Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-08-2011 - 23:45:06
Ще те разочаровам вероятно,но при такива височини,суров планински климат и обитаване,което дори не е сезонно,ами е няколко дни годишно...сухото строителство има доста недостатъци.В щатите фреймовите къщи са рядкост из планините.Цели трупи-ОК.Обработено дърво във всякакви форми-ОК...Но гипскартон и OSB...в тези условия се съмнявам някой да се наеме на трезва глава да ти гарантира колко ще изкарат.
Планината така лесно не можеш да я излъжеш.На планинската къща целият и живот е битка с природата.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
24-08-2011 - 10:24:27
avatar
Няма никакъв проблем да се направи и експлоатира нормално дървено-скелетна къща в планината стига да излезнете от стереотипите. Не виждам причина подходящото OSB да не работи, както и гипсокартона. Освен това кой е казал,че това са единствените материали с които се затваря конструкцията?

И нещо което съм го казвал много пъти - ако сте убедени, че "дървената" къща ще ви излезне по-евтино (в смисъл значително по-евтино) от монолитна такава - силно сте се заблудили и в най-добрия случай сте си поръчали бунгало.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
24-08-2011 - 12:18:41
В подкрепа на казаното ще кажа,че строеж в труднодостъпен район ще бъде оскъпен от разходи по доставяне на необходимите материали.А и как стои въпроса с комуналната инфраструктура?
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
24-08-2011 - 18:58:31
Именно проблема ми е че много разходи ще имам за пренос на материали до там.Честно казано по скоро вила бих го нарекъл това което ми трябва.Много къщички от дърво има по планините.Имаше едно време през соца едни алпинки им викаха със силно скатни покриви.Има ги из родопите.И бунгало да е наименованието не ме тревожи, въпроса е проблема който описа Салвадор.Аз съм човек който определено излиза от стерепотипите и нямам проблем с това.
Разликата от груги проучвания които имам е едно 20 000лв., а и стандарното става много бавно.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
24-08-2011 - 19:04:41
Проблемът,както е писал и nikoloff,ти е абсолютно,ама на 100% решим.Уговорката е кой и с какво строи.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
24-08-2011 - 19:11:24
Мерси за съветите, какво значи OSB? В показателите на едни къщички които дават гледах че има следните характеристики
-Коефициент на топлопреминаване - 0,088W/m2
- Разлика в децибелните нива - Eb=-55Db
- Пожароустойчивост - 30мин
- Натоварване на сняг - 2000N/m2
- Натоварване на вятър - 1000N/m2
- Комбинирано натоварване на крайния панел от сняг и вятър - 4060 N/m2
- Нормален живот - 50 години
- Сглобяемите къщи отговарят на изискванията на ОН-0372492-81г. и ОН- 0372493- 81г.

Какво ще рече натоварване на сняг 2000N/m2.В района вали доста обилен сняг и местните казаха че стига над 1 метър понякога.Солища е на 1500м надморска височина и ме тревожи това количество сняг.
п.п С комуналната инфраструктура няма проблем.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-24 19:12 от petrovbg.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
24-08-2011 - 20:29:55
сняг-около 200 кг/м2
вятър-около 100

За БГ не знам дали има такива таблици,но за САЩ примерно има-теглото на снега за 30-50 години назад по региони.Тая година примерно кубик сняг е тежал 180 кг,другата година е валял мокър сняг и е тежал над 300 кг...Тези данни се съпоставят с данните за дебелината на снежната покривка по региони.
Съвсем грубо се смята,че кубически метър сняг тежи между 200 и 300 кг.
При твоите данни пак съвсем грубо означава,че покривът ще понесе без проблем метър сняг.

Това са съвсем,ама съвсем груби сметки.
Така например в Уинипег/Манитоба (Канада),кубик сняг тежи около 190-200 кг.
В Квебек вали по-мокър сняг и тежи 220
В Уистлър (Британска Колумбия)-почти 450 килограма..Смята се,че там,където влажни въздушни маси прехвърлят някоя планина,вали по-тежък сняг.Из далечния Север,горски пояси и т.н. снегът е по-лек,защото там по принцип въздухът е с по-ниска влажност.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
24-08-2011 - 21:09:53
Quote
petrovbg
Мерси за съветите, какво значи OSB?
- Натоварване на сняг - 2000N/m2
- Натоварване на вятър - 1000N/m2
- Комбинирано натоварване на крайния панел от сняг и вятър - 4060 N/m2
0372493- 81 begin_of_the_skype_highlighting              0372493- 81      end_of_the_skype_highlightingг.

Какво ще рече натоварване на сняг 2000N/m2.]

Та по повод какво значи N/m2:
Учени решили да играят на криеница. Пръв бил Айнщайн. Всички се разбягали, с изключение на Нютон, който нарисувал един квадрат метър на метър и застанал вътре. Айнщайн си отворил очите и видял Нютон да стои насреща.
- Нютон е вън от играта! - извикал той
Нютон казал:Аз не съм Нютон!
- Е как така?
Нютон обяснил:
- Застанал съм на квадрат метър на метър, т.е. аз стоя върху един квадратен метър, следователно аз всъщност не съм Нютон, а съм Паскал - един нютон на квадратен метър е равен на един паскал. Следователно аз съм Паскал - той напуска играта!

Значи *drink1*

ПС. И други работи се учат срещу Римската стена, ама нека да е весело!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
25-08-2011 - 10:46:50
Quote
petrovbg
Мерси за съветите, какво значи OSB? В показателите на едни къщички които дават гледах че има следните характеристики
-Коефициент на топлопреминаване - 0,088W/m2
За другото не съм много в час, но да коментирам червеното.
OSB - плоскости от дървесни частици, по-съвременен талашит да го кажем. По-здрав е защото частиците са по-едри (люспи) и са ориентирани в няколко слоя. Масово се ползва днес - сигурно си го виждал.

По повод коефициента не е лошо да се позамислиш изобщо за компетентността на фирмата/офертата - поне две некоректности има в него:
- първо, размерността е сгрешена. Истинската за този коефициент е W/m2
- второ, числото е доста съмнително - по-добро е от това, което постигат в пасивните къщи. Виж дебелината на стената им и ще го коментираме.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
19-09-2011 - 19:56:19
ЗАПОЗНАТ СЪМ ПЕРФЕКТНО СЪС СГЛОБЯЕМИТЕ КЪЩИ ПОНЕЖЕ ГИ МОНТИРАМ БЛИЗО 15 ГОДИНИ ОБАДЕТЕ МИ СЕ ЗА ПОДРОБНА ИНФОРМАЦИЯ ЗА ЦЕНИ СРОКОВЕ И ТЕХНОЛОГИЯ НА ТЕЛ.0878768210
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход