Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
18-12-2017 - 22:34:08
Здравейте на всички и бъдете здрави.
Казвам се Пенчо Георгиев и от 2011 година съм лежащо болен парализиран. Тъй като не мога да излизам от дома си и не мога и да говоря, съпругата ми се занимава с уреждането на газификацията на жилището ни.
Купихме кондензен газов котел bosch condens 2000w zwb 24-1 re23s6200 към който ще закачим бойлер със серпентина и стоманени панелни радиатори.
Тъй като не съм сигурен дали ще успея да кача снимката със схемата на жилището ни, ще се постарая да го опиша максимално точно.
Общата площ на жилището без терасите е 70 квадратни метра.
Височината е 250 сантиметра.
Разстоянието от пода до прозорците е 90 сантиметъра.
Кухнята и всекидневната са едно общо помещение.
Ще обединим банята и тоалетната за да направим място за пералнята и сушилнята (една върху друга)
По проект котелът ще бъде на терасата на кухнята долепен на стената на детската стая.
Квадратурата на стаите са както следва:
-спалня 14 кв. м.
-всекидневна + кухнята 24 кв. м.
-детска 12 кв. м.
-коридор 8 кв. м. (за да мога да се движа с инвалидната количка единственото място за радиатор в коридора е малката стеничка на килера до детската).
(това е схема с размерите на жилището)

[dox.abv.bg]

Въпросите към специалистите във форума ми са три.
-Какви стоманени панелни радиатори ще са най-ефективни и с каква мощност (колко вата) за нашето жилище (моля ако е възможно да препоръчате конкретна марка и модел) ?
Вторият въпрос ми е относно бойлера със серпентината. По препоръка на LazarG (в по старите мнения и коментари във форума, които за съжаление сега не откривам) се спряхме на бойлер Tesy.
-Какъв е най-оптималната големина на бойлера? (100 л. или 120 л.)
-Как се свързва правилно бойлера към котела ?
Всички радиатори ще бъдат свързани към котела в собствен самостоятелен кръг.
Предварително искам да благодаря за отделеното Ви време за всяко споделено мнение.
Ако схемата с размерите не се отваря, мога да я препратя на имейл ptgeorgiev@abv.bg
Re: Моля за съвет за газови котли
23-12-2017 - 10:54:15
Здравейте.
Ще помоля някой който разбира да ми каже как се изчисляват ватовете (мощността на стоманените панелни радиатори) ? Коя е правилната формула ? Имам две оферти, които се разминават драстично.
Благодаря предварително.
Re: Моля за съвет за газови котли
08-01-2018 - 16:36:06
Ако разбирам правилно въпросът е каква е мощността на конкретен радиатор ?!? Ако е така, НЕ СЕ ИЗЧИСЛЯВА а се отчита от таблица на производителя.ОГРОМНО значение има температурата на отоплителната вода вход/изход.Примерно 80/60 е почти два пъти по-мощен от 50/30.
Re: Моля за съвет за газови котли
12-01-2018 - 22:30:13
Благодаря ви за отговора. По принцип би трябвало да работи в ниско температурен режим, но ако стане по-студено и ги усилим до край ще трябва да имат резервна мощност.
Re: Моля за съвет за газови котли
14-01-2018 - 12:36:34
Мощностите на радиаторите се взимат от таблица. Котелът е излишно голям за тази площ, по-добре е 14кВт от същия модел. Не знам кой Ви го е предложил, ако може да го смени. Бойлерите на Теси от 100, 120 и 150л са с еднаква серпентина и подобни цени, така че вземете този, който Ви пасва на мястото. За радиаторите при газовите котли е "почти нормално" да получите драстични разлики в офертите :]. Един залага на по-висока ефективност и дава големи радиатори, друг иска да блесне с ниска цена на офертата и залага на малки радиатори. Вероятно и двата варианта ще са работещи. Ако споделиш размерите ще те ориентираме по-точно
Re: Моля за съвет за газови котли
08-03-2018 - 11:12:01
ЗДРАВЕЙТЕ НА ВСИЧКИ И ЖИВИ И ЗДРАВИ.
СЛЕД ВСИЧКИ ВИДОВЕ ГОРИВА ЗА ОТОПЛИНИЕ,РЕШИХ И АЗ ДА ГАЗИФИЦИРАМ ДОМА СИ.ЖИВЕЯ В ПЕТРИЧ.ДОМА МИ Е 85 КВ,ИМАМ 49 ГЛИДЕРИ 600+1 ПАНЕЛЕН /ТУРСКИ/Р-Р 120/60 + 1 ПАНЕЛЕН 200/60+ЛИРА В БАНЯТА
ИЗЧЕТОХ ДОСТА МАТЕРИАЛ ПО ВАПРОСА ЗА КОТЛИТЕ,НО ВСЕ ПАК ДА ЧУЕМ ВЕЩИТЕ В ТАЯ ОБЛАСТ .ЗАЩОТО ДО ТОЯ МОМЕНТ СЛУШАХ САМО ПРОДАВАЧИТЕ НА КОТЛИ И ВСЕКИ ОТ ТЯХ РАЗБИРА СЕ КАЗВА .ЧЕ ТЯХНОТО Е НАЙ ДОБРО.
НО КОНКРЕТНО НА ВЪПРОСА .
ОТ МЕСНАТА ФИРМА МИ ПРЕДЛАГАТ 2 ВАРИАНТА
1.VITODENS100-W-4.7-26UW
2CONDENS 2500 ZWB 24 И ДВАТА СА ДВУКОНТУРНИ /БГВ
МОЛЯ ЗА ВАШЕТО МНЕНИЕ
МНОГО ЩЕ БЪДА БЛАГОДАРЕН И ЗА МНЕНИЕТО НА LAZARG
ЗА КОЕТО ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРИЯ
Re: Моля за съвет за газови котли
28-03-2018 - 14:12:13
Във Вашия случай няма огромна разлика.По принцип Condens 2500 има малко по-ниска долна граница на мощност, но са съпоставими. А по отношение на качеството - кола жена и газов котел са на късмет !
Re: Моля за съвет за газови котли
11-11-2018 - 17:34:08
Здравейте, котела ми е ВИТОДЕНС 100 двуконтурен. Нагласил съм БГВ на 47с , а температура на водата на отопл. система 55 с . Имам стаен термостат HONEYWELL нагласен на 22 с . Апартамента ми е 100кв.м. с външна изолация. Имам 4 стоманени 1 алуминиев радиатор и лира в банята. Котелът включва за съвсем кратко време и гори по 5-7 куб.м. за денонощие, но времето е топло.
Според вас трябва ли ми и външен датчик за темп.? Нормално ли са нагласени температурите на водата за оптимално използване на газ?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2018-11-11 17:38 от mileny.
Re: Моля за съвет за газови котли
14-11-2018 - 10:53:42
Въпросът не е съвсем коректен.Броят на радиаторите не е определящ, определяща е мощността им и правилното оразмеряване на отоплителната система. От съществено значение е и правилно избраното място на стайния термостат. Тези термостати имат възможност за "нощен" режим - нармално е през нощта температурата да е по-ниска.
Колкото до външната сонда - има ефект, но не очаквайте чудеса. Можете да свалите температурата на отоплителната вода < 50 градуса (при ПРАВИЛНО оразмерена отоплителна инсталация).
Re: Моля за съвет за газови котли
14-11-2018 - 21:53:05
Благодаря Ви. Ще дам някои уточнения. Радиаторите са Корадо с размери 1,80/0,60. Ал. глидери 5бр. с височина 2м.и лира 0,6/1,4м.
Мощността на радиаторите нали зависи от температурата на водата. Относно нощния режим срещам отпор от останалата част на семейството. Получава се така че горелката работи около 5-10 мин. и после около 30 мин. спира и т.н. Това нормално ли е
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход