Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

РЕЖИМ на ЕТАЖНА СОБСТВЕНОСТ

Публикувано от rockwall 
Re: РЕЖИМ на ЕТАЖНА СОБСТВЕНОСТ
06-06-2011 - 08:47:02
Аз не съм юрист и не тълкувам закона а работя по него, да и аз виждам много грешки . Знам защо е направен така и знам лобитата които се напъваха за него и без да си кривя душата не бяха и чували преди 7-8г да Управляват имоти разни инвеститори ,брокерски фирми. :] и много набързо го измислиха и всичките имат по 15г стаж в тази дейност да управляват имоти.
Re: РЕЖИМ на ЕТАЖНА СОБСТВЕНОСТ
22-12-2011 - 17:54:49
Къде е ясно записано? Ето на същия въпрос как отговаря юрист в един форум:
. Определенията се извличат от самите норми. "Етажна собственост", респ. "режим на етажна собственост" има тогава, когато "Етажи или части от етажи заедно с придадените към тях помещения в тавана или зимника могат да принадлежат на отделни собственици" - чл. 37 от ЗС. Считате ли че това е дефиниция на етажна собственост? Аз не! Вероятно имате предвид следния текст от ЗУЕС:
Чл. 3. (Изм. - ДВ, бр. 57 от 2011 г.) За управлението на общите части на сгради в режим на етажна собственост, в които самостоятелните обекти са до три и принадлежат на повече от един собственик, се прилагат разпоредбите на чл. 30, ал. 3, чл. 31, ал. 1 и чл. 32 от Закона за собствеността. Това ли означава че етажна собственост е тогава, когато самостоятелните обекти са над три? Ако е така, това същото отнасяли се и за "хоризонтална етажна собственост". А би трябвало да се отнася. Ако се отнася тогава ето следния казус:
нека да има съсобствен поземлен имот с двама съсобственици които притежават идеални части в имота, както и по един обект в същия имот. Това означава, че те не са в режим на хоризонтална етажна собственост, защото са само двама съсобственици, а не повече от трима. В такъв случай за тях важи чл. 30, ал. 3, чл. 31, ал. 1 и чл. 32 от Закона за собствеността, а би трябвало и чл. 33. Това означава че ако при горния пример единия съсобственик реши да продава целия си имот вкл идеалните части би трябвало да го предложи най-напред на другия съсобственик съгл. чл. 33 от ЗС. Но практиката показва, че това въобще не се спазва от съдебните органи и въпреки горните разпоредби съдът позволява продажбата на единия дял без спазването на чл.33 от ЗС
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход