за 1000 евро квадрата е живяла пък сега като се замисля си е имала и въздуха и дворчето и всичко.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
20-11-2007 - 22:47:21
Привет. Първо искам да благодаря на Любо за споделената информация и аз клоня към сайдинга.
Г-н Малинов не си спомням някъде да съм казал че търся евтино и качествено и че съм се борил за да сваля всеки лев от цената. По горе просто споделям опит. Преценил съм че ми трябва нещо малко за сезонно ползване и такова съм търсил, като съм съпоставял степента на завършеност и използваните материали с цената която се предлага. Фирмата към която съм се обърнал ми предлага своите условия а именно- не предлагаме изграждане на фундамент, Ел. и ВиК инсталация и това е нашата цена 350лв. на квадрат без проекта който се заплаща допълнително и не е задължителен. Какво казват друго те: Предлагаме степен на завършеност сачак или OSB отвътре и отвън, душоме навсякъде без помещението за баня, вътрешни и външни врати и прозорци стъклопакет дървени 50 процента отваряеми, покрив покрит с Ондулин.
Е за цената която предлагат не мисля че търся евтиното, а мисля че е съвсем реална.
Същата тази фирма не казва, че предлага бараки нали, нито споменава че ще ползва некачествена дървесина нали, дори обратното гарантира че ще се иползват качествени продукти което при споменатата цена е възможно. Така че съвсем не съм търсил супер качество и лукс на ниска цена просто казвам че това което се офертира после трябва да се спазва защото във форума назад прочетох за хора платили високата цена която им искат за "качеството" и после имат същите проблеми като мен с тази разлика че те са купили къща за живеене, а аз просто реших да пробвам с вилата си и взех нещо малко което ме устройва та да видя как се държи. И като чета форума назад изобщо не съм убеден че ако бях платил безбожната цена на Екозит мисля че беше една от офертите щях да получа по-високо качество. Може би ще ни кажете коя е вашата фирма за да прецениме колко големи са проблемите и и какво предлага, евтини къщи или скъпи бараки или нещо друго?
И още нещо. Въпреки проблемите мисля че опита който придобих доста ще ми помогне за в бъдеще, защото определено оставам привърженик на дървеното строителство, но вече знам какви са проблемите.
Колкото до комплексните услуги, не мисля, че са по-добър вариант. Фирмите които имат майстори във всички области на строителството не се занимават с дребни строежи (имам предвид до към 200 квадрата). Истината е че ако искате къща в България независимо какъв тип е строителството ще трябва да изхабите освен пари и доста време и нерви. Ако някои си мисли,че ще подпише договор ще плати част от парата и след определен период плащаики и остатъка ще влезе безпроблемно в нова къща много ама много се е излъгал.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2007-11-20 22:59 от Tony.
iav
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
20-11-2007 - 23:01:02
Много мие интересно хората които дават мнение за тези къщи дали някога са ги виждали на живо.Можеби до сега имаше 1-2 наистина професионални мнения.Все пак твърдя ( цената е 180 евр. на м2 ), а срока за една около 70-100 кв2м е 15 дни за монтаж и около 20 дни за изработка



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-21 21:56 от iav.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
22-11-2007 - 09:09:20
Е, че Екозид с 4 къщи си построиха по една от 300 м2 за собствениците, как няма да са им безбожни цените, ама малко са инженерите, които имат представа и за икономическите правила, че един недоволен клиент гони поне 30 потенциални други (надявам се да не обидя някои от уважаваните от мен форумци). За комплексните услуги аз съм казал своето мнение преди 2 години - нама такова животно, не може един зидар в малка фирма например да бъде добър мазач, шпакловчик, електротехник, водопроводчик, електротехник, фаянсаджия и т.н. въпреки силното желание на началниците. Неслучайно в Германия се учи по 4-5 години само по 1 (една) строителна специалност. Или ако има такъв той ще работи за своя сметка, не на заплата при друг.
inj
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
22-11-2007 - 09:19:22
Значи за цена от 180 евро не може да се говори при каквото и да е строителство. Може би само за някаква барака.

Tony, като ти направят "къщата" ще видиш, че тази цена си я дал само за първоначална вноска. Всъщност би ли уточнил какво влиза в тази цена, за да не стават недоразумения и да не се лъжат други хора. Аби ли казал и фирмата. А не знаеш още мнооого неща за този тип строителство. Не е така елементарно и просто, както доста малки фирмички си мислят, че е и правят къщурки на място със каквото им дойде.

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
inj
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
22-11-2007 - 09:26:44
R.Velchev, ами наистина е така.

За фундамента се иска клиента да си го направи, защото все пак фирма, занимаваща се сериозно с дървени къщи, няма смисъл да държи специалисти по бетон, кофраж, армировка, за да изпълняват по една основа на месец да кажем. Основата се прави макс 14 дена и после тези хора седят без работа. Затова нека фундамента да се прави от подизпълнители, които си знаят работата и могат да се справят професионално. Това че клиента решава да хване бригада мангали и те осират положението, защото дали евтина оферта е друг проблем.


e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход