Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

газов котел на пропан -бутан.

Публикувано от nik12345 
Re: газов котел на пропан -бутан.
08-01-2008 - 11:43:05
На климатици е по-евтино отколкото на природен газ дори. Единствената ти печалба би била БГВ на газ (природен). Аз плащам за сходен апартамент панел но с изолация само от едната страна около 70 лв в студени месеци ток - един голям климатик, който постоянно поддържа 23 градуса и една конвекторна печка в малката стая - също работи денонощно на 23-24 градуса. Само в кухнята няма пряко отопление а каквото прихване - и не пада под 19-20 градуса. Не влиза тука топлата вода обаче - за нея плащам доста защото тя все още е към ТоплофЕкация - 80-90 лв, но и харчим много - 15-20 кубика месечно. Мисля че на ток ще ми излиза пак толкова топлата вода, но не ми се занимава, бързам да завърша къщата и да се махна.
Това е сега, тази зима - декември, при това се отоплява денонощно, тъй като жена ми е там с бебе. Очаквам отоплението да ми е най-много 100 лв януари, което ще е рекорд - студен месец и не се намалява на 17 градуса през деня, както миналите зими като сме на работа.
Re: газов котел на пропан -бутан.
08-01-2008 - 19:46:37
С климатик е по евтино от газ , газта е по евтина от нафта . Твърдите горива са хамалогия и мръсотия иначе са по евтини от климатик .
Re: газов котел на пропан -бутан.
09-01-2008 - 00:10:28
До тази зима се отоплявах с климатици, инересно е да отбележа че чувството за топлина при климатика го усещах около 25-26 градуса, а с парното още на 21 градуса съм по тениска .... за цената не коментирам, по-скъпо е.
Re: газов котел на пропан -бутан.
09-01-2008 - 07:41:11
Това наистина е така, защото климатика(както и духалката да речем) топли чрез въздуха, а радиаторите, освен че топлят въздуха, в близост до тях имат и инфрачервено излъчване, подобно на камината и огъня. По този начин се получава среда по-близка до естествената. С тези климатици ще побъркаме и домашните животни - къде трябва да се изпъне една котка например, като я няма печката! :}
Re: газов котел на пропан -бутан.
09-01-2008 - 10:10:12
Да живее лъчистото водно подово - там комфорта е най голям . Комвекцията от пода към тавана под права линия създава по добро усещане за топлина дори при стайна температура 18 градуса се усеща 22 градуса . Топли крака, абе изкатисе да се излегнеш на пода пред телевизора . smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход