Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
12-10-2012 - 12:17:41
Радиаторите са на Radiatori 2000 незнам точно кой е модела. Височина 50 - 60 см и до колкото знам всеки глидер е около 150 -160 W. Общо имам 32 глидера + 1 лира. Около 5 - 6 Kw общо инсталирани. Мога да добавия още 5 глидера *book* ,но според мен няма да има ефект. Много е кофри ситуацията. До колкото знам трява да изравня мощността от котела с мощността на радиаторите ?
moody smileyRe: Моля за съвет за газови котли
29-10-2012 - 22:11:45
Здравейте!
Наскоро се нанесох в новопостроено жилище с площ 63 км2. Живея сам, не съм зиморничав, и си търся нещо икономично като разход.
Изградена е инсталация, в мое отсъствие, като имам:
12 глидера в хол около 30 км2,
7 в спалня 11 км2, 1
10 в по-малка стая от 9 км2,
3 в коридора, и лира в банята.
От СофияГаз ми предлагат няколко котлета:
Първо казаха Аристон БС24СС (1064лв) и Бош 7000W ZWC24(1574лв). Аз настоях да предложат алтернативи и те ми пуснаха още два варианта: Имергаз еоло мини (1300) и еоло Стар (1100). Това е без ДДС.
Искам да попитам след като поизчетох мненията, и най вече Лазар, ако може да ме посъветва, ще съм благодарен:

1. Заслужава ли си да се вземе кондензен за тази площ? Ако не, вариантите на Имергаз ще отпаднат.
2. Какво мислите за Аристона? Разликата е около 800 лв от Боша като се сложи ДДС-то.
3. Склонен съм да се оръся за Боша, ако ще е по икономичен, както ме навиват, твърдейки, че е с най ниска долна граница. Така ли е?
4. Тези глидери дали са достатъчни? Ако са малко не е ли по добре да се вземе по малко мощен котел?
5. Нормално ли е операторката от Софиягаз да ми предлага варианти за котли само като и кажа колко кв2 е жилището? Предлагат ми Боша, дали щото им е най-маржов?

Ще се радвам, ако ми отговори някой да ме посъветва! И най вече Лазар какво би казал ми е интересно. Мерси! *bow*
Re: Моля за съвет за газови котли
28-12-2012 - 14:41:09
Здравейте!

Направих си труда да прочета голяма част от мненията в темата и като човек на който му предстой скорошно газифициране у мен възникнаха няколко въпроса на които надявам се да ми отговори някой от компетентните в тази област (например LazarG), че гледам той е навътре в нещата.

Става въпрос за жилище 90кв чиста площ, тухла 25 см с 5 см изолация, дървена дограма (2 камерна), изложение юг-север с предимно вътрешни стени (всяка стая има само по една външна стена към тераса).
Котлето което ми предлагат е ДеДитрих Зена 24 BIC (10,4-24), доколкото разбрах е с вграден бойлер от 40 литра! Та въпроса ми е за долната граница от 10,4, дали не е малко височка за жилище с такива размери и радиаторите които ще трябва да набутам, за да покрия долната граница дали няма да са доста повече от необходимото за отопление на такъв апартамент.
Също ще съм благодарен ако някой може да даде някакви отзиви за котлето.

Благодаря предварително!
Re: moody smileyRe: Моля за съвет за газови котли
30-12-2012 - 07:21:08
Eagle_D,
1. Тези модели на Иммергаз не са кондензни. Това са най-старите модели и за това цената им е ниска.
2. Не разбрах кой точно е модела на Аристон, но на тази цена не може и той да не е дървен
3. Боша го препоръчвам, но не 24кВт, а 21кВт модел
4. Тези глидери са крайно недостатъчни, особено в хола. Най-добре там сложи конвектор, а глидерите ги разпредели по стаите
5. Изобщо не е нормално да си купуваш котел от Софиягаз, но това е друга тема. По-добре е да си намериш читава инсталаторска фирма. Иначе да - квадратурата е един от най-важните критерии при избора на модел на котел, друг е въпроса, че предложенията, които са ти направени въобще не са съобразени с твоето жилище и особено с недостатъчния брой глидери. Интересно ми е защо се интересуват от квадратурата, след като не се съобразяват с нея*yes*

URNI, този модел наистина е с висока минимална мощност, но пък се предлага и купува заради ниската цена. Може да стане за твоето жилище, но както сам казваш - трябва да набуташ повечко радиатори за да покриеш поне минималната мощност на котела
Re: Моля за съвет за газови котли
03-01-2013 - 19:59:20
Здравейте smiling smiley ! Имам нужда от съвет относно икономично използване на газов котел Vaillant. Прочетох доста противоречиви мненията във форума за използването на газовия котел с тази марка, но все още не ми става ясно как да го ползвам оптимално. Закупих жилището /47 кв./ с тази марка газов котел и този отоплителен сезон е първия ми опит да се отоплявам на газ. Нямам забележки за сметката за топла вода през лятото - никога не е надхвърляла повече от 10 -12 лева, но все още не съм наясно, как да използвам газовия котел икономично за отопление. За сега все още експериментирам - нагласям температурата за загряване в котлето до 45 - 50 градуса и в двете стаи / които са сравнително малки/ се поддържа средно около 18 - 20 градуса, а радиаторите съм ги оставила напълно отворени. Това като комфорт е отлично, но се чудя дали тази "тактика" няма да донесе и големи сметки в края на месеца. Някакви съвети?
Re: Моля за съвет за газови котли
03-01-2013 - 20:18:17
Това е най-неправилната тактика. Кажи колко киловата е котела и колко ребра имаш общо
Re: Моля за съвет за газови котли
03-01-2013 - 20:51:08
Много благодаря за бързата реакция!
В едната / по малката /стая радиатора е с 10 ребра, а в другата с 14 ребра. Да Ви призная, не зная каква е мощността на газовото котлеsad smiley На котлето е записано, че е настроено на 7 Кв, ако това върши работа. Като купувах жилището, не ми бяха оставили никакви документи за него, а и в него момент въобще не ми беше да му гледам мощността, ако ме разбирате. А сега като дойде момента да го ползвам се чудя как да го регулирам smiling smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
03-01-2013 - 20:58:26
До Лазар

Намерих точния модел котле, което използвам EcoTEC PLUS VUW OE 202/ 3-5 Н
Мисля, че това би трябвало да ви ориентира по точно. smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2013-01-03 21:07 от Dorotea.
Re: Моля за съвет за газови котли
03-01-2013 - 22:15:33
Ха, не знаех че има такъв модел. Много добро е, но ребрата са малко и не може да работи ефективно. Трябва да се добавят още толкова или направо бентилаторен конвектор
Re: Моля за съвет за газови котли
04-01-2013 - 08:03:10
До Лазар

Предвид, това, че към момента разполагам с наличните радиатори имате ли някакъв съвет, относно това как все пак да настройвам котлето? В по горния си пост написахте, че "тактиката" ми е неправилна. Ще добавя, че банята има лира, но нея не я ползвам. Преди време бях помолила за съвет самата фирма и те ми обясниха нещо, което вероятно няма да пресъздам коректно, но беше от сорта, че трябва да има възможност за пълна циркулация на водата и трябва всички радиатори да са отворени напълно включ. и този в банята, а температурата да е регулирам от котлето. Но все пак не фирмата после ще ходи да ми плаща сметката за газ....smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход