Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какво е необходимо за да откриете заведение или магазин за храни?

Публикувано от Valya_konsult 
Какво е необходимо за да откриете заведение или магазин за храни?
24-09-2015 - 19:51:58
За да откриете заведение или магазин за храни е необходимо следното :
1. Да се регистрирате в агенцията по вписвания, като ЕТ, ООД, ЕООД, СД и т. н.
2. Да намерите подходящо помещение, което е със статут на обект за обществено хранене или търговско помещение.
3. Да устроите обекта съобразно нормативните изисквания за храните.
4. Да се разработят документи за безопасност на храните- НАССР и система за самоконтрол.
Да подадете следните документи в ОДБХ ( областна дирекция по безопасност на храните):
- копие на решението за регистрация на фирмата;
- копие на договора за наем или документа за собственост;
- заявление по образец 15 и списък с групите ( образци 15 и 85 на БАБХ);
-документ за платена държавна такса от 34 лв. + 2 лв. за превод ( плаща се с сградата на ОДБХ).
След подаване на документите до 30 календарни дни инспектори от ОДБХ извършват проверка на материалната база и документацията по безопасност на храните - НАССР и система за самоконтрол. Инспекторите издават протокол за съответствие или предписание. Ако обектът съответства на нормативните изисквания, по отношение на материално техническата база и документацията по безопасност на храните може веднага да започнете работа.
След започване на работа,трябва да направите разработка по трудова медицина и да подадете заявление за работното време в общината по местоживеене ( това е само ако работите след 22 часа). За заведенията се изисква и категоризация, като за това се подава заявление също в общината.
За повече и по- конкретна професионална информация за обект за храни пишете тук или се обадете
на тел.0988 357 062- Бойчева- консулатнт по безопасност на храните.
Re: Какво е необходимо за да откриете заведение или магазин за храни?
22-10-2015 - 12:19:54
Re: Какво е необходимо за да откриете заведение или магазин за храни?
29-12-2015 - 13:28:22
И аз така мисля, мисля че трябват и много изисквания!

блиндирани врати врати за апартаменти врати за входове
Re: Какво е необходимо за да откриете заведение или магазин за храни?
11-02-2016 - 22:03:31
Винаги съм мечтала да си имам ресторант, надяам се,че след някоя друга година ще съм събрала достатъчно пари и ще осъществя мечтата си.
Re: Какво е необходимо за да откриете заведение или магазин за храни?
21-03-2016 - 14:20:37
От личен опит искам да дам съвет на новооткриващите заведения да си спазват всички изисквания, че в началото всеки що е проверяващ, ще мине smiling smiley Относно пожарогасителите, осигурете си ги още в началото според изискваноята, които може да видите тук, че изобщо не са толкова ненужни и глобичките са си доста стабилни. А на всички нови собсвеници на заведения пожелавам успех и да почерпят по едно кафенце, та да им тръгне smiling smiley
Re: Какво е необходимо за да откриете заведение или магазин за храни?
30-09-2016 - 11:05:19
Относно стъпка 1. - регистрация на фирма, кое е по-добре за този тип дейност - ЕТ или ЕООД? Колко по-скъпо ще излезе вписването ако се ползват услугите на една такава фирма: [firmabg.eu] тоест, с колко ще се оскъпи процедурата допълнително? И какви са държавните такси? Необходимо ли е нотариално заверено пълномощно, за да те представлява фирма?
Re: Какво е необходимо за да откриете заведение или магазин за храни?
05-10-2016 - 12:01:45
Re: Какво е необходимо за да откриете заведение или магазин за храни?
30-03-2018 - 13:10:47
Много изисквания има, но ако имаш добра счетоводна къща като skdoverie.com, която да ти окаже съдействие, проблеми няма. Стига да имаш началния капитал .
Re: Какво е необходимо за да откриете заведение или магазин за храни?
06-05-2018 - 15:13:56
Уважаеми lokmob Вие си правите реклама под моя пост! По принцип нямам нищо против, но ние работим в партньорство с МВ Счетоводство - Счетоводни услуги София ЕТ с адрес- бул. Андрей Сахаров №14, ет.2, офис.22 и тел. 0887 138 836, лице за контакт Стоян Карасанов.
Нашите клиенти са доволни от профсионалните услуги на нашите партньори. Ние сме консултанти в областта на храните и ако решите може да насочвате Ваши клиенти към нас, за което гарантираме, че ще бъдат обслужени качествено. smiling smiley
Re: Какво е необходимо за да откриете заведение или магазин за храни?
19-10-2018 - 10:46:42
Много полезна информация. Благодаря!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход