Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Падащо налягане в системата
03-11-2011 - 11:15:12
Здравейте,

имам газов котел МОРА ПРОКСИМА 5-20 кт от няколко години. Проблемът е че налягането в системата пада почти всеки ден от 1,5 бара до 0,5-0,6 бара ако котела е оставен включен, но не е в режим на отопление. Когато е включен и отоплява налягането не пада. Не пада и когато котела е напълно спрян. Смених обезвъздушителите с ръчни с изключение на този в банята, който е автоматичен, обезвъздуших системата и в неработещо и в работещо състояние. Налягането пада дотолкова, че на котела понякога светва червения диод, показващ че няма налягане и не работи и се налага допълване. Проследих навсякъде за течове - тръбния път е вкопан в пода, но по радиаторите и откритите тръби няма теч. В какво може да е проблема?

Благодаря предварително!
Re: Моля за съвет за газови котли
03-11-2011 - 22:41:38
Опитай се да локализираш теча чрез затваряне на кранове - стига да има достатъчно.
Re: Моля за съвет за газови котли
11-11-2011 - 18:08:09
Здравей,
Благодаря за съвета! Най-накрая открих теча - беше след една термоглава от развалено уплътнение - съвсем незначително даже невидимо капене, което може би изсъхва веднага след като спре котела. Смених уплътненията по радиатора и сега вече спадането на налягането е съвсем леко - не е болка за умиране smiling smiley Какво трябва да е налягането в системата? При неработещо положение съм я напълнил до 1,2 bara, а при работещо се вдига до около 2.
Re: Моля за съвет за газови котли
11-11-2011 - 20:08:47
Голяма ли е системата? Имам съсмнения, че разшителният ти съд е дал фира. Можеш да му провериш налягането с манометър за гуми, но предварително трябва да свалиш налягането в системата на 0.
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
07-01-2012 - 00:30:41
Quote
Duck13
Здравейте,

WOLF - добър немски уред...

Въпреки това за мен - прекалено голяма инвестиция. Мисля че има достатъчно добри аналози, с не по-лоши характеристики.

100 м2 е помещение, което спокойно може да се отоплява със стандартен котел 9-24 кВ, предлагано от всички производители. Просто трябва да избереш функции и надеждност.

Здравей,но как ти се вижда да платиш 560 лева с този тип мощности и то само за 1 месец.аз мисля че май ще ми е нужен по мощен от този който ти каза. или с по малкия висконзитет не примерно 9-24 а може би 5 или 6 - 24 или да речем другия варянт 6-31 кВ.мовеш ли да ми дадеш отговор как да постъпя.имам 100 кв. и 83 глидера за тях + лира в банята.
Re: МОЛЯ ЗА СЪВЕТ ЗА ГАЗОВИ КОТЛИ
07-01-2012 - 07:29:47
Нещо не разбрах въпроса?
Re: Моля за съвет за газови котли
18-01-2012 - 21:40:19
Zdraveite na vsichki tyk!imam nyjda ot savet za tezi gazovi kotli?moq e 10.7-24 kw i se vijdam v golemi razhodi s nego.malko po gore bqh pisal na duck kolko sum na vutre za dva meseca nazad.ima li izobshto takuv razhod nqkoi tyk.i zashto e takuv nqkoi moje li da mi kaje?
Re: Моля за съвет за газови котли
19-01-2012 - 22:12:40
Ами - престани да се подиграваш, задай си грмотно въпроса на български и може да ти се отговори подобаващо. И дай подробности
Re: Моля за съвет за газови котли
03-02-2012 - 12:27:23
Снощи към 19 часа спря подаването на газ в част от апартаментите в блока. Съобщение на дисплея - грешка 1, което явно ще рече - няма газ. Всъщност, половината апартаменти имат газ, половината - нямат. Аз изтеглих късата клечка.
От този момент съм звънял през 2 часа на телефоните за аварии. Отговорът бе един и същ - "Екипите работят, до 1-2 часа ще оправят положението". апартамент няма налягане, а в съседния има... Не разбрах и как да разбера кога ще оправят аварията и какво трябва да предприема аз, когато газът дойде...
Re: Моля за съвет за газови котли
03-02-2012 - 18:07:31
Трябва да ресетнеш котела
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход