Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търси се: строителна фирма за къща в Банкя

Публикувано от emilbnk 
Re: търси се: строителна фирма за къща в Банкя
30-12-2008 - 00:39:10
Като ти дойде време за мазане може да се обадиш.... Наскоро минах покрай вас и като видях терена направо ми настръхна косата....Май сте усвоили и сутерена или така ми се стори?
Re: търси се: строителна фирма за къща в Банкя
30-12-2008 - 08:49:21
Благодаря ти. Ще се обадя, само да стигнем до там. Промени в оргиналния план се наложиха, три подпорни стени има сега... Терена наистина е труден. Нямах представа как оскъпява и колко трудно се строи при такава денивелация на терена докато не го видях с очите си.
Re: търси се: строителна фирма за къща в Банкя
02-01-2009 - 12:15:10
Колега , искам да те попитам строителите ти каква документация водят на обекта ти ? Идвал ли е конструктора , за да приеме армировката и да напише в заповедна книга , че разрешава полагането на бетона ?
Re: търси се: строителна фирма за къща в Банкя
04-01-2009 - 09:48:38
MB2316 - Конструктора идва общо пет пъти да приема различни етапи. Не сме имали строителен надзорник, не съм проверявал дали внася всичко в заповедната книга. Началото на годината сме се разбрали за Акт 14.
Всички инвеститори като клиенти сме различни – някой е всеки ден на обекта и брои тухлите, друг наема надзорник, трети разчита че строителя ще си свърши работата, и т.н.
Аз съм от наивниците които си стискат ръката със строителя и го оставят да си върши работата. smiling smiley Нито имам възможност, нито искам да следя отблизо строителната дейност. Знам че много хора ще ми се смеят и определят директно за глупак. :] Е, в края на краищата живеем в свободен свят, всеки има право на мнение.
Никой не е застрахован от грешки и проблеми при мащабен проект като строеж на къща. За съжаление, последните години строителния бум и надпреварата за печалби донесе и лоша слава на строителния бранш - като кажеш "строител" много хора скачат и реват "мошеник". Аз вярвам че в България има и почтени строители, които си държат на дума и име, знаят какво правят и строят професионално. По моя преценка, нашият строител е в тази група. Това е.
Re: търси се: строителна фирма за къща в Банкя
04-01-2009 - 10:59:49
Емо , смятам че щом конструктора приема различните етапи и нещата вървят , значи главата ти не е в торбата . smiling smiley Доверие с контрол си е това и не си глупак естествено . Всяка жаба ако си знае гьола , работата ще е песен . Ако строителя държи на себе си като специалист и човек (че то много малко останаха човеците май) , той няма да те подведе с нещо ! Все пак има отговорности по закон . За конструкция , изолации и т.н. за които има съответните гаранции от строителя , независимо дали са описани в договора за строителство или не . Аз не знам какво се плашат толкова хората тук !? Това лято отидох да гледам един обект ...... по-скоро обектченце , през което за 100 м2 бяха минали 3 бригади !!!!!!!!!!!!! Не го поех за дооправяне и завършване . То беше ад ! И му казах на собственика направо в очите , че от голямата му хитрост се е стигнало дотук ! Абе както се казва - какъвто собственика , такава и къщата му ! *ok* *ok* *ok*
Re: търси се: строителна фирма за къща в Банкя
17-10-2014 - 11:31:36
emilbnk, предполагам, че тези 90х евро не си ги дал на "строител" като SHL, защото казват, че вземал скъпо, но затова пък качеството не било чак за такива цени. Преди година и нещо, едни мои познати бяха се насочили към SHL, но се отказали като видели що за шеметни цени им оферирал. Дано вече къщата да е завършена, според твоите планове и да е обитаема.
Re: търси се: строителна фирма за къща в Банкя
17-10-2014 - 17:06:12
И аз да се изкажа, бих казал вече "компетентно".
След 2,5 год. строеж, моята къща е завършена. Понеже не съм милионер, и всеки лев е ценен за мен, съм си правил сметка за всичко. Не съм пестил от качество на материали и труд, но не съм и прахосвал излишни пари. Тъй като съм от бранша, имам и доста личен труд вложен.
Равносметката ми е следната:
1. Къщата се намира в Русе.
2. Състои се от:
-сутерен: помещение за фитнес 20м2; помещение за механа 12 м2; маза/килер 9 м2; котелно 6 м2
-първи етаж: кухня с трапезария 20м2; дневна с преход към кухня 20м2; стая за гости 20м2с баня и тоалетна 4,5м2; тоалетна 1,5 м2.
-втори етаж: спалня 20м2 с баня и тоалетна 6м2; детска стая 20м2; детска стая 16м2, с дрешник 1,6м2, тераска за двете детски, баня за двете детски 5м2.
-таванска стая 16м2, без скосения, с тоалетна и перално помещение 4,5м2, с 2 тераси 8м2 и 16м2.
-коридори 1 и 2 етаж по 10-12 м2.

Квадратурите са ЧИСТИ, мерени вътре в стаите.

3. Двор 200м2, ограден с плътна ограда 2м, с лице ограда ковано желязо. Около 120 м2 райграс, 8м2 цветна леха, всичкото това с автоматична поливна система.
4. Тротоар 80м2 и ограда лице с настилка и облицовка гранит.
5. Зидария изпълнена с POROTHERM 25cm, някои вътрешни преградни стени с 12,5см.
6. Външна излоция стиропор 10 см, измазана със силиконова миеща се мазилка CAPAROL, около 300м2.
7. ПВЦ дограма Саламандър, висок клас, около 60м2.
8. Покрив БРАМАК, с вградени в покрива двоен соларен панел на БРАМАК.
9. Електро и ВиК инсталации, изпълнени от мен по всички изисквания и нужди (интернет, кабелна, озвучаване, видеодомофон, LED-осветление,и т.н.).
10. Вътрешна машинна гипсова мазилка на БАУМИТ, орнаментни тавани по мой дизайн от гипсокартон с вата.
11. Вътрешни стълби, облечени с гранит, коридори гранит, кухня гранит, спални ламинат висок клас. Бои и декоративни мазилки на CAPAROL и ALPINA. Дизайнерски бани с вани и хидромасаж.
12. Соларна система за БГВ с 300 л бойлер с 2 серпентини.
13. Локално парно с комбиниран котел /пелети, въглища, дърва, и друго каквото може да гори и мине през шнека smiling smiley/, с водно подово отопление с арматура на HERTZ и термостат във всяка стая.
14. Направен наново тротоар на улицата пред къщата.
15. Пълна проектна документация за строеж и въвеждане в експлоатация.

Всичкото това "удоволствие" ми струва 145,000 евро. Грубо ми се получава по 600Е/м2.
Дали е добре или зле, не знам. Къщата е за мен, и съм я проектирал сам по функционалност и според това какво позволява парцела.

Бих качил снимки, но не разбрах как:-[
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход