Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
31-05-2014 - 18:35:50
Здравейте,нов съм във форума и ми предстои включване към газификация, Моля знаещите за съвет.
Жилището ми е 65 м2 и имам изградена отоплителна инсталация със панелни радиатори + бойлер със серпентина.Общата мощност на
инсталацията е 14 кв.Насочил съм се към 20кв едноконтурен котел Вессман 6,5кв - 20кв.Подходящ ли е за моята инс

лация и ако не е ,моля даите предложения.
Поздрави на всички.
Re: Моля за съвет за газови котли
31-05-2014 - 22:21:11
Големичък е, виж Бош иТеси
Re: Моля за съвет за газови котли
01-06-2014 - 19:59:50
Здравей,лазар.Благодаря за бързия отговор.Ако не те затруднявам би ли казал
приблизителната мощност на котела за моята инсталагия.Поздрави
Re: Моля за съвет за газови котли
02-06-2014 - 21:52:42
Ами на тебе ти трябва максимум 6кВт, но такива няма, затова търсиш най-малките на пазара. Това са 12 или 15кВт. Те имат минимална мощност 2-3-4кВт, което е добре
Re: Моля за съвет за газови котли
03-06-2014 - 13:02:02
Благодаря, Лазар.Имам един въпрос,който ме притеснява.Ако котела ми работи сутрин от 5ч-7ч и вечер от 17ч-22ч как ще стопля водата в бойлера със серпентина.Как точно се вързва такъв бойлер за да има постоянно топла вода.Съжалявам, за може би баналния въпрос и благодаря за бързите
отзиви на Лазар.
Re: Моля за съвет за газови котли
04-06-2014 - 21:04:52
Само да добавя, че боилера е на МАТЕВ 120л и не мога да намеря информация за мощноста на серпентината.
Re: Моля за съвет за газови котли
05-06-2014 - 13:33:50
Извинявай,Лазар ако съм прекалил с въпросите, но все пак тепърва прохождам в тази област.
Намерих котел Бош 3-15кв,който е кондензен едноконтурен.Кондензния ще ми върши ли работа или да търся обикновен.Моля за отговор.
Re: Моля за съвет за газови котли
05-06-2014 - 23:19:25
Това, което си намерил е най-добрия котел на Бош и изобщо на БГ пазара. За стоплянето на бойлера не се притеснявай, това котелът го прави и през лятото, без да работи за отопление. Бойлерът се връзва директно към котела, който има специални изводи за целта. На Матев бойлера вероятно няма да стане. От българските производители само Теси имат подходящ бойлер за газов котел
Re: Моля за съвет за газови котли
16-09-2014 - 20:39:39
Здравей,Лазар.След два месеца търсене накрая успях да получа информация за мощноста на серпентината на 120л бойлер на Матев.Серпентината е с мощност 11кв.Въпроса ми е ще бъде ли подходяща за едноконтурен кондезен котел Волф 2-10кв.
Поздрав от мен.
Re: Моля за съвет за газови котли
17-09-2014 - 21:22:13
Ами малка е, ама да речем че ще стане - ще загрява бавно, защото котелът ще модулира, няма да може да работи на пълна мощност. Мощността на серпентината е толкова само при студен бойлер - колкото повече загрява, мощността на серпентината пада
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход