Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
13-01-2007 - 16:53:28
Griffin, какво е нивото на шума на котела сравнен с шума от хладилник или абсорбатор? Питам, защото ние също си купихме котел Мора Проксима 20КТ, но не е ясно кога ще го ползваме - монтирана е, но ни бавят с присъединяването . sad smiley sad smiley sad smiley
Взехме си допълнително седмичен програматор, защото дневния термостат, предоставян в комплекта, ни се видя много ненадежден. Нямаме термоглави на радиаторите. Жилището ни е горе-долу наполовина на твоето (45-50), смятаме по принцип да поддържаме 20-21 градуса (толкова подъдржаме в момента с електрическите радиатори ) и ни се вижда достатъчно.
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
15-01-2007 - 10:25:32
Ами точно нивото на шум не сам мерил но в сравнение с хладилника ни който някакъв стар руски е горе долу същото, котела в нас е монтиран в малката ни кухня на която вратата постоянно е отворена към хола а в съседната стая спи тъщата :-), котела трябва да се заслушам повечко за да го чуя дали работи като си пусна телевизора има малко по силен шум точно преди да изключи горелката което не знам на какво точно се дължи. Но горе долу е като хладилник шума едва ли на някой ще му е приятно котела да е в стаята но иначе работи тихо, поне според мен де.
И аз се бях замислил за програматор ама нещо не стигнаха паричките за него :-)
иначе и ние в момента поддържаме около 21-22 градуса, термурегулатора е в най голямото помещение но за съжаление то е и южно така че понякога се случва в хола да е 22 а в спалнята ни да е 19 но иначе температурата е горе долу стабилна, вечер си намаляваме термостата на 21 градус че става много жега.
Според мен термо главите са излишни когато има такъв термостат че стават много точките за регулировка и трудно се настройва системата, сега сам си направил температурата в цялата къща горе долу да се регулира от главния термостат.
Успех за сега ще пиша за следващата сметка :-)
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
16-01-2007 - 11:12:24
Отказах се от Mora-та.
Понаучих за немалко на брой проблемни котли от тази марка, при това от самите "Софиягаз". Има направени и конкретни рекламации ...
Типично по бг, макар че несъмнено са много добри като технически показатели, тези котли се оказват проблемни и се е наложило да се вземат мерки от страна на вносителя ...

Дано не се окажеш в тази бройка, защото е неприятно smiling smiley
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
18-01-2007 - 13:32:56
Здравейте,
Бих искал да чуя мнение за газовите котли на фирма "Волф" (Volf). Това ми го предлага стоителя. Ще отоплявам апартамент от 100 м2 и котлето ще е монтирано навън.
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
22-01-2007 - 22:10:24
Здравейте,

WOLF - добър немски уред...

Въпреки това за мен - прекалено голяма инвестиция. Мисля че има достатъчно добри аналози, с не по-лоши характеристики.

100 м2 е помещение, което спокойно може да се отоплява със стандартен котел 9-24 кВ, предлагано от всички производители. Просто трябва да избереш функции и надеждност.
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
07-02-2007 - 18:37:40
Мдааа ето и първите резултати :-)
за 1 месец от 26-28 декември до 28 февруари някаде сметката която пристигна за газ е 130 лв. мисля 4е не е особенно много, навсякъде поддържаме температура 20-21 градуса и ползваме топла вода.
И ние имахме проблем с котела, не искаше да запали горелката но след 2 викания на техниците в един ден нещо са му човъркали вътре и да чукна на дърво всичко вече си е ок :-)
поне за сега де :-)
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
07-02-2007 - 22:47:04
Е, звучи успокояващо. Като бъдещ потребител със същия котел но с по малка квадратура аз съм се приготвила за подобна сметка. Какво значи - горелката не иска да запали? Как го разбираш? И след като го разбереш за колко време идват техниците?
Ние вече сме на стартовата линия - до 10 дни ще се направят пробите и през март вероятно вече ще имаме топло.
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
08-02-2007 - 12:00:46
еми светва червено лампичката която е над копчето за включване на котела, нормално там трябва да свети синьо когато самата горелка работи ако светне червено значи котела нещо не е в час, трябва да го рестартираш като за савсем кратко натиснеш (копченцето - лампа) аз направих грешката да чета по книжката и го натисках за по дълго а то рестартирането ставало с кратко натискане :-). Иначе повредата се вижда по диодите които са на котела в книжката има указание кое за какво е.
Проблема с поддръжката е малко муден :-) за сажаление софия газ нямат 24 поддръжка и се налага да чакаш да дойдат на работа иначе като им се обадих дойдоха същия ден ама ако отвън е -20 това не е успокоително но се надявам да не ги викам вече :-).

Както и да е при нас са променяли мощността на запалване (там има някаква бобина и разни други простотии) и от тогава котела да чукна на дърво си бачка.
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
09-02-2007 - 18:16:02
А правиха ли ти някаква настройка при пускането? Доколкото зная, за да работи икономично котелът, трябва предварително да се настрои на по-ниска мощност за отопление, когато жилището е по-малко?
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
10-02-2007 - 23:03:50
Ами просто не сам присъствал на самото пускане, тук според един от майсторите дето ми прави инсталацията за отопление котела под минималната си мощност която е дадена в документацията не можел да падне та при пускане настройвали само максималната която се ползва за отопление от това идвали икономиите, а иначе на саседката под нас и правиха настройки като пускаха котлето, за нашия просто нямам престава сори.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход