Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
20-08-2012 - 12:30:28
Естествено зависи от марка/модел/мощност точно както и при колите smiling smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
25-08-2012 - 19:58:25
Здравейте!
Аз съм нов, но изчетох почти всичко по тази тема в форума!
Живея във Враца и имам желание да се газифицирам!
Обитавам етаж от къща - чиста площ 100 м2! Обем около 250 м3!
Имам котел на твърдо гориво Виадрус - 24 кW!
Но от 3 години се отоплявам с климатици Daikin! Просто ми омръзна да влача въглища и дърва!
Пък и един тон въглища стана 300 лв!!! За отопление досега плащах около 350-400 лв месечно!
Не казвам, че комфорта от климатиците е голям, с радиаторите е по-добре,
но пък другото аборигенско тичане го няма! Но всичко това е друг въпрос!
Сега се интересувам какъв газов котел да си купя? Предлагатми конвекционален на Витрикс - 24 кW!
Но пък тук изказаните мнения ме развълнуваха! Обикновено зимноно време обитаваме не целия етаж!
Трапезария с кухненски бокс - 19 м2 -48м3, спалня - 10м2 - 25 м2, детска - 14 м2 - 35 м3, коридор - 8м2 - 20м3, баня - 7м2 - 17 м3!
Имам още две стаи - дневна - 26 м2 - 64 м2 и още една стая 12м2 - 30м3! Имам ел.бойлер 80 л със серпентина - ТАТРАМАТ!
Моля Ви за съвети! Ще изслушам всички! Моля особенно LazarG! Подробности:
Навсякъде са алуминиеви радиатори:
- в трапезарията и бокса имам 2 радиатора с общо 25 глидера Н500
- в спалнята 12 глидера Н500
- в детската 15 глидера Н500
- в дневната 20 глидера Н500
- в другата стая 10 глидера Н500
- в коридора 5 глидера Н800
- в банята 7 глидера Н800
С топлоизолация отвън фибран 3 см, PVC дограма - четирикамерна,по таваните допълнително минерална вата 5 см!
Дайте съвет - Има ли смисъл да се газифицирам и коеще е най добре!
БЛАГОДАРЯ предварително на всички, които ще изкажат мнението си!
Re: Моля за съвет за газови котли
28-08-2012 - 21:01:32
Не знам как ние да ти кажем дали има смисъл да се газифицираш? Я кажи има ли смисъл да купувам пържоли за скарата, като в градината има сума ти пипер и патладжан, тиквичките нямат изяждане - иначе трябва да ги хвърлям на прасето? Всеки сам си преценява според нуждите и джоба. За Виктрикса нищо не мога да кажа - не работя с Иммергаз
Re: Моля за съвет за газови котли
28-08-2012 - 23:05:16
Много съм разочарован от отговора Ви! Явно не сте ме разбрали ии поне така ми се иска! Главният въпрос е дали има смисъл от инвестиция в газификацията при всичките инвестиции до тук! За това питах! Смятам, че не е толкоз лошо да поискам съвет от Вас, защото смисъла от форума е да си помагаме. Това е моето виждане! И като всеки човек зададох своя въпрос, защото се опитвам да намеря баланс междуу цена и комфорт в тези неособенно добри времена от финансова гледна точка! И все пак благодаря за отговора Ви!
Re: Моля за съвет за газови котли
29-08-2012 - 08:02:33
Iliya69, не се сърди на сравнението, но това е личен избор! За мене това е най-доброто, но не искам да налагам моето мнение. За мене климатиците не са вариант, но много хора са доволни, защото плащат малки сметки. Като гледам твоите сметки не са малки, явно климатиците не са върхови модели. Ако целта на газификацията е намаляване на сметките - не мога да ти гарантирам - във Враца си е студено и тези 3см изолация май не вършат много работа. Но ако целта е комфорт - разбира се че има смисъл
Re: Моля за съвет за газови котли
29-08-2012 - 23:34:13
Благодаря отново! За мен е въпроса дали да правя инвестицията и то относно комфорта! За изолацията няма да коментирам, защото имам мнение различно от много други! Климатиците са от професионалната серия на Дайкин! Но при климатиците няма комфорта на парното! Аз към това се стремя! И търся различни вариации! И питам, защото един казва конвекционално котле, друг кондензно! Изчетох всички мнения и съм объркан! Четох за вентилаторни конвектори, за какво ли не друго. Въпросът е как да насоча инвестицията най-добре! Ясно е че ще се плаща, но поне комфорт да има! Не искам след 2-3 години да влагам нови средства! Затова искам съвет! Затова питам! И ще изслушвам!
Re: Моля за съвет за газови котли
30-08-2012 - 07:49:15
Много повелителен тоя тон бе Илия! Май не признаваш точката и въпросителния знак, а само удивителния winking smiley ?
Инсталацията ти от 120 глидера Н500 е подходяща за кондензно котле, препоръчвам ти с малка мощност едноконтурен - например Теси 3-15кВт или Бош 3-16кВ. Бойлера трябва да се сменя за целта. Задължително програматор. Инвестиция от около 4000лв с таксите и се наслаждаваш на комфорт.
Re: Моля за съвет за газови котли
30-08-2012 - 09:05:49
БЛАГОДАРЯ!
Re: Моля за съвет за газови котли
09-10-2012 - 23:23:32
Здравейте,

Прочетох доста в форума и бих искал да попитам кой е най-подходящият газов котел за жилище от 55 кв. В момента имам BAXI MAIN FOUR, който съм закупил заедно с апартамента. Миналата зима ми стана ясно, че този котел не е за моята квадратура и сега искам да го сменям с по-малък. Моля за предложения както и за оферти ако някой прояви интерес към 1 годишен котел с мощност от 9 - 24 kW. Цената ще е приемлива тъй като искам да махна котела, а не да го забия в някой гараж.
Re: Моля за съвет за газови котли
11-10-2012 - 21:21:54
Какви радиатори имаш?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход