Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
13-01-2008 - 01:29:40
Благодаря Ви за съдействието и съветите,които ми давате,ще помисля да увелича ребрата,но това сигурно ще стане през лятото,тъй-като котела е на терасата,тя е остъклена но достатъчно студена си мисля да опаковам тръбите на водата,тъй-като ме е страх да не замръзнат,през нощта или оставям вратата на кухнята отворена или пускам печка.Водата е много студена,ако ги опаковам тръбите,дали няма да намаля поне малко този режим на котела на често включване и изключване.Това е най-малкото,което мога да направя на този етап.На всички Ви от сърце благодаря за съпричастието и съветите,които ми давате.
Re: Моля за съвет за газови котли
13-01-2008 - 05:29:09
Принципно котела ти трябва да има защита от измръзване - помпата се включва на опреледено време и върти водата. Изолирането ще помогне за твоето успокояване, но няма с нищо да промени режима на работа на котела. Е, изолацията ще намали температурните загуби, но не чак толкова съществено. За да му работят защитите на котела в никакъв случай не го изключвай напълно от мрежата от бушона, когато е в режим off защитите му пак си работят, при условие че до него достига електричество (е поне моят мамалигарски образец работи по този начин)
Re: Моля за съвет за газови котли
13-01-2008 - 07:46:41
2v6 Написал:
-------------------------------------------------------
> Цитат:LazarG Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > 2v6 Написал:
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > С по-прости думи - кокото е по-студен
> > котела,
> > > толкова изходните газове са по-студени.



> Цитат:Колкото е по-ниска температурата на
> > топлообменника, толкова е по-голяма
> температурната
> > разлика между него и газовете.

> Бате много добре си го написал с дебелите букви.
> Оплете се като пате в калчища. Що не се опиташ да
> обясниш къде е противоречието? Това с дебелите
> букви ще ти го напиша в едно изречение сега:
> Колкото е по-студен котела, толкова изходните
> газове са по студени (Т2) и толкова температурната
> разлика (Т1-Т2) е по голяма.
> Ако не ти е ясна математиката от 8 клас ще ти
> помогна:
> Т1 - температура на газовете, приемаме я за
> постоянна при дадени условия на горене (вид газ,
> температури на въздуха и газа, съотношение)
> Т2 - температура на топлообменника (котела). За
> още по-просто може да се приеме че като настроиш
> котела на 80 градуса, Т2=80. Като е на 60 -
> Т2=60.
> А сега ми кажи кое е е по-голямо Т1-80 или Т1-60?
> Ако те затруднява ще ти сложа Т1=1000.
> Сега пак се пробвай: кое е по-голямо 920 или 940?
>
> Вече по 10 начина ти го обясних, ако искаш пак да
> почнем отначало?
>
> Нищо не коментира за фактите за работа на
> котлите?
>
> Аз говоря принципно за работата на котела. Ти за
> нещо друго ли говориш?
> Къде си прочел че котлите се проектират за висока
> температура? Няма такова нещо. Само тези които са
> правени едно време от черна стомана не могат да
> работят на ниски температури, защото гният бързо
> заради конденза. Новите са от неръждавейка или мед
> и конденза не им пречи.
>
> Пак виш какво съм написал на November 19, 2007
> 09:25AM:
> [forum.imoti.net]
>
> Още тогава правя уговорката, че работата на котела
> на ниски температури е възможна само ако
> инсталацията позволява (ако инсталацията е
> проектирана да може да грее с нискотемпературна
> вода).
Бате, не че съм се оплел аз, ами цитирах две твои противоположни мнения - пак погледни червеното(вярно) и синьото(грешно) smiling smiley !
Истината е, че делтаТ и в двата случая е еднаква, но при по-висока зададена температура на водата котела работи на по-големи интервали и се избягва честото палене, което е причина за по-високия разход. На мене обаче ми се иска да приключваме със този спор, защото станахме скучни за другите и да насочим усилията си към по-популярни неща - не мислиш ли?(липсва ми иконката с бирите)
2v6
Re: Моля за съвет за газови котли
13-01-2008 - 11:24:27
Quote

LazarG Написал:
-------------------------------------------------------
> 2v6 Написал:
> >Колкото е по-ниска температурата на
> > > топлообменника, толкова е по-голяма
> > температурната
> > > разлика между него и газовете.


> Бате, не че съм се оплел аз, ами цитирах две твои
> противоположни мнения - пак погледни
> червеното(вярно) и синьото(грешно) !
> Истината е, че делтаТ и в двата случая е еднаква...

Виж, явно трябва да ти се подава по-малко информация та да не ти се омесва в главата!

Топлината в котела идва от охлаждането на горивните газове.
Началната температура на газовете Т1 е еднаква. Изходната температура на газовете Т2 е различна в двата случая - 120 и 140 градуса (примерно).
Разбира се че и температурната разлика на първоизточника на топлина ще е различна - Т1-120>Т1-140!

За да прекратиме спора може просто да отговориш с "ДА" или "НЕ" на въпроса:

Вярно ли е, че (Т1-120) > (Т1-140) ?

Ако е отговора е "ДА" значи си съгласен с мен!
Ако започнеш пак да говориш за интервали, палене и т.н., пак си съгласен с мен, щото това вече съм го обяснявал и миналата и по-миналата година!
За отговор "НЕ" няма да коментирам... smiling smiley
2v6
Re: Моля за съвет за газови котли
13-01-2008 - 11:58:34
Quote

zorinka Написал:
-------------------------------------------------------
> Благодаря Ви за съдействието и съветите,които ми
> давате,ще помисля да увелича ребрата,но това
> сигурно ще стане през лятото,тъй-като котела е на
> терасата,тя е остъклена но достатъчно студена си
> мисля да опаковам тръбите на водата,тъй-като ме е
> страх да не замръзнат,през нощта или оставям
> вратата на кухнята отворена или пускам
> печка.Водата е много студена,ако ги опаковам
> тръбите,дали няма да намаля поне малко този режим
> на котела на често включване и изключване.Това е
> най-малкото,което мога да направя на този етап.На
> всички Ви от сърце благодаря за съпричастието и
> съветите,които ми давате.

Полека, лека всичко ще си кажеш!smiling smiley
Това, че грееш "зимната градинка" няма как да не се отрази сериозно на сметката. Този разход е с пъти по-голям, от това да си сложиш котела на Мах, за да не прекъсва толкова често!

Монтажа на стаен термостат става за 30 минути. Защо не започнеш от него?

В дневната може да се монтира вентилаторен конвектор, ако не ти пречи шума на вентилатора. Това ще "тушира" 100% котела - няма да си помисли да изключва. Процедурата откачване радиатор-монтаж конвектор става за час. Така ще имаш ребра за другите радиатори. Имай на предвид че с течение на времето потъмняват и ако добавиш нови ребра на стар радиатор ще е грозно според мен.
Re: Моля за съвет за газови котли
13-01-2008 - 13:54:37
Дали честото включване при Zorinka не е свързано с факта, че първият и последният радиатор от кръга, както беше споменала някъде по-назад, са по-студени от останалите независимо от настройката на термоглавите им е на max? (Което може би значи, че събират въздух). Ако водата в тях е по студена от останалите, а се връща обратно в котела, няма ли точно това да причинява постоянното му включване? Извинявам се, ако въпросът ми е глупав, аз съм само един потребител.
Re: Моля за съвет за газови котли
13-01-2008 - 14:22:16
Имам монтиран котел Vaillant 20 kW. Радиаторите са 4 с общо 60 бр. ал. ребра (Н=500 мм) + лира за баня, а отоплителната площ е около 55-60 кв.м.; самстоятелна къща без изолация, с PVC дограма. Котелът е настроен на 7,7 kW отоплителна мощност (така е написал техникът, който пусна първоначално котела) и температурата в помещенита в сегашното студено време навън не може да се вдигне над 18-19 градуса. Котелът почти не изключва (около 1 мин. на всеки 20). Разходът на газ е около 0,65 куб.м/час при температура на водата 65 градуса. (при по-топло време е 0,5 куб.м/час и вдига над 20 гр. в помещенията при температура на водата 60 градуса). Дали е необходимо да се повиши мощността на котела за отопление или това са възможностите на този брой ребра?
Re: Моля за съвет за газови котли
13-01-2008 - 15:50:53
Според мен, не мощността на котела е проблема.
Може проблема да е в настройките за температурата на водата в отоплителния кръг, съчетано с оразмеряване на радиаторите за по-високи температури на водата.
Можеш ли да дадеш по-подробно описание- Имаш ли външен датчик и програматор и как са настроени? Само в някои стаи ли е студено или навсякъде?С каква квадратура са стаите? Имаш ли термоглави на радиаторите? Система с колектор или паралелни кръгове?
Евалла на котела ти че може да слезе на толкова ниска мощност. Реално в по-топли дни и толкова може да не ти трябва.
Тука пишат баш специалисти и ще могат да ти дадат съвет.
Re: Моля за съвет за газови котли
13-01-2008 - 16:35:41
Радиаторите са 4 с общо 60 бр. ал. ребра (Н=500 мм) + лира за баня, а отоплителната площ е около 55-60 кв.м.; самстоятелна къща без изолация, с PVC дограма: кухня 13 кв. - 12 ребра; хол 17 кв. - 18 ребра; спалня - 14 кв. - 15 ребра; спалня - 15 кв. - 15 ребра. Нямам външен датчик, във всички стаи е под 19 градуса, най-топло е в хола. Имам термоглави, но при тези температури те не затварят. Радиаторите са свързани последователно: хол, кухня, спална, спалня, като в началото тръбите са с по-голямо сечение, назад намаляват. В тези студени дни не мога да постигна температура на излизащата вода над 69 градуса, колкото и да увеличавам зададената стойност (дали е нормално).
Re: Моля за съвет за газови котли
13-01-2008 - 18:08:42
Да питам,
Какво мислите за българските газови котли на Теси:

[www.tesy.com]

Бих искал да разбера базовите преимущества при ползването им за водно-подово.null
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход