Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

София островче на стабилностsmiling smiley

Публикувано от 4ovek 
Re: Тия данъци!
06-12-2005 - 10:03:43
Забравих за пенсиите. Тези, които участваха в трансформирането на държавнат в частна собственост да бъдат така добри добри да се грижат за пенсионерите. Не се чувствам виновен затова, че някой е откраднал от друг та сега да трябва аз да ги издържам. Ако са малки пенсиите - виновни са тези, които са ограбили населението. Не азsmiling smiley Ако ми дадат БТК или Булгартабак ще разсъждавам по различен начин. или поне ако ми осигурят държавни поръчки.
НЕ мога да разбера как така се хващате , че това е нормално - един да краде, други да плащатsmiling smiley
Re: Тия данъци!
06-12-2005 - 10:16:26
4ovek, това, което казваш, е така. Но какво предлагаш - да разпуснем държавата и всеки да се спасява, както може, така ли?

Вярно е, че човешкото обшество е в състояние да опорочи всяка по същество хубава идея, както държавността. Защото човекът си носи отрицателните качества в себе си, както и положителните. Но мисля, че все пак да има корумпирана държава е по-малкото зло, по-голямото е изобщо да няма държава. Всъщност, както и ти каза, корупция има навсякъде, само някъде е по-явна, другаде - по-скрита. Но това значи ли, че трябва да се разпуснат държавите по света? smiling smiley И как да се организира тогава човешкото общество, според теб?

Да ти кажа, все пак по-добре с такива полицаи, отколкото с никакви. Моя близка с малко момиченце (2 клас) - беше го оставила само в къши и някакъв тип със съмнителен вид звънял на вратата. Детето го видяло през шпионка и се изплашило, но му стигнал ума да звънне на полицията. И представи си, бяха дошли за 2 минути - оня избягал, но детето се успокоило. Това е само един малък етюд, но все пак показва, че има някакъв ред и законност.

Колкото до спестяването на данъци - това си е лична работа на всеки. Има някаква логика - ако държавата провежда фискална политика, не-стимулираща развитието на икономиката, икономиката си намира начин да се развива, макар и по заобиколни пътища smiling smiley .
Re: Тия данъци!
06-12-2005 - 10:24:49
А аз не мога да разбера теб smiling smiley Какво предлагаш?

Ами да - не е справедливо - и за пенсионерите си прав. Само искам да те питам - къде и кога в човешкото развитие си видял СПРАВЕДЛИВО общество? Къде и кога една шепа не са крали от милиони? Смея да заявя, че са го правили даже по-открито и брутално в миналото. И с много повече жертви от страна на милионите. Което пък според някои известни икономисти, е водело до "естествено" регулиране на прираста на населението на земята. Сега, понеже сме станали "цивилозвани" - няма епидемии от болести, няма (засега smiling smiley световни войни - и земята е заплашена от пренаселване, пък и от унищожаване на климата й. Цинична теория, но може би не повече от теорията за естествения подбор в природата - никой не обвинява тигъра, че яде заека, нали? Пък разните птичи грипове, спинове и други може би са опит на естественото развитие на човечеството да се саморегулира. По-скоро, опит на природата да ни регулира, след като сами явно не можем smiling smiley. Има и такава теория.
Re: Тия данъци!
06-12-2005 - 10:41:48
Ако нямаше полиция хората щяха сами да си изберат кой да се грижи за сигурността. И нямаше да си избира криминални типове за целтаsmiling smiley Един вид всичко щеше да тръгне по нормален начин.
А ти сигурна ли си, че този тип не е бил полицай?
Re: smiling smiley
07-12-2005 - 15:53:24
Ние ще вземем, че и ще се "споразумеем" накрая smiling smiley

Joan, смятам, че тази тема е трудна, а и други теми също дотолкова доколкото човек не може да отговори с "да" или "не", за този начин на комуникация. Получават се недоразумения. Всеки трябва първо да прочете (внимателно) какво другият пише, да помисли ( winking smiley ) и да даде своето мнение, без обаче да го натрапва. За мен лично (и честно казано) това понякога е свързано с известни проблеми. Има неща които много по-бързо и точно бих изразила на немски, а българската дума или израз понякога ми отбягват или не са съвсем точните moody smiley . Ама не ме разбирай грешно, нито се оправдавам, нито пък моля за "снизхождение", в общи линии успявам в крайна сметка да напиша това което мисля; може би само "нюанса" понякога бива криворазбран... Пък така като гледам и дискусиите по други теми, често срещано явление е да се "хващаме за думата" без да преценяваме контекста, което води до спорове... та дори и до неоправдани нападки. :g: Хм... добре че все пак накрая наделява разума smiling smiley

И по принцип смятам, че не е необходимо да бъдем всички на едно и също мнение...колко скучно би било moody smiley

Много ме "сърбят" пръстите да захвана нещо от последният ти постинг (към мен): за "крокодилските сълзи" както и ...ЕМИГРАЦИЯТА Е НАЙ-СЪЩЕСТВЕНИЯТ фактор за това стопяване..., ама ще се въздаржа (поне за сега smiling smiley ) тъй като смятам, че нещата почват малко да наподобяват "женски пазар" (с мъжки участници eye popping smiley ). Или както вече казах, ако с теб си седнем..... нощи ще има за какво да си приказваме.... Кой знае може пък и да ни се отдаде възможност
smiling smiley
Re: Тия данъци!
07-12-2005 - 16:39:00
4ovek, аз като ти казвам да четеш внимателно братя Стругацки (Обреченият град) - ти - не! smiling smiley Ами нали точно там е въпросът - незаивисимо как се избират/назначават полицаите (и как се наричат - полиция, милиция, добровлни отряди..), те не могат да бъдат много различни по характер и мантатлитет от престъпниците! Ако са такива в началото, или бързо стават подобни, или полудяват, или напускат. Ами как ще можеш да общуваш изобщо с някой престъпник, да не говорим - да го неутрализираш, ако не го разбираш и не си му подобен по интелект, начин на действие и възгледи . Затова и най-добри полицаи стават разкаяли се престъпници - доказано е исторически у нас след освобождението - когато е дадена амнистия на всички върлуващи обирджии. И тия, които се пделаи, моментално били назначени в новосформираната полиция. И за броени месеци изловили бившите си събратя smiling smiley

Ами не знам какъв е бил - детето казва, че бил съмнителен тип за разлика от чичковците-полицаи в униформи smiling smiley Ама то дете - как да му вярваш :}
Re: Тия данъци!
07-12-2005 - 18:38:41
Не съм против да са разкая ли се престъпници - против съм да са действащиsmiling smiley
Re: Тия данъци!
08-12-2005 - 12:59:47
Е добре - плащай си данъци щом искаш. Аз пък предпочитам да плащам на хората за услуга на ръка и да си делим печалбата от неплащането на данъциsmiling smiley
Re: smiling smiley
09-12-2005 - 10:09:53
Кремена, и аз бих се радвала да се срещнем и да си поприказваме на воля smiling smiley Имаме достаъчно теми за обсъждане явно.

Ако решиш да се прибираш за коледа, можеш (ако искаш) да ми драснеш мейлче на ivanapan@abv.bg Аз съм привърженик на коктейлите (както вече се разбра от други теми smiling smiley - можем да се видим на по едно мохито някъде в София.

Re: Тия данъци!
09-12-2005 - 10:11:38
Разделителната линия (между разкаяли се и действащи) е много тънка и понякога недоловима с просто око :}

Добре де - не е грях да сме различни, нали smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход