Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
18-12-2007 - 10:05:12
Моето мнение е че така изградената инсталация е от типа манджа с грозде.Термостат в едно помещение при наличието на доста повече...типична схема изградена от самоуки монтажници.Доколкото разбирам няма термоглави или програматора реално няма никаква връзка с помещенията.Не виждам смисъл да се комбинира конвектор с котел.Как котела работи 15мин на 60мин в смисъл на периоди или 15 работи и след това 45 водата изстива?Имам чувството че е монтирано от всичко което е било в склада на фирмата монтажник.конвекторите са подходящи за складови помещения или за помещения които имат нужда от бързо загряване и то за кратък период.Определено се сещам в кои град е монтирана тази инсталацияsmiling smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
18-12-2007 - 11:44:14
ами онвекторите аз сиги избрах, купил съм си ги сам, от 8 до 17 няма хора в щи , ако чакам да ме топли оттоава нататк радиатор - трудна работа. Кой е градът?
Re: Моля за съвет за газови котли
18-12-2007 - 13:11:49
Здравейте,аз съм я докарал до това положение и бих искал съвет да ми посочите от тези 3 модела котли кой да си монтирам,но преди това-къщата е 57кв на 2.55 височина,с външна изолация ,гипсокартон и изолация на тавана,Без ПВЦ дограма,самостоятелна от всякаде.Сложил съм радиатори 600х1000-1бр.,600х1200-1бр,900х1000-1бр,600х600-1бр. стражица производство двадесетидвойки и алуминиев радиатор в банята от 4бр глидери,термоглави и авт.обезвъздушители,рад.кранове на всички радиатори.Тези котли на ,които съм се спрял имат добър сервиз и са най често монтираните в Севлиево -ИМЕРГАЗ ЕОЛО-мини9- 24кв, АРИСТОН ДЖЕНИОС-9-24кв ,и БИАЖИ 9-24кв,кажете моля на кой да се спра?Благодаря Ви .Търся качество на котела и по икономична работа.Ако неможе и двете поне по качество.[bgcolor=red][/bgcolor]
Re: Моля за съвет за газови котли
18-12-2007 - 14:03:59
Браво- преди година като казвах да си монтирате вентилконвектори някой се лигавеха както аз се изразявам - имаше и специална тема по въпроса . Няма да споря в кои помещения е удачно да се монтират конвекторите , но на самия модул си има вграден стаен термостат и така всяка стая може да се регулира на различна температура .
Re: Моля за съвет за газови котли
18-12-2007 - 20:20:52
Здравейте,отдавна не съм писала,ама имам чувство,че ще кукна.През няколко часа следя газомера.Идваха от Рувекс и ми казаха,че всичко е нормално,но при температура на котела 60 градуса и радиаторите на макс ми харчи по 13-14 на денонощие.Сега като съм у дома за около 2 часа го слагам на 60 гр.,а през останалото време намалявам котела на 30 градуса.Така стигам разход 8-10 на денонощие.През топлите дни е добре,ама Самоков е студен град и от икономия трябва да студувам .През ноември за 15 дни отопление имам220 куб.Дайте съвет.Благодаря Ви
Re: Моля за съвет за газови котли
18-12-2007 - 21:03:18
според мен 13-14на денонощие е добре,но зависи от къщата нейната големина и разбира се дали ти е топло.Но определено това ако е за 60кв. ще е добре
Re: Моля за съвет за газови котли
18-12-2007 - 21:10:07
Извенете ме ,но много бих искал да получа отговор на предния си въпрос,защото до 24.12. трябва да съм рещил кой котел да си монтирам.От отговорите по назад има трима които са много запознати с газифицирането и очаквам да се включат.Благодаря Ви
Re: Моля за съвет за газови котли
19-12-2007 - 07:41:04
RTING Написал:
-------------------------------------------------------
> Моето мнение е че в главата ми е манджа с грозде.Термостат в едно помещение
> при наличието на доста повече...типична схема
> изградена от образовани монтажници.Доколкото разбирам
> няма термоглави или програматора реално няма
> никаква връзка с помещенията.Не виждам смисъл да
> се комбинира конвектор с котел - това е така, защото не знам за какво служи конвектора.Как котела работи
> 15мин на 60мин в смисъл на периоди или 15 работи и
> след това 45 водата изстива?Имам чувството че е
> монтирано от всичко което е било в склада на
> фирмата монтажник - разбира се в това няма нищо лошо. Мисля, че конвекторите са подходящи за
> складови помещения или за помещения които имат
> нужда от бързо загряване и то за кратък
> период - но вероятно греша. Определено се сещам в кои град е монтирана
> тази инсталация, ама няма да кажа, защото може да не позная и ще ми се смеете
Позволих си да изкарам на яве това, което прочетох между редовете winking smiley ! Сори за което! smoking smiley
Ще добавя, че управлението на котела само от едно място води до най-оптимална и най-икономична работа, а мисля, че за всеки потребител това е много по-важно. Регулирането на температурата в останалите помещения става веднъж с прецизно изчисляване на големината на радиаторите и втори път ръчно(еднократно) с отваряне/притваряне на вентилите. Термоглавите са за централно парно (ТЕЦ). Те само шашкат котела.
Re: Моля за съвет за газови котли
19-12-2007 - 13:11:33
Определно не съм съгласен че термоглавите са само за ТЕЦ.Отделно е невъзможно да се изчислят радиаторите така че да греят непрекъснато по простата причина че външната температура варира в огромни граници.Схемата с притварянето на вентилите на ръка мисля,че няма нужда от коментарsmiling smiley1 датчик на термостата не е достатъчен а даже и е безсмислен.Термоглавите не виждам с какво пречат на котела освен че разхода пада до 40%.
За въпроса за самоков:Инсталацията е добре направена и пресметната с необходимата арматура и автоматика(незнам за вашият случаи) то тогава разхода зависи 85% от изолацията и начина на експлоатация.В смисъл ако всичко работи перфектно намаляването на разхода ще доиде само от изолация на сградата.

"манджата с грозде"както се изразих в Ботевград ли е?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-12-19 13:12 от RTING.
Re: Моля за съвет за газови котли
19-12-2007 - 20:47:33
RTING Написал:
-------------------------------------------------------
Термоглавите не виждам с какво пречат
> на котела освен че разхода пада до 40%.
Не знам как го изчисли това 40% спад на разхода. За мен е сигурно само, че поддържат зададена температура в стаята, но на каква цена, дали има спад на разхода и колко процента изобщо не е сигурно. Това е едно уравнение с много неизвестни и няма как да знаем отговора. Ще се аргументирам: при достигане на зададената температура в в дадена стая термоглавата затваря вентила и изолира радиатора от системата, котелът прегрява и изключва. След малко, тъкмо включва и друг радиатор излиза от системата и пак се налага да изключи. И така безкрай включване и изключване. А знаем, че при всяко палене има повишен разход на газ от което расте и месечната сметка. Дори може да се получи така, че поддържането на по-висока стайна температура да е по-икономично от постоянното накъсване на работата на котела от термоглавите. А когато управлението става само от едно място (стаен термостат) се избягва честото спиране и пускане на котела, предизвикано от термоглавите. В такъв случай температурата в останалите стаи се наглася ръчно спрямо основната (в която е стайния термостат. Дано съм бил ясен.



Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход