Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

подово под дюшеме и ламинат

Публикувано от A40 
A40
подово под дюшеме и ламинат
17-02-2008 - 09:55:36
здравейте
върти ми се в главата да си правя дюшеме на новата къща,а от долу да сложа подово.само че незнам доколко ще е ефективно,защото за дюшемето мисля да сложа плоскост 12мм и отгоре ламинат,отдолу задължително ще сложа вата с фолио.иначе къщата има добра топлоизолация-външна с вата 120кг/м3,от вътре пак вата с гипсокартон,пвц дограма с ка стъкло,на два етажа е,намира се в благоевград,общо 150м2,котлето мисля да е на пелети.та идеята ми е дали подово или радиатори,или и двете,по принцим ми се иска да избегна радиаторите щото не ми се иска да стърчат в къщи.замислям се и за термопомпа но все не мога да схвана предимствата и най-вече икономическата изгода от нея .благодаря предварително за мненията и съветите
Re: подово под дюшеме и ламинат
17-02-2008 - 10:22:04
Според мен най добре си направи класическо водно подово , за целта си купи от готовите изолационни плочи с бабуни между които се навива тръбата фи- 16 или 17 . Върху вече положените изолация и тръби се слага метална мрежа или скара с малък милиметраж и око за армировка и плътност на замазката - задължително в нея се добавя пластификатор .След замазката може да си монтираш ламинат - за постигане на отоплителен ефект стъпката или растоянието тръба от тръба трябва да бъде 10 сантиметра .
Re: подово под дюшеме и ламинат
17-02-2008 - 22:20:46
Може и да може, ама нещо не ми се връзва подово с естествено дюшеме. Най-малкото ще се разсъхнат дъските. Кво толкова не ви харесват радиаторите?
Re: подово под дюшеме и ламинат
17-02-2008 - 22:31:41
Да възможно е, но както ти го е обяснил filmatoplo. За естественото дюшеме не бях много сигурен и аз преди време, не съм и правил на естествено дюшеме, но попитах колегите италианци и те казаха, че са правили и ефекта бил много добър. Думите му бяха "като да ходиш по топло дърво" като под топло се разбира температура на пода не повече от 28-29 градуса мисля че бяха нормите. Само поясни, че иска малко време да се темперира дървото, защото все пак не е добър проводник на топлина.


www.multiterm.org
Re: подово под дюшеме и ламинат
18-02-2008 - 00:21:48
Интересно ми е, има ли някой да е слагал над подово ламинат?Тази седмица трябва да слагам гранитогрес,но все повече ме блазни мисълта за ламинат.Сега пускам подовото ,като водата от котлето излиза на 34-35 градуса и в хола на метър и 20 температурата е 19 градуса,но на мен ми се струва ,4е е много по топло отколкото при друг вид отопление.Дали ламината няма да ме накара да вдигна температурата на водата?
Re: подово под дюшеме и ламинат
18-02-2008 - 09:38:03
За целта направи перфектна замазка(приглади или шпакловай вече положената ) и нареди ламината бес 3мм изолация , в студени дни като днес най много да се наложи да вдигнеш температурата на водата до нормалната изисквана за подово 45 градуса - температура на пода 27-29 градуса ,температура на въздуха 19-20 обаче осещаната от човека ще е 22-23 или комфортно .Само по край стените оставяй фуга на ламината поради линейно разширение - тя се скрива от перваза .
Re: подово под дюшеме и ламинат
18-02-2008 - 10:53:54
На вторият етаж,под ламината правих саморазливна замазка(над другата) и стана идеално,но пък без подложка.......сега осъзнавам ,че трябва да е супер идеаlна май.....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-02-18 10:57 от Georgi B.
Re: подово под дюшеме и ламинат
18-02-2008 - 14:55:34
Тва да си покриеш отоплителното тяло с дърво (което е топлоизолационен материал) ми прилича на дървените шкафове, с които покриваха радиаторите едно време.
Re: подово под дюшеме и ламинат
18-02-2008 - 17:12:55
pe6o Написал:
-------------------------------------------------------
> Тва да си покриеш отоплителното тяло с дърво
> (което е топлоизолационен материал) ми прилича на
> дървените шкафове, с които покриваха радиаторите
> едно време.

Не бих казал, че е съвсем същото. Верно може да не звучи логично, но работи. Най-добре си остава теракот или гранитогрес.
A40
Re: подово под дюшеме и ламинат
18-02-2008 - 17:52:41
колега това с дървените шкафове и радиаторите ми хареса,но най-големият ми проблем е че мисля че по този начин ще направя най-добра изолация,а това е нещото което досега ми е било водещо при строежа
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход