Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
11-02-2011 - 08:21:13
Quote
Cuidam De Revel
Ако не се лъжа, тази сграда трябва да има проект на отоплителната инсталация.
Ама Вие наистина ли смятате, че тези проекти, направени от строителя-предприемач имат някаква стойност. Те са само за получаване на разрешение за строеж
Re: Моля за съвет за газови котли
11-02-2011 - 20:11:27
И така да е, но инсталацията се изгражда и оферира по този проект нали ?????
Клиента винаги казва :... аз имам проект на отоплителлната инсталация ... и фирмата ... хън мън ... изгражда по този проект. На нея въобще не й пука какво ще става после. Кой ще плаща много, кой малко ... все му е тая. Той нали си е прибрал паричките от тръбите и радиаторите, от комисионната от котлите. Да не говорим, че някой от тях не влагат диаметрите от проекта, ами слагат по-малки, по-ниско качественни, евтина арматура, спестяват от топлоизолация на тръбите (когато се монтират в пода) а слагат онази смешна гофрирана тръба... и казват ....има изолация ... това е достатъчно...
Разберете ме правилно най-големият фактор за евтино отопление на газ е ПРАВИЛНО ОРАЗМЕРЕНА ОТОПЛИТЕСНА СИСТЕМА
Re: Моля за съвет за газови котли
11-02-2011 - 20:35:16
Quote
Cuidam De Revel
Разберете ме правилно най-големият фактор за евтино отопление на газ е ПРАВИЛНО ОРАЗМЕРЕНА ОТОПЛИТЕСНА СИСТЕМА
На мене ми е ясно, и аз това говоря! Много често ми се налага при ново строителство да къртим стени или облицовки за да подменяме тръбите от котела до колекторите защото са заложени ф20. В проектите броя на глидерите масово е заложен двойно по-малък. Много често са заложени по 6-7 глидера в стая*xxx*, а пък е заложен котел с минимална мощност 9-10-11кВт
Re: Моля за съвет за газови котли
12-02-2011 - 19:22:51
Quote
Нова
Защото аз съм против, жилището ми стана като лаборатория.Но едно е сигурно, проблеми с изолацията от такъв мащаб, какъвто ми се твърди от Вайлант, нямам.Междувременно говорих със съседа си отдолу, който не ползва постоянно апартамента, но е пускал котела си- също вайлант, за известен период, сподели ми подобни опасения за голям разход.Ще сравним подробно нещата.Та, искам да попитам, в процентно отношение колко топлозагуби следва да се "приписват" на жилището ми.При 65 квадрата и потенциална сметка от над 500 лева, сигурно трябва да имам 100 процента топлозагуби, което е абсолютно невъзможно, казвам аз като най- слабо грамотна в областта, която дискутираме.
Здравей НОВА, какво стана със сметките в по-топлите дни? Има ли раздвижване? Нагоре .... надолу....?
Re: Моля за съвет за газови котли
19-02-2011 - 08:41:30
Абсолютно мълчание!!!!!
Защо спряхте с дебатите? Времето се затопли, отново застудява ..... никакви коментари .....*smiley_ahh*
Re: Моля за съвет за газови котли
19-02-2011 - 12:25:22
Нова се изгуби winking smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
22-02-2011 - 10:30:11
Тук съм, отсъствах просто.Не съм ползвала котела, просто си включих климатиците
Re: Моля за съвет за газови котли
22-02-2011 - 10:46:34
Така, междувременно се проясни следната ситуация.През месеците декември и януари, съседите ми отдолу, респективно- тези под тях, също са били с работещи инсталации, като при едните отоплението е било засилено поради наличието на постоянно живущи.Струва ми се, че това елиминира изводите за "огромните" топлозагуби.Когато коментирахме положението, установих, че те също не са особено доволни от изградените инсталации.В подробности не бих искала сега да навлизам, тъй като не мога да ви приложа точни цифри, освен елементарни сметки.Всички сме с конвенционални котли на вайлант, изградени инсталации от един и същ инсталатор.В едно вече съм категорично убедена като чета и този форум, и други- първото условие да работи рационално инсталацията, е оразмеряването.А що се касае до моята, категорично съм решила да сменя котела с такъв, който има по- ниска минимална мощност и е кондензен.
Re: Моля за съвет за газови котли
22-02-2011 - 10:50:08
И да добавя, възмутително е как случайни хора упражняват тази дейност на газови инсталатори.В случая аз не се явявам нито възложител, нито някакъв там изпълнител или нещо подобно...Купувам имот с поставен котел и се "насаждам" на некадърността на някого.
Re: Моля за съвет за газови котли
22-02-2011 - 10:54:51
И като един лаик, да попитам още нещо, необходима ли е изолация на тръбите към радиаторите, отново с цел оптимизиране на системата? Защото от газовия инсталатор ми казаха, че тъй като тръбите са с алуминева вложка /май/ няма нужда да се изолират и не са изолираниsad smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход