Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-01-2012 - 14:40:53
Quote
salvador
На наша почва нещата определено ще изглеждат мааалко по-различно....Отоплителният сезон тук е с продължителност средно 200 дни годишно и средната годишна температура в по-голямата част от страната не надхвърля 10-12 градуса.

Вероятно това често трябва да се припомня на широките маси да не си лепят стиропора по фасадите,сякаш сме в Африка!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-01-2012 - 22:17:50
Мен ако питаш...щом са прибегнали до стиропора...той коня така или иначе си е отдавна у реката...
iav
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
16-01-2012 - 12:11:19
Quote
pavlin09_bg
ЗАПОЗНАТ СЪМ ПЕРФЕКТНО СЪС СГЛОБЯЕМИТЕ КЪЩИ ПОНЕЖЕ ГИ МОНТИРАМ БЛИЗО 15 ГОДИНИ ОБАДЕТЕ МИ СЕ ЗА ПОДРОБНА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ЦЕНИ СРОКОВЕ И ТЕХНОЛОГИЯ НА ТЕЛ.0878768210
Павка от 3-4 години следя по малко и мога да ти кажа че повечето само търсят дискусия реално реални клиенти няма smiling smiley . Мога да кажа че съм работил с Павлин и момчето може дави даде наистина добри съвети.
Re: Историята на една такава постройка - начало
02-04-2012 - 19:09:11
Здравей, ВАЛ53!
Интересувам се живо от темата - закупили сме парцил и смятаме лятото да започнем строеж.
Но още не сме се спрели твърдо на фирма, макар, че почти сме си харесали една - тук, в района е. Цехът и е в с.Маринка - до Бургас.
Ще съм ти благодарна за всяка информация, която можеш да ми дадеш за фирмите, които ти си проучвал и съответно избрал.
Благодаря предварително!
Историята на една такава постройка - формалности (1)
20-04-2012 - 12:37:36
Здравейте,
След продължително мълчание продължавам с, така да се каже, документалната част на проекта. Това обяснява и защо се забавих с описанието на тази фаза.
Най-напред подадох в общината искане за издаване на Разрешение за проектиране (виза). Това става, като най-напред се вади актуална скица на имота, която се издава от Агенцията по кадастъра. Тук възникна и първият проблем: оказа се че кадастралните линии не съвпадат с регулационните линии (по които съм купил мястото), като това на места надвишава допустимата грешка. Някой си преди няколко години решил да прави Кадастър - добра идея. Но изпълнена по нашенски. Като са теглили линийте, не са се съобразли с регулационните линии, а са ги карали едно към кесим. И понеже не съм възразил в 1-месечния срок (аз въобще и не съм разбрал, че някой се разпорежда с имота ми), сега трябва да предприема една продължителна процедура, за моя сметка, за оправяне на нещата (лобито на геодезистите се е уредило с безброй клиенти – такива кaто мен се оказаха хиляди). Тъпото е, че затова са необходими подписите на всички съседи. И макар че досега не е имало спорове с тях, сега може на някой да му хрумне да не подпише, щото нещо не му харесва. И тогава се отива на съдебно решаване. И това може да трае с години. Слава богу, това не се оказа пречка за визата за проектиране, а после и за строеж.
И така, върху тази скица, гл.архитект на общината задава разрешеното петно за застрояване с отстоянията до границите на имота. Тази виза важи 6 м. И може да бъде продължена веднаж от гл.архитект (при определени условия).
Същата тази скица (с визата за проектиране) се съгласува със съответните ВиК и Електро, като те си нанасят техните данни за възможното присъединяване, и го подпечатват.
Фирмата нае местен геодезист, който да направи и геодезическото заснемане на имота. В същност тогава и пролича разминаването на кадастрални с регулационни линии.
С помощта едно симпатично програмно продуктче (немско, неизвестно на широката публика) си бях направил сам идейния проект. При това двумерно (чертеж) и тримерно, с всички съществени детайли и размери (вкл. Електро и ВиК). Всичко това, заедно с подробното задание: какво и как ще се прави, дадох на архитекта на фирмата да ми подготви архитектурния проект. Тук беше и първата издънка на иначе коректната фирма. Архитектът, вероятно зает с по-важни проекти, си вършеше работата през куп за грош. И се наложи многократно да го връщам. А аз му бях подотвил почти всичко. Единствено дебелината на стените не ми беше точна, а от там и леко се промениха размерите на стаите. И това продължи до последния момент. А тъй като неговият проект е подложка за останалите части на общия проект, се получи и закъснение заради него от повече от месец.
Нещо подобно се случи и с ВиК проекта. И там проектантът се оказа мърляч, дето трябваше да го връщам сто пъти заради грешки или липси, вкл. заради връзката с вън.мрежа. Даже и накрая, без да забележа, ми пробутал стар проект за изгребна септична яма с обем около 60 куб.м. (! – а на мен ми трябват 8).
Ел.проектантът си свърши качествено работа и Електро-проектът беше готов без проблеми, вкл. вън.връзки към мрежата. Само дето се оказа, че вече мълниезащитата е задължителна за всякакви (?!) постройки. А на мен хич не ми се ще да монтирам нищо на покрива. Не знам още дали ще мине без нея.
Най-добра работа свърши конструкторът. В непрекъснат контакт уточнихме нещата и частта Конструктивна също беше готова навреме и качествено.
Имаше и още разни части на проекта, прим. Енергийна ефективност, които са формални и не ме интересуваха, как ще ги направят.
---- продължава ---->
Историята на една такава постройка - формалности (2)
20-04-2012 - 12:43:23
---- продължение --->
Междувременно, със съгласуваната с ВиК и Електро виза за проектиране, се отива в съответното дружество и се иска Предварителен договор за присъединяване. Те също се необходими за издаване разрешението за строеж. С ВиК нямах проблеми и всичко стана лесно и бързо. Докато EVN се оказаха много бюрократична (и скъпа) машина. Правиха някакво проучване и накрая мо пратиха предварителния договор за разписване.
Най-сетне всичко беше готово и края на януари го внесохме с искане за Разрешение за строеж. То се разглежда на Експертен съвет на общината (ако не е направена предварителна експертна оценка). Този съвет (след около 2 седмици) прие да ми бъде издадено разрешение, но след отстраняване на забележите, които имаха. Те, естествено, се отнасяха до некачествената работа на архитекта. А трябваше и Оценката за енергийна ефективност да бъде заверена от лицезирана фирма – чисто формално, само за пари.
Оправихме всичко и пак го внесохме. Гл.архитект ме увери, че всичко е наред и че мога да си платя и да си взема вече визата за строеж. Да, ама не. Оказа се, че след плащането трябва да се изчака още 2 седмици за някакво обявяване на решението в Надзора. Най-сетне, през март взехме Визата за строеж.
Междувременно бяхме разчистили вече терена, геодезистът беше задал линиите, и бяхме почнали да копаем и слагаме кофража и арматурата за основите. Сега вече можехме и да леем бетона.
Това със задаването на линиите и започването на строежа е свързано с подготовка на някои документи (прим.заповедна книга, протоколи и пр.), които са необходими и накрая за получаване Разрешението за ползване (за тази категория сгради – 5-та, се казва „Регистрация за ползване”, но май няма разлика във формалностите). Както и с обявяване започването на работите в общината.
За съжаление, заради проблемите с границите на имота заради кадастъра, ме беше страх да включа и оградата в общия проект, за да не предизвикат проблеми с него. За поставянето на ограда се изисква разрешение от общината (разрешение за строеж) независимо от вида на оградата! Така е по закон! Независимо дали оградата е само колове и мрежа, или с масивна част до 60 см. и ажурна до 2,20 м., или е масивна цялата. В някои общини първият вид се води за „временна” ограда и за нея не искат разрешение. За тази от втория вид (аз искам такава) се взима от гоеодизиста Трасировъчен карнет – това е скица на границите на мястото с координати на основните точки и чупки. Прави се и Конструктивно становище (как точно ще се игражда – бетон, арматура, размери и пр.), което включва и малък чертеж. И заедно с актуална скица (най-добре - основната виза за проектиране, ако не е изтекла) се внася за искане разрешение за строеж. Без такова разрешение всяка ограда може да бъде обявена за незаконна.
Тъй като слагам оградата изцяло в моето място (по закон може половината й ширина да влиза при съседите) и то по регулационните линии, които са в мой ущърб спрямо кадастралните, гл.архитект даде съгласието си.
Това е в общи линии до момента. Дано не съм забравил нещо. Ако някой нещо го интересува, питайте. Ако съм се сблъскал с него, ще ви кажа как е.
И така, вече може да се хванем сериозно да правим къщата (те основите са вече готови). А как върви това, ще ви разкажа в следващия си постинг. Непрекъснато правя и снимки. Може да сложа някои.*xxx*
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
20-04-2012 - 15:08:39
Здравей и успех в начинанието.Много нерви има да трошиш,но това е солта и пипера на всичко когато приключи.Били споделил колко е разхода по документацията за оградата т.е. проект,разрезрешително и т.н.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
06-05-2012 - 09:28:37
Здравейте,
понеже и аз смятам да започна строителство на дървена сглобяема къща, бих желал да чуя мнението ви
за този вид панели:
[xn]—-btbfjleillr4a7gm2f.com/pdf/Stena_vanshna.pdf
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
07-05-2012 - 10:04:43
Здравей, Stenmark.
Проектът за оградата ми беше включен в общия проект за къщата и нямам отделна цена.
А таксите за разрешението са: 30 лв. при подаване и по 1 лв/лин.м. при получаване. Но подозирам, че при всяка община е различно.
iav
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
30-05-2012 - 13:22:26
Имаме няколко къщи в Пернишко по-точно в с.Дивотино, оказа се че , от почти цялото село само нашите (сглобяеми) къщи не са мръднали. Итова ако не е реклама незнам. А в Рударци къщата на Ани Салич е наша но са я писали че , е Американска за да невземат Българите да си помислят че и ние строим добри къщи smiling smiley Етови и линк към писаното:
[senzacia.net]

Ако ве трябват телефони на клиенти и хора който живеят в такива къщи обадетеми се на тел : 0888 696996
п.п. Цената все още е около 200евр.м2.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход