Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търси се: строителна фирма за къща в Банкя

Публикувано от emilbnk 
Re: търси се: строителна фирма за къща в Банкя
29-12-2008 - 11:48:13
Don Balon - Външна изолация е предвидена със каменна вата, вътрешната е под въпрос (дали си заслужава, дали гипсокартон или измазване и т.н.). По довършителните работи детайлите са в процес на уточняване. За добро или лошо, и ние като повечето хора финансираме, трябва да се съобразяваме с бюджет *stop* . Има предвидени "пасивна къща" елементи, но субективни обстоятелства налагат промени в оргиналния ни план за строеж. Някои екстри сигурно ще останат за изпълнение в по-далечно бъдеще.
Geto - изпуснах, мен ли питаш за "база данни"? Не разбирам въпроса. *huh*
Re: търси се: строителна фирма за къща в Банкя
29-12-2008 - 13:27:27
emilbnk ако трябва да съм честен доста са те изръсили за грубия строеж може да е заради наклонения терен. Аз за 380 квадрата РЗП с плосък покрив дадох 40 хиляди евро верно завърших към февруари 2007ма. Лошото е че за добро завършване с хубави материали ти трябват около 4 пъти стойноста на грубия строеж. Е като си дал 90 хиляди евро може и това съотношение да е по малко но трябват още много много пари за съжаление.
Re: търси се: строителна фирма за къща в Банкя
29-12-2008 - 16:13:04
mtodorov мога само да ти кажа "браво" че си успял да построиш на тези пари. Един колега на съпругата ми твърди че е построил 250 квадрата за 5 хиляди евро труд. Материали отделно. Строил с двама общи работника и тези 250 квадрата му излезли груб+довършителни работи 20 хиляди евро. Сигурно е възможно. Не знам, пък и не ме интересува. Не съм в строителния бранш и пазарувам като повечето хора без "отстъпка"! *pardon*
Един съсед по парцел строи на оферта с цена наполовин тази която ние платихме. Трябва да мина и снимам неговия строеж как е правен и докъде е стигнал. Той ми се смя на един етап, но уви сега на него хич не му е до смях. Евтиното често излиза много, много по скъпо.
Надявам се да грешиш относно довършителни работи "4 пъти стойноста на грубия строеж"! eye popping smiley Аматьорските ми проучвания не показват такива стойности. 360 хиляди евро за довършителни ще ме накара да си поръчам една юрта (палатка) от Монголия и да приключа въпроса. *xxx*
Но, на теория си прав. Няма ограничение на сумата която може да бъде хвърлена за екстри като мрамор от Италия, пясък от Хималаите, вода от Исландия...
Re: търси се: строителна фирма за къща в Банкя
29-12-2008 - 16:45:40
emilbnk Написал:
-------------------------------------------------------

> Но, на теория си прав. Няма ограничение на сумата
> която може да бъде хвърлена за екстри като мрамор
> от Италия, пясък от Хималаите, вода от
> Исландия...

Така си е,крайна цена няма,ама 4 пъти и на мен ми дойде в повече.Не искам да правя пропаганда,защото във форума има доста хора на обратното мнение,но тенденциите са да не става по-скъпо,напротив-съотношението цена/предлагане/качество май оттук нататък ще е в полза на клиента.Ще видим...
emilbnk - за това което си постигнал дотук-прави ти чест,че си над дребните сметки и си доволен от резултата.Успех с довършването!!!

Re: търси се: строителна фирма за къща в Банкя
29-12-2008 - 17:01:55
pike може и да ти е дошло но ела да ти покажа за кое колко съм дал smiling smiley. Говорим за качествени материали а не боклуци. Плюс това в тази цена се включват добри настилки добро отопление и охлаждане така на татък. Но аз по горе споменах че на 90 хиляди евро за груб строеж сигурно довършителните работи няма да са 4 пъти над грубия но в моя случай при 40 хиляди груб строеж
Re: търси се: строителна фирма за къща в Банкя
29-12-2008 - 17:23:39
Тодоров,съгласен съм,че в случая отправната база-цена груб строеж при двама ви е много различна и от там ти си близко до 1 към 4.Но тогава възниква въпроса за кокошката и яйцето-какво значи "крайна цена".Реагирах по-горе,защото мисля,че изпълнението на проекта/осемте папки-арх.,констр. и т.н./ са реалната база за завършеност,съответно цена.Оттам нататък неща като обзавеждане,отопл/охл.,двор,барбекюта,хеликоптерни площадки и др. са в сферата на личните амбиции.А и те се правят с години,съответно се и менят с годините.
Аз съм в момента почти до покрив на грубото,и като си смятам кво ме чака до нанасянето/живот и здраве/повече от 1:3 не мога да го докарам при цени в момента.Пък и при нас не е като в Банкя. smiling smiley
Re: търси се: строителна фирма за къща в Банкя
29-12-2008 - 17:26:33
avatar
За собствен проект (къща, апартамент и т.н.) няма таван на бюджета. Това е основен закон, за да имате дом, който ви кефи. (не казвам че трябва да се харчат безумни пари, но всичко достъпно, което сте желали, а сте си го спестили сетне дълго ще съжалявате че не сте го реализирали или вложили в собствения си проект).

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търси се: строителна фирма за къща в Банкя
29-12-2008 - 17:40:32
Pike от личен опит те съветвам да включиш непредвидени разходи. Не ти ги пожелавам но доста често се случва. В много ситуации някои си ти взема едни пари и не си свършва работата както трябва. Аз използвам само препоръчани майстори и пак се случи веднъж. Като комуникирам с хора които строят всеки има проблеми от такова естествто и те започват точно при довършителните работи. Неискам да плаша никой но грубия строеж минава най лесно и бързоsmiling smiley. Просто съм минал по този път и казвам поне как е при мен. Пожелавам на всички които строят да минат с минимални проблеми.. защото не е никак лесно начинание.
Re: търси се: строителна фирма за къща в Банкя
29-12-2008 - 22:23:52
Вече не помня когато ти давах оферта как стояха нещата... но помня подобни порядъци. Радвам се че са успяли да ти довършат къщата...
Re: търси се: строителна фирма за къща в Банкя
29-12-2008 - 22:56:26
zestate - така е, добра оферта даде и хубаво строиш. Банкя не е голям град, знаят се строителите. При нас различно се разви и тръгнахме с друга фирма. Но, цените в района като оферти, дадени от професионалисти, при нас се покриваха.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход