Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

София островче на стабилностsmiling smiley

Публикувано от 4ovek 
В ролята на посредника smiling smiley
02-12-2005 - 12:19:14
ще се опитам да вляза този път аз, с риск и двете страни да ми кажат онова, дето го каза Панчо на Тито от "Синьо лято" :}

Имотко и Кремена, не се дърляйте за глупости!

Кремена - в БГ, особено в София, Варна, Пловдив има хора с доходи от порядъка на хиляди на месец. Има и с ниски доходи. Това е положението и няма смисъл да се сърдиш или да спориш.

Имотко - остави Кремена да си има какъвто си иска стандарт в Швейцария. Това си е неин избор и право. Пък може нейните роднини в БГ наистина да са с ниски доходи и тя това да вижда. Ама ние затова кротко си приказваме тука, обменяме мнения. 'що да се караме, като можем да си говорим!

Peace, brothers and sisters!

В заключение :]
02-12-2005 - 13:23:22
Здравей Joan

Благодаря за почтенното ти усилие да се намесиш. smiling smiley

Аз не се карам с никой, смятам дори, че и в моменти в които това не е много лесно се опитвам да запазя тона на благоприличието. Аз си казвам мнението или както казваш си „говоря” с хора които имат интерес по теми които и мен ме вълнуват. „Говорейки” си обаче аз лично избягвам да съм конкретна, или с други думи не обсъждам моя, твоя, неговия и т.н. стандард и възможности. Както и на роднините.... Това е най-малкото бесмисленно, защото всеки може да си пише каквото си иска и да си създава някакво измислено положение което е със светлинни години отдалечено от действителното, нали?
Аз говоря за масата, за царящата действителност... а не за изключенията! Такива има навсякъде по света и ако тук е изключение този който печели 50’000 на месец в България са изключения тези които печелят 5000 на месец. Не че и аз не познавам такива в България, познавам дори хора които печелят и повече, НО пак казвам това за мен не е „нормалният Българин” който се бори за (финансово) оцеляване. И да не забравяме, че голяма част от тези хора са образовани и опитни. Това прави нещата дори още по-недопустими!

Та исках да кажа, че този който е постигнал това за което се е борил и е успял да създаде нещо което му разрешава да се брои към изключенията (незавивимо къде по света), не го интерсува дали аз, Х или У му „вярват” и най-много да се подсмихне благоразположено на съмненията на другите. Този НЯКОЙ си живее живота и има други проблеми и задачи за да уверява в някъкъв форум, че това което пише е властваща истина. Такъв човек няма и стремеж да се „доказва” пред анонимни събеседници... Както и съм убедена, че един такъв индивид няма да се почувства „унижен”; от какво?
Re: В заключение :]
02-12-2005 - 13:51:13
Сега вече си дойдохме на думатаsmiling smiley
Ама е обратното - оставяме масата. Масата навсякъде е еднаква. Осигурен и е подслон, храна, почивка - от нея се иска да се размножава и да слуша. Разликата е само в качеството на подслона, храната, и забавленията. Ама това не е голяма разлика за мен. Затова като оставим масата на страна ще видим, че в България миа повече възможности и съм сигурен, че тук има повече хора, които си променят социалното положение към добро отколкото на Запад.
Та който е доволен от живота на прасе за угояване - да тича на Запад. Там се грижат по-добре , кочинките са им по-големи, по-чисти и по-топли. Който мисли да се развива - по-добре да пробва тукsmiling smiley
Re: В заключение :]
02-12-2005 - 14:17:55
Добре казано cool smiley
Re: В заключение :]
02-12-2005 - 14:22:13
Благодаряsmiling smiley
Имотко
Re: В заключение :]
03-12-2005 - 00:37:26
Цитат: "Та исках да кажа, че този който е постигнал това за което се е борил и е успял да създаде нещо което му разрешава да се брои към изключенията (незавивимо къде по света), не го интерсува дали аз, Х или У му „вярват” и най-много да се подсмихне благоразположено на съмненията на другите. Този НЯКОЙ си живее живота и има други проблеми и задачи за да уверява в някъкъв форум, че това което пише е властваща истина. Такъв човек няма и стремеж да се „доказва” пред анонимни събеседници... Както и съм убедена, че един такъв индивид няма да се почувства „унижен”; от какво?"

Някакъв форум? Та нима форумите са само за бедняци? Или се предполага, че богатите /или да речем средно богатите/ не могат да четат и пишат /и в Швейцария ли/, и само си живеят живота и не ги интересува общуването във Форум. Или нямат време, защото работят по 12 часа на ден или защото спят по 12 часа на ден /това за дамите/. А нима форумът не е Живота. Или животът е пред телевизора, в кръчмата, в магазина, в бутиците, и, от мен да мине, в офисите.
Позволих си да премина към лични нападки не защото съм унизен или пък ме интересува дали някой вярва в нещо, а защото, както на всички е известно от литературата, битието определя съзнанието. А съзнанието определя действията и думите на един човек. Думите на някой си, че харчи за дни в България повече, отколкото друг българин /І-во качество/ плаща като данъци, биха ме подразнили при всички случаи, както и всяко друго снизходително или пренебрежително изказване или поведение към българин от чужденец или българин от чужбина. Бил съм многократно свидетел как българи от чужбина се правят, че не разбират или отказват да реагират нормално към реалностите в България, и в същото време са по европейци или американци от истинските. С една дума - "Пази боже, сляпо да прогледне".
Е, хайде, бъдете здрави и ми простете, че често пиша непоследователно.
Чао, че утре съм от 6,30ч. на работа да си заработя 20-те лева.
Re: В заключение :]
03-12-2005 - 11:50:21
Имотко

Вие не “не сте последователен”, Вие просто пишете по-бързо отколкото мислите, а това води – както е известно – често до необмисленни и неадекватни реакции. Това "прозира" и от последното Ви писание (“…Та нима форумите са само за бедняци? Или се предполага, че богатите /или да речем средно богатите/ не могат да четат и пишат /и в Швейцария ли/, и само си живеят живота и не ги интересува общуването във Форум. Или нямат време, защото работят по 12 часа на ден или защото спят по 12 часа на ден /това за дамите/....”, както и “...българи от чужбина се правят, че не разбират или отказват да реагират нормално към реалностите в България, и в същото време са по европейци или американци от истинските. С една дума - "Пази боже, сляпо да прогледне"..)

Въпросното изказване, което толкова Ви извади от равносвесие е (дословно предадено): “честно казано не знам какви данъци плащаш, но... аз като си дойда в БГ за 2 седмици сигурно оставям повече пари в страната”. Ако бяхте преброили до 25 преди да започнете ожесточено да биете по клавишите, може би щеше да Ви направи впечатление думичката “ сигурно”. В подтекста на всичко дотам написано тя означаваше:
- може би
- допустимо е
- вероятно
- евентуално
и т.н.
Точно това и исках да кажа; всичко останало е свободна интерпретация. Аз лично си разрешавам да твърдя нещо със сигурност едва тогава когато имам конкретни факти за сравнение или доказаталства. Към този принцип се придържам не само по форумите, а и в живота и това ми спестява “необмисленни и неадекватни реакции”.

От време на време имате обаче, дори и това да е за кратко, проблясъци, като например: “битието определя съзнанието. А съзнанието определя действията и думите на един човек.” Не искам да навлизам в подробности, какво искам да кажа с това, ако преброите до 25 и се опитате същевременно да мислите, сигурно ще усетите накъде отивам...

А форума, Имотко, не е живота! Форума е една сцена, на която всеки има възможност да играе анонимно ролята, която му харесва. Да се инсценира! Да твърди каквото душа му иска, реално без да рискува да бъде “разобличен”. Във форуми се обсъждат (обикновенно) теми от живота, но всеки може да си напише своя (измислен) сценарии, който да граничи с научната фантастика.
Живота е това което те заобикаля, това с което се сблъскваш, това което създаваш, това за и с което се бориш...Живота е това от къде си дошъл, откъде си минал и накъде отиваш. Живота е много повече пред телевизора, в кръчмата, в магазина, в бутиците, в офисите или където и да било на друго место, където цари дейтвителноста и всеки има образ и име. Не че и в живота няма “артисти”, които играят роли които не са по възможностите им, но там е много по-лесно човек да констатира слабото им актьорско майсторство и да ги освирка... ако има смелостта разбира се.
Re: В заключение :]
05-12-2005 - 14:55:38
Ех, Кремена, пак ли....

Защо се връщаш на тема, по която няма да се разберем - тези прословути пари, дето ги плащаме на БГ ти и аз:
“честно казано не знам какви данъци плащаш, но... аз като си дойда в БГ за 2 седмици сигурно оставям повече пари в страната”.

Аз наистина смятам, че не е важно КОЛКО са тези пари, а принципно кой на кого плаща ДАНЪЦИ. От твоите доходи ти ВЕРОЯТНО плащаш 70-80 % на Швейцария и 20-30 % - на България - тук включвам и помощта за близките ти. Т.е. ти си в много по-голяма степен швейцарка, отколкото българка в този смисъл и аз това исках да кажа тогава.

Сега, ако предположим, че ти оставяш 100 единци в БГ като си дойдеш, а аз плащам 50 единици данъци, от това, което ти оставяш, по-малко от половината отива в държавата, докато всичко, което аз плащам като данъци, отива в държавния бюджет - то затова са данъци. Няма да коментирам соц. осигурителните вноски. Или това, че през това време, докато ти си стояла в бг и си пазарувала тук (оставяла си пари, демек) и аз също не съм стояла гладна и жадна, и без дрехи, и без обувки. Т.е. и аз за този един месец съм похарчила поне наполовина на това, което ти. Да не говорим, че и през останалите 11 месеца аз пак пазарувам ТУК и в този смисъл оставям още 11 пъти по толкова пари, колкото през този един месец, когато и двете "даваме" на БГ пазара.
Казвам това, защото имам наблюдения от мои близки, живеещи в чужбина, че като дийдат тук, наистина си накупуват дрехи и обувки, и книги едва ли не за цялата оставаща им година, че и повече. Че и по завдения си походват - нормално - те са тук в отпуск да разпускат smiling smiley
Но пък и аз не се лишавам от удоволствията на живота smiling smiley

Не исках да се връщам на тази тема, но просто не устисках - извинения за което smiling smiley

Моля да не коментираме повече това кой какъв принос има към развитоето на България като държава - живеещите в нея или българите в чужбина. Мисля, че на всеки здравомислещ това е ясно и не ми се "наилва от пусто в празно".
Re: В заключение :]
05-12-2005 - 15:02:31
А бе най-важно е да плащаме колкото се може по-малко данъциsmiling smiley
И не знам какво сте тръгнали да се хвалите кой дава повече пари. Ами срам трябва да ви е от всеки лев дето го плащате като данъкsmiling smiley Мен лично ме е срам и си траяsmiling smiley
Ама са ви промили мозъците и на двете - да се хвалите, че раздават пари наляво и надясно на хора дето работа за обществото не вършатsmiling smiley
Re: В заключение :]
05-12-2005 - 15:14:20
"Ние може да сме бедни, но сме горди" :}

Ами ти си се срамувай колкото си щеш - то затова си "частник" smiling smiley . Частиците навсякъде по света са едни такива срамежливи, стане ли въпрос за даване на пари - на КОГОТО и да е, не само на държавата. Виж, за обратния процес срам нямат :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход