Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
21-03-2008 - 21:38:34
Направо съм потресен от някои мнения във форума. Тези който го четат дали си дават сметка, че със сигурност са попаднали на професионални манипулатори или на хора платени от различни производители или техни дистрибутори. Не мога да се стърпя да не кажа че това за котлите ТЕСИ пълна идиотщина. Да неби да става дума за копчета на балтон или за ципове на гащи че да се изпитва всеки ПЕТНАДЕСЕТИ. Газовите котли са надзорни съоръжения, производителя е длъжен да има система на качество, сертефицирани доставчици, своя собствена лаборатория за предпочитане оторизирана, всеки работник да е обучен и независим от производственния процес орган да провери първо отделните възли на котела а после и ВСЯКО цялостно съоръжение и чак тогава да му даде сериен номер и право да бъде опакован.
Колкото и да е лошо мнението ми за котлите ТЕСИ не мисля,че проверяват само всеки 15 котел но ако колегата е бил там и го твърди това добре обяснява защо и 4-те техни котела с които съм се срещал се наложи да бъдат сменени веднага защото нито един не заработи.
Re: Моля за съвет за газови котли
21-03-2008 - 21:57:31
На iddi бих искал да кажа, че общо взето е прав в последните години цената и качеството вече не вървят ръка за ръка. Само че като си купиш котел той става още един член на семейството и от първата секунда на своето пускане до последния си миг иска да яде наравно с другите членове на това семейство а понякога и повече от тях. Има статистика че 65% от всички пари от семейния бюджет които се харчат за енергоносители се падат на отоплението и производството на БГВ, а за осветление 1% но всички си купуват енергоспестяващи ел. крушки. Сигурно много се икомисва от тях, аз обаче си монтирах Кондензационен котел. Защото това е случая в които икономическите ми интереси напълно съвпадат с разбирането ми за опазване на околната среда.
Re: Моля за съвет за газови котли
22-03-2008 - 09:57:04
Интересен сайт-http:www.otoplenie.eu
Re: Моля за съвет за газови котли
22-03-2008 - 10:10:46
@ tinada
Мойто момче направи си труда да попрочетеш това което коментираш и тогава давай квалификации. Имането на система за качество означава че се спазват определени документационни процедури и че анализът на някои показатели е задължителен и нищо повече. Не знам дали си обърнал внимание какво съм казал че се тества и на колко бройки един се пробва за повече грешки и това си има своето обяснение - чисто статистически ако искаш да гарантираш вероятност за грешка с алфа 0,01 ще правиш едно замерване, ако е 0,05 тогава съвсем друго. Отвори един учебник по статистика , после отвори един наръчник по качество в коя да е сертифицирана по ИСО фирма, после отвори друг - ще видиш прилики в документацията, но това не означава че продуктите на двете фирми ще са еднакви.
Най-вероятно хабер си нямаш от производствен мениджмънт за да напишеш такива глупости. Ако поне малко разбираше щеше да знаеш че сертификата сам по себе си гарантира спазването на някакъв минимум от процедури, направени така че да гарантират някакво качество, но не означава че продукта произведен спазвайки тези процедури ще е върха на технологията, безгрешен и безавариен.
Дай да ти го обясня просто - серното съдържание на продуктите на кремиковци е значително по-високо от производството например на немски концерн, използващ същата технология - доменни пещи, химикали, охладителни течности и пр. И двете имат ИСО 9000:2000, може да имат и 14000, но това с нищо не променя факта, че определени производства ще предпочитат доставки от немски концерн, а не от българския, въпреки че неговите цени са по-ниски за същия тип продукти.
Имам едно малко въпросче към теб - Какво според теб означава оторизирана лаборатория и в кои случаи се налага нейното използване? А още едно малко - какво според теб върши една такава лаборатория и каква е стойността на такава проверка ако е част от същото производство, в очите на клиентите?
В такъв контекст - каква е разликата ако ползваш одит от ПрайсУотърхаусКупърс и напълно неизвестен български одитор?
Re: Моля за съвет за газови котли
22-03-2008 - 20:58:27
Здравейте,много отдавна не съм се включвала във форума,но чета редовно.Ако се върнете малко по-назад,имах доста въпроси,сега продължавам пак.Монтирах още 14 ребра,както ме бяхте посъветвали.Сега в стаите е топло,но какво да правя,че да е и икономично.При мен проблема е, че котела много често включва и изключва.Какъв е нормалният ритъм на един котел?Като го включа на 60-70 гр.дълго време работи,това е нормално,стаите се бързо затоплят и след това през2-3 мин.включва и изключва,това води до много голям разход на газ около1,30 на час. От 70-40 градуса това му е режима.Като го оставя на 30 гр.2-3 мин работи,а 9-10 мин почива и това ме устройва,но топлината сами се сещата че е недостатъчна.HEATLINE е котела ,а мощността 9-24.
Re: Моля за съвет за газови котли
22-03-2008 - 22:01:55
Здравей Зоринка - А програматор сложи ли? Ако не си, то програматора ще командва котела според температурата в стаята в която е сложен - има сносни модели по 50-80 лв. Това ще ти даде известна икономия. През предходните страници завихриха много жесток спор за подходящата температура на работа на стандартните котли, така че да го регулираш от настройката за температурата на водата в отоплителния кръг не е чак толкова ефективно.
Е хубаво е да се чуе че нещата вървят към по-добре.
Re: Моля за съвет за газови котли
23-03-2008 - 20:14:16
Зравейте,
Прав е Нанков, че за да се влк. по-рядко котела е нужен стаен термостат за се следи температурата на въздуха в помещенията, а не температурата на отоплителната вода. Но за да модулира котела( да влезе в режим и да намали работната мощност), ако не е кондензацианен както във случая на Зоринка HEATLINE - (Demir Dokum-Turky), не трябва да се прекалява с намаляването на температурата на отоплителната вода защото котела има заводска защита, за да не се образува конденз. В зависемос от инсталацията трябва да се остави настроен на 65-75 градуса С.
Re: Моля за съвет за газови котли
24-03-2008 - 00:16:51
Повечето стайни термостати, дето се продават не управляват модулацията, а са просто ON/OF, което много намалява ефекта от тях. Съвсем друга приказка са термостатите, управляващи модулацията на на пламъка.
Re: Моля за съвет за газови котли
24-03-2008 - 06:30:18
Дай пример за такъв- марка, откъде може да се купи и пр. Ориентировъчна цена също би свършила работа.
Re: Моля за съвет за газови котли
24-03-2008 - 11:05:49
LazarG Написал:
-------------------------------------------------------
> Повечето стайни термостати, дето се продават не
> управляват модулацията, а са просто ON/OF, което
> много намалява ефекта от тях. Съвсем друга
> приказка са термостатите, управляващи модулацията
> на на пламъка.


Лазар е Прав!
Съветът ми е да се използва, при финансова възможност, термостати и дистанционни управления на котлите от самите вносители и производители на отделните марки!
Най-често те се разработват съвместно с електронният блок на самият котели и имат най-пълна функционалност и съвместимост.
Оттук имаме по добра и безпроблемна работа на котела и прецизна регуация!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход