Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

О Чудо! "Тухли" от Стеропор!

Публикувано от Geto 
Re: О Чудо! "Тухли" от Стеропор!
08-04-2008 - 21:31:59
Относно пройзводството на тези "Тухлички", ако мога да ги нарека така , има завод които работи вече и то отпреди малко повече от 3 месеца в Каварна , пак за Кошарица сега разбирам , че има производство там. Във Варненска област сме разработели 10 инвестиционни проекта и отделно вилно село 87 вили . До този момент имаме изградени 6 къщи за 5 месеца , доказваме че се строи доста качествено и бързо. Които има интерес може да посети нашия сайт creobg.net . Даже сме поместели в сайта 5 етажна сграда която е конструирана изцяло с нашата технология и след месец почваме да я строим . Който невярва да доиде да види. Надявам се дане Ви прозвочи на всички във форома като реклама, защото форома определено не е затова.
Re: О Чудо! "Тухли" от Стеропор!
09-04-2008 - 08:30:40
avatar
Производството е в град Средец,видях да се строи хотел по този начин в Кошарица/сл.бряг/.....
Ще издържи ли тестовете на времето?То това скоро ще стане ясно....
Оптимист съм,но не ми допада самата идея за такъв вид строителство..
Може би щото остарявам.........
Но вдигайте и стройте къщи,стига да не е опасно .....
С почит :]

Чест и почитание
Re: О Чудо! "Тухли" от Стеропор!
09-04-2008 - 10:46:54
Quote

Geto Napisal:

Впечатлен съм от "машинката" за Термална енергия! Ще проверя в България какво се предлага, но май ще взема да натоваря една, поне ще знам, че не е менте а и четох, че били мн. яки и не дават дефекти.

Geto, какво стана с тази "машинка" за термална енергия? Моля те, за някакъв линк или координати на фирма. Живо ме интересува и благодаря ти предварително!
Re: О Чудо! "Тухли" от Стеропор!
29-06-2008 - 02:30:03
Поздрав от "света" на изолацийте и стиропора smiling smiley

Днес спрях до една сграда строяща се с тези стиропорни "тухли" та рекох да поизтупам темата от прахоляка и да я върна отново за живот smiling smiley

Това е същата система която видях преди няколко месеца на изложението, за която Петър правилно отбеляза, че са модули с вградена арматура които се редят като "Лего".
Постоях малко и бях впечатлен от бързината с която двамата бачкатори зглобяваха кооперацията. След малко дойде една бетоно-помпа и със същата бързина взеха да наливат стиропорният "куфраж" с бетон eye popping smiley
Самите модули са с различна дължина и специални жлебове за зглобка, като при легото. Днес минах пак и вече са започнали да обшиват стените с някакви дървени шпервани плоскости. Мисля утре да се метна на колелото и да щракна няколко снимки.
Моля за извинение ако информацията ми е вече остаряла :ami:

Със здраве,
Re: О Чудо! "Тухли" от Стеропор!
30-06-2008 - 11:02:33
Привет на всички съфорумци smiling smiley
искам да ви споделя и моето мнение за въпросната нова система на строителство - след направеното проучване и посещения на няколко фирми които я предлагат.
В София посетих 3 фирми - 2 които са производители и 1 вносител( от Канада), а също и 1 фирма във Варна производител.
Всичко хубаво обяснено и в 4-те фирми - бързо строителство, пести се в последствие от изолация и т.н., НО
1. в едната соф.фирма производител управителя усилено избягваше да ми даде цената на труда, който ще е необходим за изграждането на къщата ми. Иначе даде колко модула от въпросната система ще са необходими- разделени по вид, а така също и необходимият бетон и арматура.
2. в другата фирма предоставих dwg фаиловете, за да ми направят калкулация на материалите и след 2 седмици ми казват, че не можели да се ориентират по дадените файлове- а при срещата ни ми ги поискаха за да могат да направят офертата confused smiley
3. между другото единствената фирма която ми показа нещо построено е тази във Варна, но и там нещата с конструктивния проект който трабва да бъде променен не са много ясни - трябвало да изчакам разрешителното си за строеж а след това техния проектант евентуално да направи промените и да се вкарат в общината за преразглеждане :ami:
А това ще не е необходим кофраж при това строителство е под въпрос, защото там където гледах как се строи пак използват подпори и скелета за укрепване докато стегне бетона.

В крайна сметка се спрях на стандартното строителство с тухли и железобетонна конструкция, след което ще правим топлоизолация.

Надявам се да съм бил полезен. Успех на всички в начинанията winking smiley

П.С. Едната фирма от София е спечелила конкурса за построяването на детска градина- в Казичене се строи. Който се интересува може да отиде и да погледне на живо как се изпълняват нещата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход