Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
19-04-2007 - 18:08:59
Колеги, моля за съвет.От прочетенот във форума оставам с впечетление, че котел 5-15кв е достатъчен за отоплени и топла вода за 70м2 изолиран апартамент.Вчера един от дистрибуторите на котоли, обаче обори пред мен тази теза, че ако избера подобен котел няма да ми стига за топлата вода и ми препоръча 15-25кв...какво мислите?Благодаря.
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
19-04-2007 - 18:28:05
Ние избрахме Мора Проксима 20КТ (5-20 квт) защото той предлага най-ниската долна граница на мощност, която осигуравя по-голяма икономичност за малки жилища. Този модел е нов и е на българския пазар от есента на 2006 г., но при нас пуснаха газ съвсем скоро, така че информация за разхода за отопление ще имам едва в следващия сезон. Тук Griffin писа за същия модел, който ползва от началото на годината. Цената му е около 1400 лв (или поне беше толкова при промоцията), продават се от София-газ. Котелът разполага със сонда за външна температура, която нагласява температурата на водата за отопление съобразно външните температури, което допълнително прецизира разхода. Окомплектован е и с дневен стаен термостат, но ние го сменихме със седмичен, защото ни се стори по-надежден. Двата термо-уреда в комплект се справят доста добре - дори когато стайният мери температура под 20 градуса, на колкото е настроен, онзи отвън вижда, че външната температура е почти толкова висока и не включва подгряването на водата, докато нейната температура е над 25-30% (в зависимост и от ръчната настройка). smiling smiley Но все пак ще видим през зимата как ще бъде. С топлата вода всичко е ОК; нивото на шум също не е високо.
Друг препоръчван за малки жилища вариант за отопление на газ са газовите конвектори, но тогава за топлата вода трябва или да се сложи отделно газов бойлер или да се търси друго решение.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2007-04-19 18:34 от Zhimi.
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
19-04-2007 - 20:51:38
Благодаря ти Zhimi!А с топлата вода как сте?Справя ли се Мора-та.Сега мисля да проверя офертите за котел Daewoo.Ако имаш време и желание разбира се, би ли ми обяснил процедурата по включването към газопреносната мрежа.При нас тръбата достига до м/устълбищната площадка и имаме партида на наше име...какви са следващите стъпки.Благодаря.
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
19-04-2007 - 22:35:59
Здравейте,
До 2v6 значи това че DAEWOO произвеждат автомобили мисля че няма нищо общо с това . Те също така произвеждат и телевизори, перални и т.н..Мисля че това не пречи те да предлагат едни от най-добрите котли предлагани на българския пазар.
Иначе за цената не помня колко беше, но мисля че беше 1410лв с ДДС. Това е цената с стайния контролер и куминчето.
2v6
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
20-04-2007 - 12:11:08
В отговор на:

netshacker Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте,
> До 2v6 значи това че DAEWOO произвеждат автомобили
> мисля че няма нищо общо с това . Те също така
> произвеждат и телевизори, перални и т.н..Мисля че
> това не пречи те да предлагат едни от най-добрите
> котли предлагани на българския пазар.
> Иначе за цената не помня колко беше, но мисля че
> беше 1410лв с ДДС. Това е цената с стайния
> контролер и куминчето.
>

Колко киловата е този котел? Знам че DAEWOO призвеждат много неща, сигурно не знаеш че и голяма част от паметите по марковите компютрите са тяхно производство. Идеята ми беше че не можеш да кажеш "боклук" за котел на фирма, която се занимава с това производство повече от 100 години!
А дали твоя котел е добър ще покаже времето. Пожелавам ти да е така. За харченето може да дадеш мнение само ако си бил преди това с "италиански, чешки и румънски боклуци".

Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
20-04-2007 - 13:20:19
naloxon Написал:
-------------------------------------------------------
> Колеги, моля за съвет.От прочетенот във форума
> оставам с впечетление, че котел 5-15кв е
> достатъчен за отоплени и топла вода за 70м2
> изолиран апартамент.Вчера един от дистрибуторите
> на котоли, обаче обори пред мен тази теза, че ако
> избера подобен котел няма да ми стига за топлата
> вода и ми препоръча 15-25кв...какво
> мислите?Благодаря.


Дистрибутора ти препоръчва по мощен котел заради топлата вода, колкото по висока е горната граница на котела толкова по голям поток топла вода може да даде котела, но на съответния котел който са ти препоръчали долната му граница е 15 КВ което е страшно много имайки предвид че отопляемата ти площ е 70 квадрата. За пример на саседите под нас котела е 9-24 на вайлант но те имат 160 квадрата отопляема площ.
Аз мога да кажа само че сам доволен в общи линии от мората която сложихме, стига за топлата вода и за отоплението, имам разбира се някои дребни забележки но има ли идеялен уред :-)
Сметките до сега се движат около 130 когато при студеното време тази зима, а последната която платих за миналия месец е 93.

За колегата който каза че газификацията е трудно възвръщаема инвестиция, да наистина така е но преди бяхме на ел.бойлер удоволствието да ползваш топла вода на корем е супер а и в целия апартамент зимата беше топло в сравнение с преди мисля че удобството си е струвало до някаде :-)
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
20-04-2007 - 13:51:30
За съжаление нямам информация относно процедурите по присъединяване защото при нас цялата работа се извърши от фирма, наета от строителя - ние само си купихме уредите.
Предполагам, че трябва да се обърнете към лицензирана фирма, която да изгради и подготви инсталацията от разпределителното табло до апартамента, да се монтират уредите и да се подготви връзката към тях, да се направят проби на инсталацията (от фирмата изпълнител) и когато всичко това е готово от София-газ идват и ви пускат в експлоатация.
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
21-04-2007 - 08:11:42
2v6 Написал:
-------------------------------------------------------
>
> Колко киловата е този котел? Знам че DAEWOO
> призвеждат много неща, сигурно не знаеш че и
> голяма част от паметите по марковите компютрите са
> тяхно производство. Идеята ми беше че не можеш да
> кажеш "боклук" за котел на фирма, която се
> занимава с това производство повече от 100
> години!
> А дали твоя котел е добър ще покаже времето.
> Пожелавам ти да е така. За харченето може да дадеш
> мнение само ако си бил преди това с "италиански,
> чешки и румънски боклуци".
>
>

Ами този е 24Квт ,а доколкото до тези "боклуци" просто имам наблюдения и съм събирал доста информация. Но както казваш ти ще си покаже във времето в момента всички котли са твърде нови понеже газификацията започна скоро
2v6
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
21-04-2007 - 12:25:31
netshacker Написал:

> Ами този е 24Квт ,а доколкото до тези "боклуци"
> просто имам наблюдения и съм събирал доста
> информация. Но както казваш ти ще си покаже във
> времето в момента всички котли са твърде нови
> понеже газификацията започна скоро
>

В Севлиево има газ от преди 15 години. Аз имам чешки котел вече трета година и как ще ме убедиш че е боклук?
За тази мощност цената е добра. Въпроса е какви допълнителни функции има. Моя е по-евтин стар модел, но няма например контрол на изходните газове (съдържание) и регулиране на въздуха. Твоя има ли такива? Останалото е желязо - колкото повече по-добре. Колко килограма тежи DAEWOO-то?

Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
23-04-2007 - 14:24:32
Ами тежи 28кг. А за контрола на газовете има такава опция доколкото знам. Също така си регулира оборотите на вентилатора в зависимост от подаденото количество газ, като по този начин се постига по-добро изгаряне.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход