Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Жилищни ад!

Публикувано от savonarola 
Жилищни ад!
28-01-2010 - 17:50:07
Живея на 3-ти етаж.Преди 2 години под нас дойде семейство на квартира.То е в състав майката на детето,баща му, баба му и детето(което на 2 години).Под нас са минавали много квартиранти и всякакви цигани,турци,арменци,каракачани,оногундури,алкохолици,дървари,власи,варвари,римляни и всякакви прослойки на обществото.Като тези обаче никога не съм си и представял ,че ще дойдат.Никога дори не съм си представял ,че съществуват!Проблемът е следният- вдигат много шум-много, много шум.Започват сутрин рано и спират едва когато заспят.Шумът се състои в викане,кряскане,говорене на висок тон,тряскане на врати.Отделно като прибавим и детския плач, наподобяващ бебе по време на клане.И това по цял ден 7/24!!!Не мога да спя,да уча, да почивам, дори не мога да остана сам с мислите си!

Аз и семейството с което живея ги умолявахме многократно да спрат геролтията, но те категорично отказват да променят каквото и да било.Аз съм бивал отпъждан с заплахи,псувни,ръмжене,викане,наругаване и оскърбяване.Бях заплашван с чупене на глави, с оправяне(вероятно съд), с полиция дори.Дори когато отида те викат Полицията -все едно аз съм нарушителя на общественият ред.
Тъй като са на квартира ние молихме собственика на апартамента да ги изгони, но той многократно и категорично отказа.Всъщност той дори не живее в кооперацията а на село.
Веднъж дори се чух с него по телефона и той се изсмя ехидно!Господи помилуй!
Всяка сутрин бивам буден около 8 часа от силното викане на дъртата.Всъщност тя е основният нарушител на реда.Висока 160 см, тегло 215 кг. глава колкото кофа и глас като на 5 Боримечки x 55.Страда от проблема ,че непрекъснато вика.Не, не се шегувам проблемът е много сериозен.Господи помилуй!

Всъщност полицията по скоро защитава тях ,тъй като те се оправдават с това ,че гледат малко дете.Всъщност тук долу са минали около 3 семейства с бебета,малки и големи деца ,но никога никой не си е позволявал такова нещо.
Всеки ден използвам метода да ......... по пода та дано млъкнат и като предупреждение ,но никога не млъкват.Дори казват "На който не му изнася на палатка".На мястото където съм отраснал и живея цял живот 19 години ми казват да ходя на палатка!Представяте ли си??Не знам колко наглост трябва да притежаваш за да го правиш това?Да отидеш в чужда кооперация и да безпокоиш собственикът?Аз това не бих го направил никога.

Сградата е така направена ,че хората от другата страна няма как да я чуят.Те подкрепят тях, а мен изкарват убиец!Убиец!!!Господи помилуй!Аз не мога и мравка да убия.Впрочем дори винаги съм бил примерен и като ученик и всякак.Смятам ,че е справедливо човек да защитава правото си на живот.През живота си никого не съм убил или наранил или каквото и да било.

Закон е буденето сутрин от геролтията, добре ,че съм все още ученик в 12 клас та ставам и ходя на училище.Затова пък всеки уикенд съм стресово буден в 8 часа!Господи помилуй!

Досега полицията е идвала 2 пъти заради тях защото те са я повикали-заради мен.Аз не съм викал полиция все още.Те бяха подали и жалба!Аз не съм подавал жалба.

Всяка нощ ги чувам как се смеят.Силен смях.Разбирам ,че на тях им е удоволствие да знаят ,че ден по ден,час по час,минута по минута не издържам.
От прекомерният ежедневен стрес аз дори изгубих апетит и сега се храня веднъж дневно.


Страх ме е да занимавам полицията с моя случай, дори честно казано ме е срам да ходя.Знам ,че най-вероятно пак ще кажат:''Ти не можеш да им забраниш да си приказват на хората''.Звучи мижитурско и ехидно, нали?Или пък "Те гледат малко бебе".И когато им кажа ,че от тяхното викане и геролтия и дори то самото бебе крещи и реве те казват "То не е твойо ,че да казваш".О, Господи помилуй!Ами ако бях аз на негово място?Горко ми!

И така
Чудя се да подам ли жалба и ако подам с какво обвинение?До кого-до полиция или прокуратура?

Ако знае нещо по подобен род случаи някой може да напише.Въобще ако някой знае някакво развитие или решение на проблема да пише.
Re: Жилищни ад!
08-03-2010 - 11:24:56
Говорихте ли със собствениците на апартамента ?
Обяснихте ли им какво ви причиняват наематерите им ?
Пишете писма до Етажната собственост.
След време, когато те поискат нещо - покажете им писмата.
Писмото , Жалбата показва проблема.
Няма писмо - няма проблем !
---
Ако искате и имате сили за война - направете същото на горните си съседи.
Така ще е ясно на повече хора какво става.
Когато горните чуят вас ще слезнат и ще чуят и тези под вас.
С война никой не печели !

[vladimirproperty.com] ,



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-03-08 11:25 от VladimirYosifov.
Re: Жилищни ад!
23-07-2010 - 14:25:19
avatar
Само да попитам това накрая, повтарящо се десетина пъти: -Господи помилуй.
Защо беше нужно ?
Ак опишеш жалба пред мен и повтаряш това няма да те взема на сериозно ?
Все пак си на 19 за да си толкова набожен smiling smiley
И добре де отдолу ги чуваш, а отгоре не ги ли чуваш съседите?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход