Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Разбивка на "пакетната" цена на комисионата (специално за "De da znam"winking smiley

Публикувано от Анонимен потребител 
ехеееееее Тинкиииsmiling smiley)))
29-06-2007 - 14:23:22
avatar
Офис оборудването - ок ама нещо ти е крива сметкатаsmiling smiley

"Сега обявите.
Да смятаме така -5 брокера, всеки продава по 3 имота на месец, един имот се продава за 5 месеца средно, и един имот се рекламира от по 5 агенции. Значи за да имаме 5 брокера с по 3 продажби на месец ни трябват 5 * 3 * 5 * 5 обяви = 375 обяви.
в имот.бг вземаме VIP позиции - 2.40 за 2 седмици = 1800 лева.
Едно рекламно каренце - 1500 лева на месец, че да ни се прочуе името.
Айде и за имоти.нет да сложим толкова - 1800 + 1500 = 3300 на месец
За 15 сделки на месец ще ни трябва адвокат - дали ще се навие някой да ни консултира по 1 час на ден за 2000 лева на месец?
След това за всяка сделка по 2 пъти удостоверение за тежести:
15 * 2 * 5 = 150 лева на месец.
Е да правим сметката: общо 21052 на месец.
Сега приходите: 15 сделки * 2.5% * 60000 евро средна цена на сделка = 44000 лева
Махаме разходите и остават около 23000.
Делим на 5 човека = 4600 на човек.
След като се платят данъци и осигуровки = 2500 лева на човек на месец."
++



Чакай сега изпускаш най-съществения моментsmiling smiley Преди да имаш 5 брокера трябва да им осигуриш работа. От къде ще ги вземеш тези имоти да ги продаваш, че да пък да стигнеш още първия месец до 15 сделки - АБСУРД:} :} :}
Значи първо трябва да си набавиш имоти - това са разходи! Второ трябва да имаш поне 800 имота, че да правиш по 15 сделки на месец. И чак тогава - приходи и разходи и печалбаsmiling smiley Трето реклама само в двата интернет портала е абсолютно недостатъчна въпреки, че без нея пък не става разбира се. Четвърто - можеш да редуцираш разходите за лаптопи и за брокери - аз съм си харесал едни сименси за около 1400 лв много прилични. Освен това няма нужда и от чисто нова кола може и със старичка, но по-големичка, че да се возят и клиентите. Пето няма нужда от заплати от по 2000лв, а по-скоро от осигуровки и да речем 1000лв с осигуровки на 1000лв или около 330лв на човек + % от комисона. Обаче преди всички тези сметки пак казвам трябва да ги правиш когато имаш какво да продаваш и съответната реклама за да го постигнеш.

При строителите са много по-лесни изчисленията, защото те имат ли първоначален капитал (много често с неясен произход) - влагат го и след година до две максимум си избиват разходите със съответната печалба особено ако говорим за София. Докато при агенцията - инвестираш първоначално и от там нататък незнаеш кога, колко и къде и най-лошото е, че всичко е относително не можеш да си направиш примерен бизнес план хич даже не е лесно. Аз имам стотици списъци като твоя и нито един от тях не ми дава и на 60% гаранция, че няма да фалирам на 8-мия месец... ако сделките се "закучат".



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-06-29 14:30 от Продавач.
Анонимен потребител
Re: ехеееееее Тинкиииsmiling smiley)))
29-06-2007 - 14:40:31
Аз казах на 4ovek, ама да кажа и на теб.

Това е обяснени предназначено за "De da znam", който не може да разбере, за какво дава 2.5% комисиона като работи с теб, Камелия или Софианец. Вие нали имате достатъчно обяви.

Иначе си прав, че трябва и една Лада Нива да се прибави като се ходи по полето.
Лаптопите ги избрах заради гаранцията от 3 години.

Да рекламираш 800 имота и да правиш 15 сделки на месец значи или трябва един имот да се рекламира от 11 агенции или да се продава за 11 месеца.

Аз мойте сметки ги правих при предположение - един имот се продава за 5 месеца и го рекламират 5 агенции. Тогава при равномерно разпределение между агенциите идва, че трябва да рекламирам 15 * 5 * 5 = 375 имота месечно. Ако рекламирам 800 имота значи трябва да правя по 30 сделки на месец.
Re: Разбивка на "пакетната" цена на комисионата (специално за "De da znam"winking smiley
29-06-2007 - 14:40:44
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> >
>
> За разлика от теб аз имам следните опции:
> "Изтрии дървото" - никога не я ползвам
> "Изтрии съобщение" - никога не я ползвам
> "Изтрии съобщението и отговорите" - никога не я
> ползвам
> "Редактирай тема" - махам псувните
> "Скрии съобщението и отговорите" - ако след
> редакцията нищо не остава или ако някой спами.
> "Заключи тема" - ако искам по някоя тема да няма
> отговори - примерно FAQ
> "Премести тема" - премествам темата ако не е за
> този форум, а за друг
>
> Аз съм най-обикновен посетител на форума, не
> получавам нищо от имоти.нет за работа си и
> възгледите излагани във форума са си само мои и не
> обвързват имоти.нет по никакъв начин.
>
> Други въпроси имаш ли?


Да,Тинки,имам.Но за разлика от теб, нямам това свободно време да кисна непрекъснато във форума, да правя коментар и да квалифицирам неща,които не са ми съвсем ясни.Освен,че се изявяваш като най-вещ по всички въпроси,не виждам какво друго правиш.Погледни си написаното по-горе-коя от изброените опции ползваш?И въобще,защо си модератор?Или искаш да ми кажеш,че работиш за "ползу роду"или да си модератор ти гали егото?И какво значи,че се дистанцираш от имоти.нет.Та ти да не си модератор на "Баба Гицка.нет"?Та нима този форум и целият този сайт, биха съществували без агенциите и работещите в тях брокери?
И като какъв се изявяваш,че си започнал да правиш и разбивки на това кой,колко,какво и как заработва?Оставаше и да изчислиш броя и грамажа на филийките хляб ,полагащи се на един брокер.И ако на "Де да знам", "Куку"и други от тази порода им е простено,защото са самотници,търсещи изява/там където са едва ли им позволяват дори и да си отворят устата/то,не смятам,че ти имаш моралното право да плюеш непрекъснато по труда на хората,работещи в тази сфера.Убеден съм,че с голяма част от тях,ти не можеш да се мериш нито по образование,нито по квалификация,нито по умствени възможности.Да не говорим за култура,поведение ,интелект.Ти наясно ли си в какво време живеем?Че като си толкова напред с материала,защо не си отвориш и ти агенция.Обуй си удобните обувки и тръгвай.Но не,по лесно е да даваме акъл и препоръки.За последното,няма лошо,но когато са поднесени с необходимото отношение към опонента.Един месец на теб не ти стигна да се усетиш и да спреш.Покажи ми един мой пост,в който съм бил груб или съм нагрубил някого.Най-много да се отнеса с насмешка или с намек,към този,чийто пост ме е подразнил.И не само аз,а и доста други сме подчертавали,че е редно,когато недоволстваме от нещо или някого,да го правим в пряк текст и с точните имена.Не може да се отсича с лека ръка-всички банки са измамници,всички строители са мошеници,всички брокери са измет,всички Българи са маймуни!Не!Крайно време е да се променим,да сложим цедка и на устата си и на поведението си. :g:
Re: ехеееееее Тинкиииsmiling smiley)))
29-06-2007 - 14:59:52
avatar
Това ти казвам, че не са ти много верни сметките и е адски относително. А кой имот от колко ани се продава това също е относителноsmiling smiley Добре е да имаш поне една 5-та от имотите с изключителни права и да ги продаваш само ти, но тогава трябва да отделяш повече средства за рекламата им. И по принцип при недвижимите имоти всичко е на принципа: "колото повече толкова повече" - повече имоти - повече обаждания от потенциални купувачи. А когато ти звънят повече купувачи за имотите, които продаваш ти дори да нямаш точно такъв имот можеш да им предложиш да им търсиш демек - повече евентуални сделки с колеги, които продават други имоти и т.н. И точно, че разбивката не е правилна - за "де да знам" не може човека да добие ясна представа колко е трудно всъщност.
Едно от най-неприятните и трудни неща в тази професия е стреса - той не може да бъде оценен!!!

Когато всички идват изнервени и току що запознали се с цените на имотите ти се сбълскваш с техния негативизъм и се стараеш да ги спечелиш като клиенти - това старание на теб ти коства усилия да ги убедиш, а това не става с мили очичкиsmiling smiley Средно от 10 започнали работа като брокери за първи път след 3-4 месеца издържат на напрежението около 3-4-ма от тях, които успяват да продължат нататък. А това е заради неяснотата, стреса, ненормирания работен ден и всички други трудности съпътсващи работата им. Продавачите - как ще ги убедиш да продават на нормална цена и да не се обаждат в още 25 агенции, което е безмислено. Купувачите - как ще ги убедиш, че е безмислено да звънят по цял ден по обяви когато ти можеш да им свършиш същата работа без да им оскъпяваш услугата... Рекламата - даваш пари на много места - следиш от къде има ефект и атакуваш само там... не е само аритметиката - 5 брокера = 15 сделки ако беше така ехееее до сега да съм магната на недвижимите имоти в БГsmiling smiley



Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-06-29 15:02 от Продавач.
Анонимен потребител
Re: Разбивка на "пакетната" цена на комисионата (специално за "De da znam"winking smiley
29-06-2007 - 15:13:01
Къде точно е темата намери нещо обидно или "плюене"?
Аз на никого не давам акъл просто обяснявам на "De da znam".

Quote

Покажи ми един мой пост,в който съм бил груб или съм нагрубил някого.Най-много да се отнеса с насмешка или с намек,към този,чийто пост ме е подразнил

[forum.imoti.net]
Quote

Както обикновено,мислиш с антенките си,а не с главичката!

[forum.imoti.net]
Quote

ПОРЕДНАТА ДИВОТИЯ от представител на строителния бранш

[forum.imoti.net]
Quote

Драги ми Смехурко,Тинки,успокой се!Чак се изпоти.

[forum.imoti.net]
Quote

Вие,изглежда,на всяка цена държите да покажете примитивизма си

[forum.imoti.net]
Quote

ще бъде твърде сложно за теб да го разбереш.

[forum.imoti.net]
Quote

Каква беше пък тази тъпота!

[forum.imoti.net]
Quote

Кога ще излекуваме трайните си увреждания?

Сега ти би ли показал дин мой пост,в който съм бил груб или съм нагрубил някого.Най-много да се отнеса с насмешка или с намек,към този,чийто пост ме е подразнил. Това да си Модератор най-малкото те кара да мислиш дали няма да се наложи да модерираш собственото си мнение.

Преди време Софианеца обясняваше как порталите за имоти съществували заради АНИ-тата. Тогава му обяснявах че порталите за имоти "държат" купувачите. Т.е. не портала има нужда от АНИ, а АНИ има нужда от портала. Ако ти е интересна темата потърси първите постове на "софианец".

Анонимен потребител
Re: ехеееееее Тинкиииsmiling smiley)))
29-06-2007 - 15:29:31
За мен голята грешка на АНИ е точно принципа "колото повече толкова повече".

Ето заради това се стига до един имот рекламиран от 10 агенции и те представа нямат една за друга. Това са 10 пъти повече разходи за реклама, за огледи и т.н.

В стремежа си да набират колкото може повече обяви АНИ се ориентират само към продавачите и ги фаворизират. Аз затова искам продавач и купувач да са представени от различни брокери, защото тогава това, че имаш много имоти (много продавачи) не ти дава предимство. Тези продавачи трябва да се свържат с купувачи, а при вариант двама брокери ти няма как да ги представляваш. При този вариант ще се появят агенции занимаващи се само с купувачи. Като идеш в такава агенция няма да ти кажат - ами в мовента нямаме, оставете телефон и повече да не ги чуеш.

Re: ехеееееее Тинкиииsmiling smiley)))
29-06-2007 - 15:41:09
avatar
Тинки Уинки Написал:
-------------------------------------------------------
> За мен голята грешка на АНИ е точно принципа
> "колото повече толкова повече".
>
> Ето заради това се стига до един имот рекламиран
> от 10 агенции и те представа нямат една за друга.
> Това са 10 пъти повече разходи за реклама, за
> огледи и т.н.

НЕ бъркаш отново Тинки, защото не познаваш проблемите на пазара на НИ. До една оферта в 10 или 20 агенции се стига заради невежството на собственика, който вдига телефона и за един ден си организира 10 първоначални огледа с брокери. Когато те разберат, че човека се гаври с тях някои се отказват, но други му публикуват обявята смятайки, че първи и единствени са стигнали до него. Това е единия случай - втория е когато собственика си обяви имота на две места, но очаква въпреки високата си цена (в началото тя почти винаги е завишена, че да си пробва късмета) да има продажба за 3-4 седмици - това обаче не може да стане. Тогава той решава, че за това вина носят двамата брокери и без да им казва обявява имота си на още 5 места на по-ниска цена...после на още 3-ма и т.н. Но това няма как да го знаеш защото не си се сблъсквал именно за това са ти такива и изводите.


>
> В стремежа си да набират колкото може повече обяви
> АНИ се ориентират само към продавачите и ги
> фаворизират.

Не ги фаворизират просто това е най-лесния начин купувачите да открият моята агенция! Ти като купувач на имоти търсиш имоти обявени за продажба, а не търсиш домати и така се срещаме налиsmiling smiley?


Аз затова искам продавач и купувач да
> са представени от различни брокери, защото тогава
> това, че имаш много имоти (много продавачи) не ти
> дава предимство. Тези продавачи трябва да се
> свържат с купувачи, а при вариант двама брокери ти
> няма как да ги представляваш. При този вариант ще
> се появят агенции занимаващи се само с купувачи.

Едното не пречи на другото казах ти го и преди!


> Като идеш в такава агенция няма да ти кажат - ами
> в мовента нямаме, оставете телефон и повече да не
> ги чуеш.
>

Зависиsmiling smiley




Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Разбивка на "пакетната" цена на комисионата (специално за "De da znam"winking smiley
29-06-2007 - 15:50:17
Тинки Уинки,само това ли успя да измъкнеш,като цитати?Това ли са "грубостите" и "епитетите"които съм ползвал?Или би трябвало да благодаря на онзи емигрант,който нарече Българите човекоподобни и да му ръкопляскам?
Тинки,не глупей!Не ми се губи време с теб,затова ще спра.Ти си от хората ,на които нито можеш да дадеш,нито да вземеш!Остани си със здраве!А имоти.нет могат само да се гордеят с такъв МОДЕРАТОР. clap: clap: clap:
Анонимен потребител
Re: ехеееееее Тинкиииsmiling smiley)))
29-06-2007 - 15:54:25
Гледай сега ако аз видя агенция, която се занимава само с купувачи веднага ще ида при нея и ще и кажа търсете ми имот. Логиката ми е следната - тази АНИ се занимава само с купувачи, значи те ще изровят целия пазар за да ми намерят това, което търся. Аз няма нужда да се ровя из нет и т.н. Докато при една АНИ поставила си за приорите "колкото повече, толкова повече", аз знам че най-много ден два да ми отделят и после ме хвърлят в трета глуха - така де, те имат приоритет да водят купувачи до имотите, които рекламират, а не да ми търсят на мен имот и то при други АНИ.
Анонимен потребител
Re: Разбивка на "пакетната" цена на комисионата (специално за "De da znam"winking smiley
29-06-2007 - 15:56:38
Така и не даде нито един пример в който съм обидил някого. ние с теб защитаваме различни позиции, не разбирам обаче защо ти приемаш моята позиция за "глупеене".
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход