Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
30-09-2007 - 18:57:27
камелия Написал:
-------------------------------------------------------

> Много елементарно мислене и много невярно. Кучето
> скача според тоягата.А тя е на различна височина в
> Япония и в България.
> Да си се запитал,как японската фирма,която строи
> метрото ,си позволи да изостане половин година от
> графика? И дали подобно нещо би могло да се случи
> в Япония?
>

Доколкото знам при строежа на метрото всички работници са българи и преди 2 години смениха японците от управата (с нови японци), защото не са успели да се справят с българските работници и българските подизпълнители.

Така че да ми сравняваш нация, която векове наред е възпитавана да работи и нация която 50 години е симулирала работа, то явно не си била внимателна в часовете по история smiling smiley Замисли се защо ние викаме японци, а не те нас? И защо Япония е поне век по-напред от нас?
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
01-10-2007 - 07:29:57
inj Написал:
-------------------------------------------------------
> Като гледам какви генерални заключения хвърляш,
> направо тогава аз да си хвърлям дипломата, както и
> моите колеги и да се махаме от тук. Значи, когато
> сте построили къща с дадена фирма и не ви е
> харесало или ви е харесало, тогава коментирайте
> некадърността на българския производител. Фирмите
> са над 20 в този бранш. Не може да се правят
> генерални изводи за работата на 3-4 от тях.


Точно това казвам и аз, не може да се генерализира, нито да се обобщава. Проблема не е в некадърността (ако и в определени случаи и това да е налице) а в склонността към претупване и прецакване на клиента, за да се спечели повече и да се намалят необходимите усилия да се свърши работата. Ето затова е нужен НЕЗАВИСИМ информиран технически и законов контрол. Всичко друго ще си дойде на мястото.

Re: търся мнения за сглобяемити къщи
01-10-2007 - 10:04:17
avatar
Petyr Написал:
-------------------------------------------------------

> Доколкото знам при строежа на метрото всички
> работници са българи и преди 2 години смениха
> японците от управата (с нови японци), защото не са
> успели да се справят с българските работници и
> българските подизпълнители.

Така е,нали и аз това писах.Само да отбележа,че в Япония ако бяха изостанали с една седмица,щяха да ги уволнят.Тук ги смениха чак след осем месечно закъснение.Т.е. условията в България се отразиха на начина на работа на японците.И друго-оказа се,че машината с която пробиваха тунела не може да се справи,та трябваше да я сменят.А това не е грешка на подизпълнителите.

> Така че да ми сравняваш нация, която векове наред
> е възпитавана да работи и нация която 50 години е
> симулирала работа, то явно не си била внимателна в
> часовете по история Замисли се защо ние викаме
> японци, а не те нас? И защо Япония е поне век
> по-напред от нас?

Почти никой по света не е достигнал дисциплинираността на японците,но не е и получил комплекс за малоценност.Не мисля,че е удачно да се сравняваме точно с тях,както и цялото западно общество не го прави.При японците парите не са на първо място,а чувството за достойнство и подчинението интересите на отделната личност на тези на обществото.
Не знам дали си работил по времето на социализЪма,но аз съм.И не съм симулирала, както не са симулирали и много други хора.Да хвърляш такива обвинения е лесно,но не особено коректно.Това,че оборудването в заводите не е било на световно ниво,не означава че хората не са работили.Напротив,колкото по-допотопна е една машина,толкова повече човешки труд отива за получаване на крайното изделие.

Re: търся мнения за сглобяемити къщи
01-10-2007 - 12:30:42
Да, щяха да ги уволнят, защото имат договори с неустойка. При нас се оказа, че има неустойка по Х лв на ден, но максумум У лв. Т.е. ако закъснеят например 10 дни и достигнат У лв.(Х*10=У), то след това могат да си закъсняват колкото си искат... това го имаше и при новия терминал, затова и никой не бърза ...
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
01-10-2007 - 15:47:02
Ей точно за ТАЗИ клопка "не повече от У" трябва да се внимава в договорите, и в никакъв случай клиентите не трябват да подписват договори със смешна стойност на "У".

Точно за това се оплака една клиентка в една друга тема за сглобяемите къщи, че неустойката 2% на ден, но общо не повече от 10%, и са я забавили вече 3 месеца, а те така може да я мотаят и 3 години. Аз поне ще внимавам много за тази клауза и е добре всеки да си вземе бележка и да внимава за нея.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-10-01 15:49 от Vallentin.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
10-10-2007 - 16:26:03
Малка корекция, писах че ме интересува мнение за асеновградската фирма за сглобяеми къщи,но не Бял бор, а "Явор". Съжалявам за объркването.
интересуват ме читави фирми
16-10-2007 - 10:58:44
Интересуват ме читави фирми за сглобяеми къщи в региона на Пловдив. Някой ползвал ли е техни услуги и какви са впечатленията - коректни ли са?
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
03-11-2007 - 22:34:26
Ако някой се интересува, аз имам поръчана и вече платена сглобяема къща, но се оказа, че нама къде да я строя, тъй че я продавам.
ЗА подробности вижте темата "продавам сглобяема къща не сглобена" или ми пишете на e-mail: gatitod@abv.bg
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
04-11-2007 - 09:40:01
Здравейте,

Помогнете ми със съвет.
Разчитам на вашата добронамереност, защото този пост е израз на желанието за диалог между двата "лагера".

Аз съм от другата страна - тази на производителите/строителите на сглобяеми къщи и съм участвал в този форум преди година.
Сега ние търсим разумно решение, които ми се струва че ще е в общ интерес на пазара и за клиентите и за строителите.

Търсим следния компромис за цените за 2008 г. - да предложим нормална примлива цена на финален продукт - /от проектиране до ключ/ и заедно с това да не не се движим вечно близо до ръба на себестойноста, а да заложим някъква прилична цена, за да работим с хубави материали и да плащаме добре на добри майстори с трудови договори и всички осигуровки, които да си вършат добре работата и да не чергаруват от фирма към фирма.

Тъй като у нас се мисли за сглобяемото строителство като нещо "втора ръка" и много евтинко офертите на така наречените конкуренти с цени по 500 лв. на м2 създават впечетлението че цена около 450Е на м2 е направо неприлична.
Ако тук има хора, които разбират от цени на материали и от това какво се случи през 2007 с тях, може би ще ме разберат.

Какво да направим - да гоним качество и развитие на бранша или да обърнем назад т.е. - ниска цена на всяка цена?

Благодаря и очаквам вашите коментари.

И.М.





confused smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-04 09:59 от i malinov.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
04-11-2007 - 15:04:06
ами специалистите да ви кажат. тази тема тук не стигна до положителен отговор.

компромис с качеството не бива да се прави. работниците също са хора които заслужават да получават достойни заплати. До тук смятате цената и каквато излезе такава.

Лошото е че собствениците се лакомият и дори за ниско качество пак слага цени които уж отговаряли на предложеното и така падат в кюпа на мошенниците а клиентите в кюпа на излаганите, унизените и ограбените. и няма доверие м езду купувача и предлагащият стоката.

Другото е че сега каквито и да са цените болшинството от хората няма да могат да си го позволяват. народа е принизен до мизерното съществуваен и за хубава къща вече само си мечтае с меланхолия. Това вие не можете да го оправите. разрешението е човек да бяга в чужбина защото българия е красива, но държавата е престъпна.

така че дигайте цените максимално, ще се хванат само оня който могат да си ги позволят и това че тях ще ограбвате може даже да ви осигури място в рая, не боите се, ада вече е запълнен с онiя който ограбиха обикновенният честен българин и го принудиха да стане на свои ред престъпник.

А ако сте магьосник, слагайте ниски цени, високо качество и всички ще ви се радват. ако го постигнете наминете пак от тука.



Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход