Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Шпакловка на гопскартонена стена

Публикувано от parvanova 
Re: Шпакловка на гопскартонена стена
08-02-2008 - 00:15:06
Ако сами си направите гипскартона после шпакловане и боядисване 4 лева на кв .
Re: Шпакловка на гопскартонена стена
08-02-2008 - 07:55:10
avatar
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Ако сами си направите гипскартона после шпакловане
> и боядисване 4 лева на кв .



4 лева кое е? труд, материали, доп.разходи...... или пак е цена на някой универсален "майстор" ... :} :}
Re: Шпакловка на гопскартонена стена
08-02-2008 - 10:24:39
nikoloff,
вкарваш повече сарказъм от допустимото. Не уважаваш други мнения, а това е форум за мнения, следователно не уважаваш форума. Аз пък не уважавам хора, които с малкото си познания за нещо и никакви за всичко останало тръгват да говорят кое е НАЙ-ДОБРОТО.
Re: Шпакловка на гопскартонена стена
08-02-2008 - 10:53:41
Защо изобщо е необходимо да се търси майстор за тази елементарна работа? Както ви обясниха малко по-горе, необходимо е да се шпаклова само фугата и главичките на винтчетата. След като се нанесе материал по фугата, се слага и лентата против напукване, после се минава отгоре с още малко материал. След като дръпне, се минава още веднъж за да стане съвсем равно. Когато изсъхне, може съвсем леко да се зашкури с финна шкурка - около 150. Лесно е, не се изисква никакво умение, просто трябва малко от малко да знаете какво правите. На практика е по-лесно от боядисването.
Материала, който съм виждал да използват е Fugenfuller (не съм сигурен за изписването) на Knauf, но вероятно има много подходящи материали. На практика можете да си го направите и с обикновена шпакловъчна смес.
Re: Шпакловка на гопскартонена стена
08-02-2008 - 11:13:51
А относно цената - нищо лично, но по-скоро бих ви препоръчал да се вслушате в filmatoplo, отколкото в nikolof.
Re: Шпакловка на гопскартонена стена
08-02-2008 - 17:42:21
avatar
Всеки сам си взима решенията. За което САМ си носи и отговорността. Предполагам че е необходимо да не си личат фугите след боядисването затова е необходимо финна шпакловка 0,3-0,5 мм.
Аз така и не разбрах кое е 4 лв, ама нейсе ...

asdf123, къде се намира измервателя на сарказъм с отметка на допустимост???

king_for_a_day, естествено всеки да се стреми да даде по-малко пари за едно и също нещо, отколкото повече. Само че като даде по-малко пари и се изкефи, че е изхитрил живота се оказва че това нещо дето го е получил на половин цена всъщност не е онова нещо дето е на нормалната си цена и следват разочарованията. След това едно голямо реване във форума и въобще...

А сега по същество - няма фирма, която да Ви го направи на тази цена! Със сигурност! Останалото са компромиси! Който реализира компромиси няма право на претенции - много е просто!
Re: Шпакловка на гопскартонена стена
08-02-2008 - 20:46:34
Благодаря king_for_a_day,
Утре ще пробваме.

След размисли и четене стигам до твоите изводи.
Пък и да нестане винаги мога да платя на някой да го оправи smiling smiley
Re: Шпакловка на гопскартонена стена
08-02-2008 - 21:58:33
avatar
Re: Шпакловка на гопскартонена стена
09-02-2008 - 23:00:32
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> Всеки сам си взима решенията. За което САМ си носи
> и отговорността. Предполагам че е необходимо да не
> си личат фугите след боядисването затова е
> необходимо финна шпакловка 0,3-0,5 мм.
> Аз така и не разбрах кое е 4 лв, ама нейсе ...

по моя скромен опит на гисокартонена стена не си личат фугите, ако се шпакловат фугите правилно. Под правилно имам в предид:

king_for_a_day Написал:
-------------------------------------------------------
> необходимо е да се шпаклова само фугата и
> главичките на винтчетата. След като се нанесе
> материал по фугата, се слага и лентата против
> напукване, после се минава отгоре с още малко
> материал. След като дръпне, се минава още веднъж
> за да стане съвсем равно. Когато изсъхне, може
> съвсем леко да се зашкури с финна шкурка - около
> 150.

аз съм ползвал сатенгипс. турски, важно е да се разбърка правилно. Ако има кой да ти покайе наистина е лесно.


Re: Шпакловка на гопскартонена стена
09-02-2008 - 23:24:11
avatar
за финна шпакловка - само шийтрок няма да ви разочарова.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход