Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Живот без влага!!!Възможно ли е това?

Публикувано от ri4ipi4a 
Re: Живот без влага!!!Възможно ли е това?
06-04-2008 - 19:13:46
avatar
а знаш ли каква е цената на тези, за които се говори в първия пост? На сайта им е спестена тази информация (за фасада и подовата настилка..) ? smiling smiley
Re: Живот без влага!!!Възможно ли е това?
06-04-2008 - 19:23:15
Идея си нямам, но съм виждал цени за естествен камък гранит, мрамор около 200 евра на м2!!! Луда работа, но пък са невероятни.
Re: Живот без влага!!!Възможно ли е това?
07-04-2008 - 21:02:41
avatar
Колеги,цената на подобен вид облицовки е различна ,но средно е около 68-70 евра за м2
Дано съм помогнал
С почит

Чест и почитание
Re: Живот без влага!!!Възможно ли е това?
07-04-2008 - 23:16:48
avatar
На мен днес ми се обадиха от фирмата с въпросния сайт докато спя, та ми е малко в просъница, но мисля, че казаха - 130 EU на квадрат за подовите и 125 EU за фасадните. Доста ми се струва, понеже за моя проект по сметки ще ми трябват 300 квадрата = 40000 EU само за красота ми се струва доста.... може би само за терасата
LKK
Re: Живот без влага!!!Възможно ли е това?
08-04-2008 - 17:08:02
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> На мен днес ми се обадиха от фирмата с въпросния
> сайт докато спя, та ми е малко в просъница, но
> мисля, че казаха - 130 EU на квадрат за подовите и
> 125 EU за фасадните. Доста ми се струва, понеже за
> моя проект по сметки ще ми трябват 300 квадрата =
> 40000 EU само за красота ми се струва доста....
> може би само за терасата
smiling smiley
За терасите има прекрасни дъски от тиково дърво на цени 70-90 лв за м2. Ширина от 100 до 140 мм, дебелина 20 мм, дължина от 1200 до 5400 мм. Казват, че са перфектни за външна употреба, и не изискват никаква поддръжка. Аз си направих градинска масичка и съм много доволен от външният вид, а времето ще покаже как е с поддръжката.
smoking smiley smoking smiley smoking smiley
Re: Живот без влага!!!Възможно ли е това?
08-04-2008 - 18:18:36
avatar
мерси за информацията.

Между другото, какав е цикълът на построяването на една къща?

Измислям си проекта - външния вид и горе долу разпределението на стаите, тераса стълбище асансьорче и т.н.

После кой трябва да ми даде съвет? Трябва ми някой, който е запознат с всякакви материали, а не да си знае примерно един вид тухли, изолация, облицовка и да казва тва е ОК. Въпросът ми е един човек ли (архитект?) прави тези неща или има някой специалист в материали, друг в конструкции и т.н.? Като гледам строителите имат най-ясна представа от материалите и кое е ОК и кое не, което понякога се различава от знанията на архитекта? Има ли едно място където това да стане наведнъж и след това да няма противоречия при изпълнението "ама това не може да стане" или "ее ама тука има по-добър вариант".

И все пак си мисля, че каквото и да е дърво на открито, дъжд, сняг и вятър ще издържи много по-малко от новите материали (стига да са хубави), но пък 130 EU/m2 ми се струва доста разхищение само за външен вид... Е ако са ми се събрали излишни 40K EU и ми харесва наистина материала ще го използвам.
LKK
Re: Живот без влага!!!Възможно ли е това?
09-04-2008 - 19:31:00
dodo2 Написал:
-------------------------------------------------------
> мерси за информацията.
>
> И все пак си мисля, че каквото и да е дърво на
> открито, дъжд, сняг и вятър ще издържи много
> по-малко от новите материали (стига да са хубави),
> но пък 130 EU/m2 ми се струва доста разхищение
> само за външен вид... Е ако са ми се събрали
> излишни 40K EU и ми харесва наистина материала ще
> го използвам.

Аз такова дърво видях да слагат в новата административна сграда на София Франс Ауто намираща се на Ботевградско шосе. Там имат проектиран Английски двор с шадравани и голяма открита тераса на последният етаж. И двете са външни и поставяха настилка от тиково дърво. Мисля, че избора им не е случаен. В Гугъла има доста информация по въпроса, а ето и един линк.
[www.comfort.bg]

Мен лично не ме влекат изкуствените материали, но въпрос на вкус ...
smoking smiley smoking smiley smoking smiley
Re: Живот без влага!!!Възможно ли е това?
11-04-2008 - 17:10:10
Първо искам да се извиня се за краткото отсъствие!!!

1
За въпросната фасада на Werzalit ще отбележа, че не е пластмасова,дървена или алуминиева.Направена е от дървесни частици с еднаква големина подбрани само от сърцевината на дървото за да се постигне максимална плътност, частиците са пресовани под високо налягане и са термичноспоени във нужната форма, всичко това е обвито в 6 слоя фолио така, че да се завършеният продукт да е безфугоф.

2
dodo2
Незнам какво си сънувал и кой ти се е обаждал но цената която си написал е доста по-висока от реалната. Незнам каква е целта на тази лъжа но не ти прави чест.

3
Продуктите на Werzalit Austria не изискват никакви поддръжки,импрегнанти или каквото и да е било там.

Който иска да заобиколи спекулативните мнения на някой форумаджий и да получи реална информация може да се свърже директно с фирмата представител на Werzalit Austriaна адрес www.petkom.eu



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-04-11 17:27 от ri4ipi4a.
Re: Живот без влага!!!Възможно ли е това?
11-04-2008 - 19:17:47
avatar
Привет!
Ха на бас че и КРОНОШПАН правят подобни материали,а впоследствие разбираме че сме си хвърлили парите на вятъра........?
Нима си мислите,че смолата не старее?Че безфуговият материал ще си остане завинаги такъв?
ЛЪЖА....!
И всичко това защо?Само цел продажба!?!?
Сори,ама и аз продавам както казах,но не налагам своите материали както виждате... Туй с разните му там системи за фасадни решения на база дърво си е дивотия, а не виждам защо трябва да си хвърляме и без това малкото пари които получаваме....... ей така за кеф!
Това си е мое мнение все пак.....
С почит :]

Чест и почитание
Re: Живот без влага!!!Възможно ли е това?
11-04-2008 - 20:02:36
avatar
Ами съжалявам, ако нещо не съм разбрал (защото наистина спах като ми звъннахте) но разбрах тези цени, които са посочени по-горе.

Ако има грешка сори, но тогава моля ясно да напишете цените си на сайта, както и тук. Интересува ме подробно цената на плоскостите (ако има вариации според квадратурата - ОК, кажете и това), както и завършващите елементи (ръбове) при различни комбинации от равнини.

Благодаря предварително.

П.С. а също и гаранцията в какво се състои?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход