Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
23-05-2007 - 22:37:56
Извинявай, не бях прочела достатъчно внимателно последното ти изречение. Без да съм специалист, смятам, че от гледна точка на разрешението за ползване не може да има проблем с това, че ще си сложите котела вътре в помещението, вместо отвън.
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
18-07-2007 - 18:26:43
Братя българи,
предлагам на тези които им предстои ходене по мъките за закупуване на газов котел да се обърнат към нас: Авакс газ ООД.
Кратко инфо:
Италиански газови котли-IMMERGAS.
Газови конвектори-Italkero.
Всякъква газова арматура.
Видове котли на склад /проточни, кондензни със, и без обечен бойлер/- 25 модела.
Количество на склад -750бр.
Гаранция- 30месеца.
Продажби 2006- 1800бр.
Тел.за контакт:9622144,9616022,9616011
гр.София, Студентски град
бул.Ак.Ст.Младенов №17
Заповядайте при нас, котела е за Вас.


Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
20-07-2007 - 13:11:03
Моля кажете ми какъв котел да си сложа ,смятам да го пусна на пропан- бутан?
Спрял съм се на Vaillant, SARA,Victoriq или някой който ми препорачате.
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
02-08-2007 - 16:07:18
mnogo sa hubavi tezi kotli na tesy koito ne si e kupil ne e stanal pishmian!!!!
horata imat tradisii v gazifikasiata - toest tesy e edin moskvi4 sravnen s kotlite na zapadnite proizvoditeli moskvi4a har4i 12 na sto a ednin wolsvagen har4i 6 na sto!!
kotel se kupuva edin pat a gas se plashta vseki meses!!!!!!!
italia sa doaeni v gazifikasiata!!!
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
02-08-2007 - 16:09:43
iozborat e mnogo losh strashno losh tai kato jilishteto vi e malko vi triabva ired koito e s niska dolna granisa !!! toest 24 kw e za jilishte okolo 160kw- tarsete kotel s temperaturna granisa 4,7-24 kw pri ferolli e okolo 12 dolnata :]
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
02-08-2007 - 16:11:54
abe pi4 ti naiasno li si s kakvo se otoplivat v skandinavieto
Re: Моля за съвет за газови котли
03-08-2007 - 22:51:11
моля за съвет! Отоплявам около 220 кв. м. жилищна площ и две бани с топла вода. Имам изградена инсталация и котле на твърдо гориво и боилер 120 л. със серпентини. Искам да премина на газ с проточен бойлер и котле.Вашите препоръки за "АРИСТОН" Каква мощност ми е необходима? Мога ли да запазя двете инсталаций и да избирам коя да ползувам?
Re: Моля за съвет за газови котли
07-08-2007 - 13:40:45
Здравейте и от мен. И на мен ми предстои закупуване на газово котле и бих искал почерпя знания от форума. Апартаментът е около 55 кв. м. Състои се от две стаи, като едната е около 30 кв.м. а другата - 15кв.м. Строителят е изградил инсталацията като остава само 2 радиатора да се сложат в двете стаи и лира в банята. Трябва да си избера котле, с което да си осигуря топла вода, отопление (2-та радиатора) и също така печката/фурната ще е на газ. До колкото проучих е добре да е 2-кунтурно котлето. Каква мощност е най-подходяща така че да имам по всяко време топла вода.
Понеже нищо не споменавате за 2 марки котлета бих искал да дадете отзиви ако имате такива за:
Viessmann и De Dietrich. Първите ги предлага БГ Терм, а другите РУВЕКС.

Благодаря Ви!
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
07-08-2007 - 15:48:32
arkadash Написал:
-------------------------------------------------------
> mnogo sa hubavi tezi kotli na tesy koito ne si e
> kupil ne e stanal pishmian!!!!
> horata imat tradisii v gazifikasiata - toest tesy
> e edin moskvi4 sravnen s kotlite na zapadnite
> proizvoditeli moskvi4a har4i 12 na sto a ednin
> wolsvagen har4i 6 na sto!!
> kotel se kupuva edin pat a gas se plashta vseki
> meses!!!!!!!
> italia sa doaeni v gazifikasiata!!!


Браво бе образ! :crazy:
Личи си колко си запознат с Тесито!
Ми те всички части са Италиански там! И електроника и газов клапан и пресостати и топлообменник и т.н. Котелът се прави в България, а не в Турция или Китай. Има си всички защити и функции на всеки съвременен котел, дори вграден седмичен Програматор!
Разхода на газ е една стойност с която некомпетентни хора като теб не бива да се заиграват. Зависи от много фактори - изолации дограми, стайни термостати, външни сонди, самата инсталация и т.н.
Единствената характеристика по която могат да се сравняват котлите е при работа на пълна мощност за един час при лабораторни условия, с референтни газове и т.н. където всеки производител упоменава някаква стойност! Е точно там Тесито ги бие всичките. Така, че оттък ми става ясно колко разираш и от какво разбираш!
Много си прав, че котел се купува веднъж......обаче има и друг въпрос който все още хората в България малко ги интересува....сервиза!
Рано или късно човек се сблъсква с тоя проблем. Не говоря само за газовите котли, всеки уред който работи се амортизирва и е необходима профилактика (дори Мерцедес правят сервизни центрове :} ). Еми каква е вероятноста да си намериш достъпни и бързо резервни части от вносителя( две - три седмици най малко да не говорим за цените на резервните части защото просто хората които са си патили ще ти кажат как се смъква кожа) или от производителя(максимум 48 часа за отсервизиране на проблема) така, че ако ти се случи зимата такава ситуация.... clap:
Моето наблюдение върху Тесито е че е супер котле, икономично, качествено и стабилно произведено в България с регламентиран сервиз и на достъпна цена!
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
07-08-2007 - 16:44:19
Какво означава кондензен газов котел всъщност?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход