Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
24-02-2011 - 19:51:54
Аха, ами нормално - от котела се тръгва с ф25ППР, което отговаря на ф22мед
Re: Моля за съвет за газови котли
25-02-2011 - 11:57:56
Входяща максимална мощност kW (kcal/h) 25,9 (22241)
Входяща минимална мощност kW (kcal/h) 10,7 (9195)
Изходяща максимална мощност kW (kcal/h) 24,0 (20640)
Изходяща минимална мощност kW (kcal/h) 9,3 (8000)
КПД при максимална мощност % 92,8
КПД при 30% мощност % 90,7
Изпращам ви технически данни на обикновен котел Eolo Extra 24kW “Иммергаз, от които е видно, че колкото пада мощноста, пада и КПД, това се отнася за всички обикновенни котли. Определящо за икономичната работа е пълното изгаряне на горивото при различни мощности.
Re: Моля за съвет за газови котли
25-02-2011 - 14:15:18
Здравейте на всички във форума... имам дилема с избора на двуконтурен газов котел , тъй като ще изграждам след месец парна инсталация на газ.... от многото четене стигнах до извода че трябва да е с ниска минимална мощност понеже реално апартаментът ми е 65 кв.м. Спрял съм се на газов котел Мора Сириус 5-20 кв. Какво ви е мнението за тези котли и дали е добър избора... апартамента е с изолация на външните стени и пвц- дограма... мисля да завиша броя на ребрата на радиаторите, тъй като от това което чета разбирам че е важно. Имам хол 20 кв., две спални по 12 кв.м. и кухня 12 кв. м. , 4 кв. м. баня с лира.... удачно ли е при моя вариант да си направя и подово в кухнята и коридора освен радиаторите и това ще ми се отрази ли при разхода на газ.... предварително благодаря на всички отговорили.... и друго което ме интересува е дали този котел ще ми осигурява достатъчно топла вода при къпане с тези 20 кв максимална мощност...
Re: Моля за съвет за газови котли
25-02-2011 - 14:41:14
За водно подово се слага изолация под тръбите за да няма загуби , което вдига пода с 6-8см.( Например 2см фибран,2см тръби ,замазка около 3-4см) Темературата на водата не трябва да превишава 45гр .
Re: Моля за съвет за газови котли
25-02-2011 - 14:48:21
да това го знам но при положение че има и радиатор например в кухнята и котела е настроен за работа на 60 градуса дали няма да се завиши разхода от поставянето и на подово отопление в кухнята тъй като за да се върне в котела водата първо ще мине през подовото и така ще и паднат градусите.... и какво мислиш за избора специално на този газов котел мора...
Re: Моля за съвет за газови котли
25-02-2011 - 15:27:23
Радиаторът и подовото ще работят едновременно, Ако има термостатичен вентил на радиатора, ще изключват едновременно, Проблем в регулиране на стайния термостат може да се появи от това, че подовото по-бавно загрява и иэстива и трябва добре да се прецени къде да се монтира. Разходът на газ няма да се увеличи ако се сложи изолация на пода. Котелът има стандартни части, които се използват от много производители .По важно е да се убедите че има сериозна сервизна поддръжка.
Re: Моля за съвет за газови котли
25-02-2011 - 15:47:01
Благодаря за разясненията... ще посъбера още мнения и мисля да го поръчвам котлето, дано да върши добра работа ...smiling smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
18-07-2011 - 17:11:37
Здравейте!
Поздравления и от мен към участниците в тази (както вече сам се убедих) доста дълга и полезна тема!
Първо да подчертая, че изчетох почти цялата тема и не само тази и придобих известна представа за материята.
Изправен съм пред избора на котел за жилище ново строителство - 2 стаи по 18м2, кухня 5-6м2 и баня 4м2 - това са помещенията с отоплителни тела + коридор 7м2 и тоалетна - без радиатори. Имах предложения за Котел Vissman Vitopend 100- 24 kW модулация на мощността 9 -24,8 kW и на Имергаз с почти същите показатели. Като дори ми предлагаха и кондензен Имергаз Виктрикс, за който в последствие придобих информация, че е подходящ за големи площи, инсталация с увеличени отоплителни тела и т.н. Та, конкретно, по самопреценка се насочих към Мора Проксима 5-20kw. Както може да се досетите, поради ниската долна граница. На няколко пъти беше повдигнат въпроса за надеждността и сервизната поддръжка на тези котли, но никъде не прочетох конкретен и обоснован отговор.
Така че, ще се радвам да чуя отзив по от първо лице, а също ще съм много благодарен и на LazarG за някакъв коментар относно този уред.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-07-18 17:13 от plamens_s.
Re: Моля за съвет за газови котли
19-07-2011 - 12:53:27
Така, настъпи малка промяна в плановете - след като написах горния пост отидох до фирмата представител на Мора и ми обясниха, че вече не предлагат Проксима-та, а моделът негов наследник - Мора Сириус отново 5-20кв., но както ми обясниха с повече екстри, респективно - по-сложна електроника. Та въпроса сега е - знаем ли нещо за този модел?
Ще съм много благодарен на lari_78, който предполагам, че вече се е сдобил с котлето и има преки впечатления, за коментар!
Re: Моля за съвет за газови котли
19-07-2011 - 23:26:11
Крайно време беше за нов модел. Като техника може и да е добре, не знам, но самата политика на вносителя за организация на сервизната дейност (по-скоро липсата на такава политика) не предполага стабилното му налагане на пазара
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход