Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-11-2011 - 16:38:26
Здравей, Salvador.
Монолитното строителство ми и познато съвсем отблизко. Строихме къща на близък приятел и участвах във всички етапи.
А след като се запознах с технологията на сглобяемите къщи, направо се влюбих в тях.
Е, сега ще се види дали е било за добро ...*zzz*
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-11-2011 - 17:06:11
Quote
Val53


За топлоизолацията на покрива срещнах противоречиви мнения и се спрях на това, което твърдеше, че изолациите трябва да се изнасят максимално навън. Ще се види дали това е правилното winking smiley

Много правилно е ,ако къщата е някъде из тропиците и субтропичната област! Тука имаме 230 дена в годината отоплителни дни и не е без значение къде ще спреш топлото да не бяга през тавана към покрива ,като от там минава 30 % от топлото. Правилното за нашия климат е топлоизолацията/търг.термин/ да ти е на тавана на стаята. Поначало такова нещо като топлоизолация не съществува в природата.Съществуват материали с високо температурно съпротивление и такива с ниско температурно съпротивление/по-топлопроводими/ т.е. пълно щастие няма!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
27-11-2011 - 18:17:23
Quote
Val53
Здравей, Любо.
Тук искам да се спра на въпроса за мембраните - пропускливи или не.
Първоначално и аз разсъждавах като теб:
Първоначално и аз като теб сега.
Отне ми много време (2-3год) САМ да си изясня нещата. Много "търговски шум" има в системата и съм благодарен на този форум за насоките.
Повярвай, със съжаление (от своя опит) пиша, защото МНОГО трудно е да си формулираш изискванията (моите адмирации за подхода ти) и още по-трудно да намериш изпълнител на ВСИЧКИТЕ ти изисквания. Прецени дали ти не си им подсказал как го искаш или те са ти предложили. За дискутирания въпрос няма съществено разлика (в цената), но аз лично по такива неща си преценявам компетентността на изпълнителя - за съжаление, досега все правилно, но и късно в два от случаите.
Няма да ти развивам теории, изборът ще си е твой. Да ти покажа откъде аз започнах преди години:
"Чл. 19. (1) Сградите се проектират и изпълняват така, че през проектния им експлоатационен срок водната пара, проникваща чрез дифузия през сградните ограждащи конструкции и елементи, да не кондензира или общата сума на кондензираните водни пари в края на изчислителния период на навлажняване да не причинява вреди на топлоизолацията и устойчивостта на конструкцията."
Източник: [www.mrrb.government.bg]
Този линк го имам под ръка - има изменение, което не касае цитираното.

Звучи "науковски", но по моите проучвания:
1. "Проникване чрез дифузия на водните пари (през навлажнителния период)" касае влагата, която се излъчва от процеса на обитаване и в отоплителния период се стреми да навлезе в стената със съответните последици.
2. Един от начините това да се предотврати е вътрешните слоеве да са ПО-НЕПРОПУСКЛИВИ от външните.

Ал.2, от същия член касае това, което ти споделяш с варовия и латексния финиш, но то е друго .
Успех!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
01-12-2011 - 22:25:45
Някакви впечатления за MG Stroy - Самоков?
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
06-12-2011 - 12:28:13
Трябва ли някакво разрешение за да си построиш такава къща(сглобяема)и какъв и е статута,след като няма основи.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
06-12-2011 - 16:18:27
Процедурата по разрешението е същата,както при монолитното строителство.
Статута е жилищна сграда.Основи си имат,но са съобразени с товарите на такава конструкция.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
19-12-2011 - 19:08:18
здравейте
от много време чета точно за тези дървени къщи (не сглобяеми къщи) и понаучих доста за изолациите и за самия строеж но не мога да намеря архитект и конструктор за да ми направят проект за да си е всичко законно . Ще съм ви много благодарен ако ме свържете с с такива хора
mail sunnysunny@abv.bg
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
19-12-2011 - 22:14:30
Quote
sunnysunny
здравейте
от много време чета точно за тези дървени къщи (не сглобяеми къщи) и понаучих доста за изолациите и за самия строеж но не мога да намеря архитект и конструктор за да ми направят проект за да си е всичко законно . Ще съм ви много благодарен ако ме свържете с с такива хора
mail sunnysunny@abv.bg
Виж http://etnodom.com/][/url]какво правят тези хора,а това, което не се вижда са и дървените конструкции!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-12-19 22:15 от фло.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-01-2012 - 12:37:36
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-01-2012 - 09:53:12
На наша почва нещата определено ще изглеждат мааалко по-различно....Отоплителният сезон тук е с продължителност средно 200 дни годишно и средната годишна температура в по-голямата част от страната не надхвърля 10-12 градуса.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход