Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

недобросъвестни съседи-наематели

Публикувано от illi 
недобросъвестни съседи-наематели
21-03-2007 - 12:13:30
Здравейте,
бих искал да знам как стой въпроса със спасяване от съдедите под нас,които са 10 човека наематели,7 от нях роми,което не е толкова фатално.
Първо в двустайно жилище не е нормално да живеят 10 човека,второ непрестаният шум по всяко време на денонощието,трето изпълненията от сорта на"Песни и танци на народите",четвърто абсолютно недобросъвестно отношение към съседите и несъобразителност.
От страна на собствениците на жилището няма никакво отношение,оставили са го на пълен самотек.
Как мога да процедирам с такива хора?
Нещо законово?
Re: недобросъвестни съседи-наематели
28-12-2007 - 15:33:32
Имам го същия "проблем" и съм проучил въпроса.Отдал съм апартамента си под наем на две семейства с деца.Някакви роднини се падат...работят в строителството.Апартамента е 4 самостоятелни стаи.Т.е. ползват по две.
Общо се падат 8 човека.4 възрастни и 4 деца.

И не знам защо...съседите си решиха,че не можели да живеят 8 човеак в апартамент.
Няма такова нещо.И 20 могат да са.Просто няма закон,който да ограничава това,никога не е имало и не е нормално да има.
Съседите...и аз съм ги отсвирил.Плащам си разходите за входа,ремонти,но за друго вече ги научих да не ми се появяват пред очите.Ходиха къде ли не-кварталния,в общината се опитаха да ме топят,че не плащам данък върху наема (а там всичко е изрядно до стотинка),чак до прокураурата писа един(върнаха му жалбата естествено).

За реда и спокойствието не знам...моите хора не създават такива проблеми.
Но ограничение в броя на наемателите няма.И 50 могат да са.
Re: недобросъвестни съседи-наематели
27-06-2008 - 01:59:36
Здравейте,може ли някой да ми помогне със съвет възможно по-бързо?Преди 1 седмица поради некачествени ремонти (поредица) се срути 4кг парче цимент-мозайка от водобраните на покривната козирка,което не е първото както видях,но това падна на двора.Заради неразбирателство между съседите винаги сме събирали пари много трудно затова решихме 3ма човека да си разделим една сума да ремонтираме цялата част на козирката откъм двора,да не стане някой сакатлък.Изненадах се когато и други поискаха да се включат,но поех ангажимента да изчисля сумата за ремонта на цялата покривна козирка.Нямаме ОС просто няма кой да поеме тези длъжности в нашия блок от 4 етажа и 12 съсобственика по ред причини.Накратко изчислихме кой- колко има да дава по коефициент, че не искали да е по равно както досега.Ремонта започна дадох от джоба си половината от уговорената с майсторите сума да им дам време да си съберат парите,направихме списъка и когато тръгнах да ги събирам се оказа че 1 семейство не е съгласно да плати(което не е за 1 път)и тяхната сума остава висяща.Сещате се че в тоя случай има съгласни да разделят сумата по равно и такива които не искат...Как трябва да постъпя за да е законно?Мога ли, в случай че единият собственник има дадени повече пари които ще покрият разхода да дам само от него,а след това да решаваме как да се връщат?Примерно,след списъка за събраната сума със забележка описваща случилото се да се подпишат всички.Ако е законно в смисъла като решение на ОС има ли и друго което трябва да направя?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход