Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Етажна собственост , тавански помещения.

Публикувано от Mustafov 
Етажна собственост , тавански помещения.
27-02-2016 - 00:59:41
Здравейте! Казуса ми е следния - притежавам апартамент на първи (и на практика последен) етаж , в малка кооперация. Под мен има партер с магазини , а над мен има тавански помещения.Едното таванско помещение (сравнително просторно) , преди години е било преустроено и в момента се ползва като жилище.Собственика на въпросното жилище е решил че трябва да си поделим парите за евентуален ремонт на неговият покрив ,защото според него това било "обща част" . В закона за собствеността пише , че покривът е обща част само когато не е разделен на отделни складове или други помещения.В нашият случай покрива е абсолютно разделен и всеки си има собствена част от него.Та... питането ми е следното - след като всеки си има собствена част от покрива (неговата се ползва за жилище) , значи покрива вече не е обща собственост нали? И всеки си отговаря за ремонтите в неговата си част.
Re: Етажна собственост , тавански помещения.
02-03-2016 - 12:57:46
е като си запознат с законите кво питаш
Re: Етажна собственост , тавански помещения.
04-12-2022 - 13:50:52
Здравейте!
Собственик съм на първи етаж от двуетажна къща, съответно и на половината от тавана.
Собственикът на втория етаж прегради и приобщи към своя етаж стълбищната площадка на втория етаж, която
води към тавана.Практически аз нямам вече достъп до него.
Какво мога да направя,за да възстановя достъпа до тавана?
Строителните документи на къщата липсват.
Благодаря на отзовалите се!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход