Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

София островче на стабилностsmiling smiley

Публикувано от 4ovek 
Re: В заключение :]
05-12-2005 - 15:34:17
Навсякъде по света частниците генерират, а държавния апарат харчиsmiling smiley
А и дават - срещу добре свършена работа, а не по заслуги. Т.е всичко е справедливоsmiling smiley
За данъците - да ги плащата тези фирми, на които държават им гарантира доходиsmiling smiley НА мен парите от тазгодишната печалба няма да ми ги върнат догодина ако съм на загуба, налиsmiling smiley Е като направят така или да ми гарантират всяка година печалба или да ми връщат пари ако нешщо го закъсам - ще плащам с радост, а не с мъка. Дотогава - като плащам и ще рева и псувамsmiling smiley
Re: В заключение :]
05-12-2005 - 17:22:39
А, ти само плащай - пък си реви и псувай колкото щеш - на воля! smiling smiley

Пък аз не коментирам КАК си плащам данъците (ревейки и псувайки, или смеейки се smiling smiley. Това не е по темата на нашия дилаог с Кремена :}
Re: В заключение :]
05-12-2005 - 18:58:49
А кое е по темата - гордостта, че си си платил данъкаsmiling smiley ЧЕ си напълнил гушата на пеликанитеsmiling smiley Че спомагаш посредствеността да победи интелектаsmiling smiley
:cry:
05-12-2005 - 20:43:36
Joan,

Ама моля те, недей и ти да ме "разочароваш"...

ВЪОБЩЕ НЕ ИСКАМ И НЕ ИСКАХ ДА СЕ МЕРЯ КОНКРЕТНО С ТЕБ ИЛИ С КОЙТО И ДА БИЛО ДРУГ НА ТАЗИ ТЕМА!!!!!!

Просто изказах едно предположение, което обаче явно "разгорещи" нечии духове. И което далеч не беше замислено като едно ТВЪРДЕНИЕ! И както вече споменах (с последното си обръщение към Имотко) това далеч и не беше най-важното в дискусията ни (за мен).

Виж, аз смятам че парите (кой колко печели, кой колко харчи и т.н.) са само до един момент важни и всеопределящи...........докато ги нямаме. Имаме ли толкова колкото са ни "нужни и достатъчни" (за всеки нивото разбира се е различно) те загубват тяхната "примамливост", или поне тя значително намалява. Тогава просто ги имаме и толкова! Всеки който смята, че парите му дават някъкви (човешки) права, като например правото на мнение, повече от тези на някой с по-малко от него е - в моите очи - арогантен! Парите ти осигоряват спокойствие, удобства, "верни" приятели, до известна степен и достъп до материални блага, но не и човешки качества. Такива или имаш или нямаш. С пари във всеки случай не можеш да си ги купиш.

А аз, Joan, отдавна вече престанах да купувам дрехи и обувки в БГ, или поне не в количества които са достатъчни за останалата годината. Най-много да купя някъкви "парцалки" за децата (ако не са с мен)... майка какво да се прави smiling smiley . Само че като се върна тук и ги дам..... eye popping smiley или са малки, или са големи, или не са по вкус, или... така че скоро и с това ще престана.

А за РАЗВИТИЕТО на БЪЛГАРИЯ, разбира се, че ВИЕ ЖИВЕЕЩИТЕ В БЪЛГАРИЯ ИМАТЕ ПО-ГОЛЕМИЯ ПРИНОС! Но НИЕ НЕ ЖИВЕЕЩИТЕ В БЪЛГАРИЯ, също се вълнуваме от това развитие. Е, разбира се, че всяко правило има и изключения както между вас така и между нас. smiling smiley
eye popping smiley
05-12-2005 - 20:46:22
Човек,

за какви "промити мозъци" говориш.

Да ти кажа има неща, които ги имам.... едно от нещата които обаче със сигурност ми липсват това е "промит мозък" winking smiley
:}
05-12-2005 - 21:35:02
Имотко

Случайно видях, че в една друга тема ти "липсвам".....

Да те успокоя, причината не е там където ти я подозираш winking smiley. Просто дикусията е доста напреднала, а и не ме гони принудителното желание да съм на "всяка манджа мерудия".

А ако теб действително те е налегнало непреодилмото желание да си създадеш една точна представа от моето състояние и начин на живот, както и от отношението ми към риск и предприемчивост (разбира се в тукашните условия, които са ако не по-трудни то са поне толкова трудни колкото и в България), мога да ти направя едно конкрено предложение: С удоволствие ще ти дам възможността да се запознаеш с всичко което те интересува и вълнува. Разбира се разноските по пътя и престоя си ги поемаш ти! :}



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2005-12-05 21:44 от Кремена Дойнова.
Имотко
Re: :}
05-12-2005 - 23:14:22
Мадам Дойнова, няма да се заяждам повече, извинете ме. Що се отнася до предприемчивостта, убеден съм, че при вас условията са доста по-трудни, иначе нямаше всичкото западен цървул да се изтърси в България в търсене на големи печалби от българските недвижими имоти. Дано само тези печалби да не се окаже, че са били за сметка на българските граждани.
Благодаря за поканата, по обясними причини не мога да си позволя пътя, а за престоя да не говорим.
Тия данъци!
06-12-2005 - 09:28:22
Каква дискусия отвориха :}

По темата е това кой как гледа на развитието на България ("отвътре" и "отвън"winking smiley и кой какво прави или не прави, за да спомогне за него. И тръгна от раждането на българчета в България, доколкото си псомням smiling smiley

Виж сега, дай да гледаме реално - по целия свят е така, както ти казваш, не само в БГ. Държавният чиновник не знам в коя страна е различен, и в ЕС си е същия даже, нищо че е мега-държава. Ама навсякъде се плащат данъци. Държавната структура е създадеда да регулира отношенията в човешкото общество така, че да могат различни индивиди да живеят заедно, подчинявайки се на общи правила. И това е в интерес на самите тях - занеш какво става, ако изчезне държавността - при война или голямо бедствие. В този смисъл аз гледам на това като на необходими разходи. А че някои държави по-добре се справят с тези си задачи от други, е така. Но то произтича повече от възможности, отколкото от желания, според мен.
Re: Тия данъци!
06-12-2005 - 09:50:37
Не е така. Такава е светлата идеята. В момента данъците се плащат за да може да се усвояват от близките до властта. И не само в България - в САЩ примерно без търгове стотици милиарди са източени то бюджета под предлог, че се води война в Ирак.
След като полицията не ми осигурява сигурност, съдът не ти гарантира , че ще бъде възмезден за измами (опитай да съдиш някого з анеизпълнен договор и този някой да е в близки отношения с висши държавни слушители)...Дане продължавам, че пак ще се повторя. Защо да палщам данъци - за да може послредствени субекти да са ми конкуренция? Субекти дето при равни условия ще чистят тоалетни за да не умрат от глад!
А разликата между нас и Запрада е, че тук повече хора са прозрели истината - а там имат все пак някаква вяра в систематаsmiling smiley
А бе те полицаите крадат повече от крадците ти искаш да ти осигурят спокойствиеsmiling smiley Аз видя ли полицаи и свивам в друга уличкаsmiling smiley
Изобщо - добре, че сивата икономика е голям процент та да има развитие. Добре, че се спестяват голяма част от данъците та да живне малко икономикатаsmiling smiley иначе почнат ли идиотитет да разпределят бюджета и мъкаsmiling smiley
Ето един въпрос - наемаш ме да свърша някаква работа - знаеш, че ако ти избягам с аванса или по някакъв друг тначин те измамя нямаш защита от държавата - защо трябва да натоварваме стойността на услугата с данъци?
Re: :cry:
06-12-2005 - 09:59:31
Кремена, съжалявам, ако предизвиквам разочарование в теб smiling smiley Всъщност ще си призная, че твоята реплика за харченето и кой колко оставял в БГ на мен хич не ми хареса, но оценявам факта, че беше "скрита" между други разсъждения. Не искма да кажа, че нарочно си я "крила", но за мен никак не беше на място. Както и да е, не само че формално не си права (което паднах до там да ти доказвам в по-горния си пост), ами и аз мисля, че разсъждения от такъв род нямат място в дискусия за морални ценности и разсъждения. И си го казах още тогава. И пак ще го кажа - плащането на данъци го разглеждах като морален акт, като символ на принадлежност към дадена държава, а не като сума пари - кой-колко ще даде.

И не съм казвала НИКЪДЕ, че парите купуват право на мнение - моля те да не изопачаваш думите ми. Право на мнение има всеки, право на КРИТИКА има този, който прави нещо, за да промени лошото към по-добро. Според мен. Другото е само "крокодилски сълзи". В този смисъл тези, които живеят в БГ, дори и според теб да са се отказали от нея, СА ТУК и понасят и лошото, и доброто. Дори и без да го правят съзнателно. А защо емигрантите не са тук? Прични има много, знам, но основната си остава икономическа. Но щом са избрали да съдават блага другаде (и за себе си, и за онази държава), а не в родината си, значи все пак са "едни гърди назад" от тези, които създават блага в България. Подчертавам, говоря за моралната страна на нещата. И никого не съдя, не съм тази, която да може да го прави. Само си казвам мнението по въпроса.

Както и да е - не знам защо го каза тогава, явно е било недоразумение, след като и двте мислим, че парите не могат да купят човешки качества.

Колкото до това какво купуваш тука, ами твоя си работа smiling smiley Значи оставяш даже по-малко, отколкото си мислех :} И както вече няколко пъти казахме, не това е важното.

Много е хубаво, мисля аз, че и вие, които живеете другаде, се вълнувате от развитието на България. Но темата тръгна от стопяването на българската нация и ЕМИГРАЦИЯТА Е НАЙ-СЪЩЕСТВЕНИЯТ фактор за това стопяване. Даже не е естествения прираст. Така че след като със своите действия ПРЯКО допринасяш за този ефект, не виждам как морално оправдаваш пред себе си тази критика. В този смисъл ти казах, че аз поне живея в БГ и раждам българчета ТУК. Не мога да съдя тези, които емигрират - те си имат причини и си е тяхно право да го правят. Но след като го правят, не виждам с какво право критикиуват тези, които НЕ са емигрирали, че, видите ли, не създават условия да просъществува нашата нация.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход