Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как да узаконя стара постройка?

Публикувано от LazarG 
Как да узаконя стара постройка?
03-03-2008 - 09:28:26
Купихме парцел със стара незавършена постройка 35кв.м. на плоча. Поради голямата денивелация на терена задната стена е изцяло вкопана (до плочата) и служи като подпорна стена. Старият собственик имал разрешение за строеж от70-те години и е направил тази изба, върху която да строи, но се е разболял и - до тук! Строежът е означен като такъв при следващото заснемане на кадастъра и го има на скицата. Плочата е много здрава. Укрепихме я с бетонни колони със здрави основи и бетонен пояс околовръст и направихме покрив с надстройка над плочата 1.20м. Тази постройка се ползва в момента като помощна при новия строеж на жилищна сграда в парцела и това е отразено в проекта. Ще се наложи ли да събаряме тази къщурка за да получим разрешение за ползване на новата сграда и можем ли да узаконим тази постройка?
Re: Как да узаконя стара постройка?
03-03-2008 - 16:13:09
Виж в скицата как е отразена тази постройка. Ако е постройка на допълващо застрояване просто не ти е нужно узаконяване. Успех
Re: Как да узаконя стара постройка?
03-03-2008 - 16:21:33
В скицата е отбелязано с пунктир едно правоъгълниче и в него пише "СТР" - може би "строеж". В нотариалния акт нищо не е упоменато. confused smiley
Re: Как да узаконя стара постройка?
03-03-2008 - 19:36:46
Хайде бе хора, от 100 човека прочели темата само един ли ще отговори?
Re: Как да узаконя стара постройка?
04-03-2008 - 14:14:45
LazarG ,

Според мен ти е нужен човек , който по-подробно да се запознае с характерикти на място / площ на парцела , показатели , размери и т.н. / . Тогава се преценя какво да се прави и как да се действа. Ако подържаш връзка с архитекта , който ти е проектирал къщата , обърни се към него/ без някаква архитектура мисля , че няма да се мине/. Също така за твоя строеж не е задължително да ползваш надзорна фирма , но според мен си вземи такава и коментирай този въпрос с тази фирма. Една от идеите ми е да се мине всичко като ново строителство или ремонт.
Относно форума , мисля , че тук трудно ще намериш , човек да ти реши проблема smiling smiley
Re: Как да узаконя стара постройка?
04-03-2008 - 17:53:56
trqbva da si naemesh nadzornik
Re: Как да узаконя стара постройка?
04-03-2008 - 18:05:02
Благодаря за отговорите! Може би ще се обърна към надзорната фирма, изготвила доклада на съответствие.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход