Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

YUTONG или ТУХЛИ

Публикувано от kkrater 
Re: YUTONG или ТУХЛИ
13-03-2008 - 04:52:36
Николов, и аз не се изразих мн. добре, но ти защо се хващаш за думата?
Ето ще се поправя: в америка се строи с всякакви материали, по някога хубаво, но по-често не smiling smiley За разлика от римляните американците строят така сякаш са дошли за кратко и утре няма да ги имаsmiling smiley
Сега ще ми кажеш ли за така наречените "циментови блокчета" и имат ли те почва у нас?
Ама Николов, ти не спиш ли от време на време или сме в един часови пояс?

Хайде със здраве,
Re: YUTONG или ТУХЛИ
13-03-2008 - 06:56:54
Geto, за какви блокчета говориш - предполагам не говориш за YUTONG?
Re: YUTONG или ТУХЛИ
13-03-2008 - 10:13:45
Ей тука съм обобщил разни мнения на разни хора за Итонг, може би има нещо вярно:

"Трябва да се отбележи, че в нормално състояние итонг поглъща много влага от околната среда ( тук пряко отношение има съхранението му в склада, въпреки че има найлон, той често се складира на открито, подложен на атмосферните влияния ), при което губи топлоизолационните си качества с близо 20%. Притежава слаба товароподемност, хигроскопичен при което много трудно отделя погълнатата влага, изисква специална мазилка и свързващо вещество, спрейове за фугиране. Ако има достъп до атмосферните условия тогава лесно се разрушава. Удобен за строене откъм практическа гледна точка ( удобен за рязане ). "

"Тухлата - традиционен строителен материал. Много по-издръжлива на замръзване, влага ( понеже е чиста керамика ). Знаеш че като строиш, строиш за цял живот. Изисква добра топлоизолация ! По-ефтина от итонг."



"Категорично препоръчвам да се избягва, особено за жилища!
- лоша шумоизолация
- безкрайно капризен на влага, щам се появи някакъв пробив в хидроизолацията започва да смуче влагата като сюнгер и да я изкарва от вътрешната страна на стената
- и на края, я да ми каже някой, примерно в Германия виждал ли е итонг в жилищна сграда? (изключенията само потвърждават правилото)"


"Oтвартителен материал, особено за външни стени. Колкото и да се стараеш, все някъде някой майстор ще сгафи нещо - не много, само 0.1м2 от 600 КВ.М мазилката например, и после с години не можеш да се оправиш с влагата, която попива като сюнгер и после прави причудли вторични образувания (като в пещера) от вътрешната стена на стената... и с мухъла не можеш да се правиш поне половин година. Казвам го от личен опит. На две сгради съм го правил и двете бяха правени много мераклииски и без излишни икономии - и на двете проблема излезе... Е на едната в 5 от примено 70 помещения, на другата - в 3 от около 100, но е изключително гадно, неприятно и свързано с разправии, то от моя гледна точка е кофти, а какво остава за тези които са броили маса пари за да си имат мухъл в хола.... Почват едни речмонти.... НЕ ИЗПОЛЗВАЙТЕ НИКОГА ИТОНГ! НЕ ВЯРВАЙТЕ НА ТЪПИТЕ РЕКЛАМИ! ПОИНТЕРЕСУВАЙТЕ СЕ ДАЛИ В ГЕРМАНИЯ ИЗПОЛЗВАТ ТОЗИ ОТВРАТИТЕЛЕ МАТЕРИАЛ! ШУМОИЗОЛАЦИОННИТЕ МУ КАЧЕСТВА ПЪК СА НАПРАВО ПОКЪРТИТЕЛНИ! НЕ МИСЛЕТЕ ЗА МИЗЕРНИТЕ ИКОНОМИИ КОИТО ЩЕ ВИ ДОНЕСЕ ПО ВРЕМЕ НА СТРОИТЕЛСТВОТО!"


"У нас масово се строи с ИТОНГ защото строителите обикновено гонят срокове, а с този материал се строи по-бързо и се пести и от времето и от цената на труда.
Самият материал е силно хигроскопичен, т.е. поема влага и това нарушава механичните му качества, което е от голямо значение за външните зидарии. Дори трудно изсъхва при атмосферни условия от влагата в строителните лепила и шпакловки."


"Тухли! Итонга зеленясвали след 3 години експлоатация. На запад се използвали само за правене на гаражи, складове,но не и за жилища!"



"И аз съм чувала за вредността на Итонга.......защото се произвежда от отпадни материали.........а в България и от разни боклуци в Кремиковци"


итонг (газобетон)=

1. страховита хигроскопичност
2. оттам топлоизолационните му качества далеч не отговарят на декларираните
2а. пак оттам, ако е мокър и се запечати отвън с паронепропусклива топлоизолация (недай боже xps)... влагата се връща в помещението. итонг+xps=много неприятни емоции за обитателите на сградата.
3. много лоша звукоизолация (особено на ударен шум)
4. период на вторично съсъхване с години (можеш да бъдеш приятно изненаден от пукнатини по мазилката години следа като си се нанесъл - справка:новия хотел до зала фестивална, "триада" ако не се лъжа)
5. единствено сериозно предимство: лесно се обработва и затова се предпочита от изпълнителите.


Love is all around
Re: YUTONG или ТУХЛИ
13-03-2008 - 11:34:56
putsov Написал:
> 4. период на вторично съсъхване с години (можеш да
> бъдеш приятно изненаден от пукнатини по мазилката
> години следа като си се нанесъл - справка:новия
> хотел до зала фестивална, "триада" ако не се лъжа)

Имаш в предвид че след време се сляга, нали?
Наблюдавал съм го това явление и искаш да разбера винаги ли се случва.
Re: YUTONG или ТУХЛИ
13-03-2008 - 13:15:47
LazarG Написал:
-------------------------------------------------------
> Geto, за какви блокчета говориш - предполагам не
> говориш за YUTONG?


Да, не говоря за Итонг. Онова което имам в предвид е с размерите на Итонг, но от цимент, мн. здраво, тежко и оребрено като тухла 4-ка
Re: YUTONG или ТУХЛИ
13-03-2008 - 16:08:56
Благодаря на всички за мненията и изчерпателните отговори.Аз определено ще зидам с тухли.
Re: YUTONG или ТУХЛИ
13-03-2008 - 16:19:58
Гето, тези блокчета се използват предимно за преградни стени м/у таун хаус или за калкани. Едно време са зидали с тях основите, но сега направо ги наливат, така че единственото им приложение днес е за калкани.
Дължа едно пояснение, не говоря за кастъм билд къщи , а за масово строителство.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-03-13 23:35 от Don Balon.
Re: YUTONG или ТУХЛИ
13-03-2008 - 17:26:36
Знаете ли какво изпълнение видях?
Два успоредни зида с тухли четворки, зидани изправени, а не легнали и между тях се поставя изолацията.
Кажете мнението си за този вариант.

КОГАТО КАРТАТА И ТЕРЕНЪТ НЕ СЪВПАДАТ, ВЯРВАЙТЕ НА ТЕРЕНА.
Стара военна аксиома



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-03-13 22:31 от dragula.
Re: YUTONG или ТУХЛИ
13-03-2008 - 22:28:01
avatar
Geto Написал:
-------------------------------------------------------

> Ама Николов, ти не спиш ли от време на време или
> сме в един часови пояс?
>

Аз съм на два часа източно от Гринуич.... Ами много просто - през деня съм по обектите - едва късно вечерта имам възможност да "мина" набързо през форума...
Сори за офф-а ...
Re: YUTONG или ТУХЛИ
13-03-2008 - 22:52:25
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> Geto Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Ама Николов, ти не спиш ли от време на време
> или
> > сме в един часови пояс?
> >
>
> Аз съм на два часа източно от Гринуич.... Ами
> много просто - през деня съм по обектите - едва
> късно вечерта имам възможност да "мина" набързо
> през форума...
> Сори за офф-а ...


На 2 часа с кола???Или с айроплан??? smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход