Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се изчислява цената на външна топлоизолация?

Публикувано от Мара Тотева 
Обикалям форумите, за да си изясня защо в квадратурата за външна топлоизолация на панел се включват и прозорците??? Някои фирми не ги включвали, но сигурно избиват с много по-голяма цена на кв.м. За панел, при който прозорецът е 2/3, ми смятат върху ЦЯЛАТА квадратура. Та те не облицоват и прозорците!!!! Помогнете ми въз основа на вашия опит. confused smiley
Re: Как се изчислява цената на външна топлоизолация?
30-01-2006 - 12:55:28
Ако не ви смятат квадратурата за прозорци ще ви вземат пари за обръщане на ъгли или по-висока цена на кв.м.
Освен това какво ви интересува цената на кв.м. - би следвало да ви интересува колко ще ви излезе като обща сума.
Ясно! В такъв случай дано някой от форума да ми препоръча изпитана фирма в София, защото имало много ментета. Като ще давам доста пари, то поне да е качествено!
венивес
Re: Как се изчислява цената на външна топлоизолация?
03-02-2006 - 01:18:55
от опит
обръщането на прозорци коства – време и нерви колкото за полагането на 3 (м2)
права част.
www.sanirane.com ,dobri mom4eta sa !!! mnogo sam dovolen, imaha niakoi kalpavi SLUJITELI no gi otikaha smiling smiley
Най-голямо доверие може да се има единствено и само на топлоизолационната система на DEKO Professional - към "Оргахим".Това е ново но повярвайте ми - ПЕРФЕКТНО!Проверих и разбрах тази система е сертифицирана от Институт по строителни материали единствена в Бълария като цяла система.А цветовете на мазилките са невероятни. eye popping smiley
Изолаторджия
Re: Как се изчислява цената на външна топлоизолация?
24-03-2006 - 18:06:36
За Deko ще ме извиняваш!!!!!!!!! Имат супер калпав стиропор, вярно на ниска цена. Системата им е сбирщайн, нито един продукт не се произвежда от тях - мазилката си внасят от Румъния, лепилата им ги прави една бургаска фирма, стиропора купуват от местни производители, крепежите са от друго място... Абе!

А чудно как са взели и този сертификат като в момента няма БДС за изпитване на дюбели!!!!!!! Ако не вярваш, обади се в НИИСМ и ги питай - 02 9732787; 02 9732804; 02 8737688!

На всичкото отгоре лъжат за силиконовата си мазилка - всъщност тя е полимерна със силиконови добавки! Разликата е до 20 лв на кофа!!!!!
Re: Как се изчислява цената на външна топлоизолация?
11-06-2008 - 17:29:54
Много Ви моля от 2 седмици вече чета за външни изолации, фирми и материали и ми се запали главата. Препоръчайте ми фирма, от която наистина да остана доволна - и ако може телефони за връзка. Благодаря ви smiling smiley
Re: Как се изчислява цената на външна топлоизолация?
11-06-2008 - 19:30:56
avatar
Привет!
Ето малко инфо и от мен....
Не желая да промотирам моите материали..........
Деко Профешънъл е система като всички други-невероятни комбинации между цени и материали!Но проблемът е че ще получите цена убиваща конкурентите им - а дали си заслужава е друг въпрос....Всичко има цени и стойности,но те прекаляват...
Вебер също.....
Ха кажете ми как се лепи с лепила С1 за по 5 лв бройката и шпакловки по 8 лв за торба?И какво има в тях?
Аз лично не искам и да знам....
Реално се ползват пластификатори,смоли,пясък и цимент....
Да не мислите че само у нас цимента е скъп?А и не е от вида който се намира по пазара....!
Цялостни системи в строителството има,но единици са сертифицирани....честно...
Не говоря изобщо за БДС....
Сертифицирането на фирми у нас все още става на маса .... !
Но едва ли и за вас е новост шуробаджанащината в БГ...!
Какво си мислите - кой има заводи и предприятия у нас?!
Много работни и кадърни хора ли?
Или хора с връзки и политически чадъри и т.н.
Много се изметнах от темата...
Та....
Всеки материал в БГ е доставка от Китай - само се реже и стифира на пакети в БГ!
Всеки..!
Дюбели - нямам думи-разни цехове и цехчета,гаражна търговийка и това си е...
Или пак от Китай...
Мрежата пак от Китайско....
Ъгли ,водооткапи пак от там....
Мазилките не са кой знае какви,но имат успех щом цената им е ниска...Но пък избеляват почти на 70 % след 10 години.....
Що ли - ами оцветителите им пак от Китайско....
И то какво стана- плащаш за система,пък тя китайска......
Но със съответният фирмен знак...
Хайде сега се оставям на разположение да поспорим-щото обидени задължително ще има... :]

Чест и почитание
Re: Как се изчислява цената на външна топлоизолация?
11-06-2008 - 19:56:24
абсолютно вярно колега
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход