Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

идеални общи части

Публикувано от daisyta 
идеални общи части
07-10-2010 - 07:42:11
Здравейте,
Имам закупен апартамент в кооперация, заедно с апартамента и общите части от сградата, закупувам, както е описано и в нотариалния акт и идеални части от поземлен имот...(дворното място) , както и гараж заедно с идеални части към него от общите идеални части на сградата
Дворното място, което е идеални общи части е заето от построената сграда и малко дворче. За да ползвам гаража си обаче се налага да правя хиляди маневри и да изразходвам с литри повече гориво и да хабя нерви т.к някои от съседите паркират колите си в малката свободна част от дворното място (което не е предвидено за паркинг и няма продадени паркоместа) и възпрепятстват паркирането в собствените ни гаражи, но упорито отказват да престанат да паркират. Има ли били общи части. Мен това не ме устройва т.к и аз имам общи части дори повече от въпросните съседи освен това имам и гараж който заради тях трудно мога да ползвам, ама те имат идеални части а не паркоместа, пък и никъде не е отразено точно кое място е тяхно, и аз имам 30 квадрата а целия свободен двор няма толкова
ВЪПРОСА МИ Е ИМАТ ЛИ ПРАВО ДА ПАРКИРАТ И ДА ПРЕЧАТ НА СОБСТВЕНИЦИТЕ НА ГАРАЖИ ДА СИ ГИ ПОЛЗВАТ
Чл. 5. (1) Собствениците на самостоятелни обекти в сграда в режим на етажна собственост, наричани по-нататък "собственици", имат право да:
1. използват общите части на сградата според тяхното предназначение;

Чл. 6. (1) Собствениците са длъжни да:
1. не пречат на другите собственици и обитатели да използват общите части на сградата;
3. не завземат общи части на сградата;

Определено на мен ми се пречи не само да си ползвам общите части за маневри но и гаража. Дворът е зает от 4-5 коли при 12 собственика, а другите и да искат няма къде да паркиреат дори и 1 колело понеже всичко е завзето
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход