Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
21-11-2018 - 08:09:22
Избрали сте си котел със сравнително голяма минимална мощност, който се управлява от он/оф стаен термостат и питате дали е нормално да работи он/оф в меко време? Как по друг начин очаквате да работи?
Re: Моля за съвет за газови котли
21-11-2018 - 19:31:45
Благодаря за мнението Ви. От него разбирам , че е нормално котела да работи така. Това добре ли е или не е? Ако не е какво трябва да предприема според Вас?
Re: Моля за съвет за газови котли
21-11-2018 - 23:04:31
Нормално е
Re: Моля за съвет за газови котли
25-11-2018 - 10:26:51
Благодаря ,
а може ли да ми кажете на какви проценти трябва да се настрои да работи котела 19, 26 или 35%, защото доколкото разбирам това влияе на разхода на газ.
Re: Моля за съвет за газови котли
08-12-2018 - 10:04:16
Здравейте,

Чувам от приятели, че на този етап отоплението на газ излиза по скъпо - поне за България. Но предполагам за по малките квадратури може би няма да са големи разликите. Може би за по малките квадратури тока все още няма алтернатива. В момента сме с котел на пелети, но в нашия случаи дървестният материал е отпадачен продукт от изработката на мебели и после заминава за направата на пелети.
Re: Моля за съвет за газови котли
24-12-2018 - 18:38:11
Quote
Богдан мебел
Здравейте,

Чувам от приятели, че на този етап отоплението на газ излиза по скъпо - поне за България. Но предполагам за по малките квадратури може би няма да са големи разликите. Може би за по малките квадратури тока все още няма алтернатива. В момента сме с котел на пелети, но в нашия случаи дървестният материал е отпадачен продукт от изработката на мебели и после заминава за направата на пелети.
Ко речи?
Re: Моля за съвет за газови котли
16-07-2019 - 11:11:37
Имам газов котел ARISTON ALTEAS ONE 24 NETпроблема се изразява в това ,че помпата на водата работи постоянно и непрекъснато от момента на захранване с220v.Работи и когато го изключа от бутона.В тестов режим отчита не реагира на вкл./изкл..Работи постоянно.На живи данни отчита че работи когато водата тече и че не работи когато спре ГВС.но само така отчита.Дисплея не заспива.Моля за идеи.
Re: Моля за съвет за газови котли
25-07-2019 - 23:17:09
Здравейте,

Може ли съвет за газов котел? Става въпрос за къща на 2 етажа по 120 кв. м. Всеки има отделна отоплителна система и като смятам радиаторите са по 14 Kw, на единият етаж има и 100 л бойлер със серпетина (него не знам колко да го смятам). Засега съм се спрял на този VICTRIX 32 kW TT Plus - дали е подходящ? Друг например Bosch?
Re: Моля за съвет за газови котли
01-08-2019 - 15:26:49
Здравейте,
купувам си апартамент, в който има разводки за парно, но не са сложени радиатори и котел. Жилището е с чиста застроена площ около 60 кв. м - хол 18кв, спалня 12кв., баня 6кв.,коридора около 4-5кв. Изложението е юг и запад, среден етаж, няма съседи отгоре,, целият блок е изолиран. Височинаъа е 2,60. Моля за вашия съвет: Какъв котел би бил най-подходящ? Колко ребра са ми нужни във всяко помещение?
Re: Моля за съвет за газови котли
07-10-2019 - 07:18:43
Quote
Kamen_Shilev
Здравейте,

Може ли съвет за газов котел? Става въпрос за къща на 2 етажа по 120 кв. м. Всеки има отделна отоплителна система и като смятам радиаторите са по 14 Kw, на единият етаж има и 100 л бойлер със серпетина (него не знам колко да го смятам). Засега съм се спрял на този VICTRIX 32 kW TT Plus - дали е подходящ? Друг например Bosch?
Ако къщата има изолация, този котел е голям. Ако няма изолация - направете, защото няма да ви харесат сметките.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход