Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
13-01-2008 - 18:56:33
topchev , моето мнение е, че системата ти работи много добре щом котела работи почти без да изключва. Мощността на радиаторите ти обаче е над 10кВт, и котела не може да ги стопли, затова и не може да изключи. Според мен трябва да се вдигне мощността на котела и всичко ще е о'кей. От кой град си?
Re: Моля за съвет за газови котли
13-01-2008 - 19:33:51
От Асеновград. Котелът е в гаранция и сигурно до няколко дни ще се обадя до Газкомфорт (Vaillant) да дойдат да увеличат мощността.
Re: Моля за съвет за газови котли
13-01-2008 - 21:06:16
Там сте напред с газификацията smiling smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
13-01-2008 - 21:53:42
rabox Написал:
-------------------------------------------------------
> Да питам,
> Какво мислите за българските газови котли на
> Теси:
>
>
>
> Бих искал да разбера базовите преимущества при
> ползването им за водно-подово.null


Когато купувах моя Мотан, от фирмата монтажник ми казаха че са взели пробно две Тесита, за да ги поогледат и ми казаха да изчакам с купуването на Мотан-а. Две седмици по-късно след яка употреба на двете тесита в демо-залата им и разглобяване ги бяха върнали и ми казаха че си остават на Мотан като препоръка.Вярно че са по-евтини, и че използваните чаркове са предимно вносни, но според тях има нещо сбъркано в концепцията им. :crazy:
Само това знам, но по-добре потърси и други отзиви.
Re: Моля за съвет за газови котли
13-01-2008 - 22:22:19
topchev Написал:
-------------------------------------------------------
> Имам монтиран котел Vaillant 20 kW. Радиаторите са
> 4 с общо 60 бр. ал. ребра (Н=500 мм) + лира за
> баня, а отоплителната площ е около 55-60 кв.м.;
> самстоятелна къща без изолация, с PVC дограма.
> Котелът е настроен на 7,7 kW отоплителна мощност
> (така е написал техникът, който пусна първоначално
> котела) и температурата в помещенита в сегашното
> студено време навън не може да се вдигне над 18-19
> градуса. Котелът почти не изключва (около 1 мин.
> на всеки 20). Разходът на газ е около 0,65
> куб.м/час при температура на водата 65 градуса.
> (при по-топло време е 0,5 куб.м/час и вдига над 20
> гр. в помещенията при температура на водата 60
> градуса). Дали е необходимо да се повиши мощността
> на котела за отопление или това са възможностите
> на този брой ребра?

Хм...ЛазарГ сигурен ли си ? Аз не съм специалист, но изключване на всеки 20 мин. да не би да означава че максималната температура на кръга за отопление да е нагласена на 70, а на г-н Топчев реално да му трябват 80 градуса?
Аз сега съм на 30 % което ще рече 7,6 киловата - а общата инсталирана мощност на радиаторите ми е около 11 киловата, но при студовете си вдигаше 82-83 градуса без никакви проблеми - просто работеше по-продължително и това е .
Г-н Топчев - Каква е настройката за температурата на водата за отопление? Там как е нагласено и вие там гледахте ли?
Re: Моля за съвет за газови котли
13-01-2008 - 22:27:57
topchev Написал:
-------------------------------------------------------
> Радиаторите са 4 с общо 60 бр. ал. ребра (Н=500
> мм) + лира за баня, а отоплителната площ е около
> 55-60 кв.м.; самстоятелна къща без изолация, с PVC
> дограма: кухня 13 кв. - 12 ребра; хол 17 кв. - 18
> ребра; спалня - 14 кв. - 15 ребра; спалня - 15 кв.
> - 15 ребра. Нямам външен датчик, във всички стаи е
> под 19 градуса, най-топло е в хола. Имам
> термоглави, но при тези температури те не
> затварят. Радиаторите са свързани последователно:
> хол, кухня, спална, спалня, като в началото
> тръбите са с по-голямо сечение, назад намаляват. В
> тези студени дни не мога да постигна температура
> на излизащата вода над 69 градуса, колкото и да
> увеличавам зададената стойност (дали е нормално).


Хмм. той човека си пише, ама кой да чете. И аз си навирам гагата дето не ми е работа ама....
:crazy: :crazy:
Re: Моля за съвет за газови котли
14-01-2008 - 07:46:21
Ако планираш скорошни инвестиции в изолация на къщата няма да има нужда от вдигане на мощността и по-добре да не се пипа.
Re: Моля за съвет за газови котли
15-01-2008 - 14:32:42
Здравейте,
Скоро ми предстои газифициране и се колебая между следните 2 варианта:
1. Газово котле на неостъклен балкон, като се направи и изолация на котлето от дограма.
Така е проектирана инсталацията. Обаче мен ме притеснява това, че котлето ще е навън. От една фирма директно ми казаха, че няма да ми монтират котле навън.
Ще помоля някой който е с външно монтирано котле да коментира как се държи при -20 градуса примерно.

2. Вкарваме котлето вътре, ще бъде в отопляема стая. Това ми е приоритетния вариант засега. Притесненията тук са ми, че от котлето до разпределителната кутия, от която вече тръгва водата към радиаторите, ще има около 2,5 метра - тръбата ще минава под пода през хол!

Кой според вас е по-добрия вариант?
Re: Моля за съвет за газови котли
15-01-2008 - 14:39:14
Здравейте. От месеци чета тази тема, реших и аз да споделя своя "опит". Аз съм с Мора 20КТ отоплявам 60 м2 и от ноември до сега имам 540 м3 газ. Температурата в стаите не е падала под 21 С. Чудя се дали това е нормално, и с какви термозагуби е апартамента. Благодаря.


Re: Моля за съвет за газови котли
15-01-2008 - 16:27:58
Не виждам какво ти е притеснението че ще има тръба по пода. А от разпределителната кутия до радиаторите къде минават тръбите?
Котлите за външен монтаж са специални и май са по-скъпи. Не знам защо но наистина не ги препоръчват.
Изводите за котела вече направени ли са на терасата? Моят е в хола и съм го вкарал в една колона, която изглежда като част от кухнята, по нищо не можеш да познаеш че там има котел.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход