Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Конвектор или маслен радиатор ?

Публикувано от Рашев 
Здравейте,
Интересувам се кой от двата уреда - конвекторна печка или маслен радиатор е по-добрия вариант за отопление на стая 25 кв.м. При еднаква мощтност на тези уреди 2500В една и съща топлина ли отдават, кой топли повече за по-малка консумация на ток? Никой от тъй наречените "консултанти" не може да отговори на тези въпроси в големите магазини - Техномаркет и Технополис ... в Интернет също няма информация. Ще се радвам ако някой има опит да сподели.
Предварително благодаря за мненията.
Re: Конвектор или маслен радиатор ?
16-12-2005 - 09:34:59
Предполагам, че разликата е малка. Основната разлика е май това, че конвекторът затопля по-бързо, а масления радиатор пък изстива по-бавно. Избери какво повече те удовлетворява.
Големи магазини като Техномаркет и Технополис трябва да бъдат забранени със закон. САмо заблуждават хората, че са нещо по-различно от складовеsmiling smiley
Аз лично съм ползвал маслен радиатор Делонги за 250 лв. и конвектор Делонги за 60 лв. - с конвектора доста понамаляха сметкитие - само има важна подробност - трябва да е марков защото е важно от каква сплав са реотаните - разните марки Елит и др дето са с по 10 лв, по-евтини харчат повече и топлят по-малко
Цялата фамилия съм оборудвал с конвектори вече и никой не се е оплакал.
най-добре е да се вземе и един таймер за контакт и все едно че си на парно
аз има малки деца и топля непрекъснато така че смея да се изказвам по въпроса. не съм обвързан с никоя фирма за уреди smiling smiley
Re: Конвектор или маслен радиатор ?
05-11-2006 - 12:43:13
искам да попитам каква е разликата между обикновения конвектор и конвектора за стена.и ако има разлика кое е по-икономично :ami:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход