Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Избор на бойлер

Публикувано от Luky 
Luky
Избор на бойлер
24-10-2005 - 10:29:02
Привет на всички форумци.
Предстои ми обзавеждане на ново жилище и съм в дилема относно избора на бойлер.Раздвоен съм в избора си между "старите" изпитани обемни и новото поколение проточни бойлери. От някои публикации и мнения на приятели, чувам различни мнения относно качествата на различните марки и при единия и при другия вид.Ще бъда благодарен на всякакви мнения.
Изберете проточенsmiling smiley
25-10-2005 - 00:09:42
avatar
Аз ви препоръчвам проточен бойлерsmiling smiley по-евтин, по-необемист, по-малко рисков...и топлата вода никога не свършва. winking smiley

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Luky
Re: Избор на бойлер
25-10-2005 - 09:00:25
Благодаря,Продавач,но като такъв би ли споделил вижданията си относно плюсовете и минусите при различните марки обемни и проточни бойлери spinning smiley sticking its tongue out
Re: Избор на бойлер
25-10-2005 - 11:14:39
Доколкото съм се интересувал за да върши работа наистина трябва да е минимум 18кW. Въпросът е дали имате достатъчно мощност, освен това май за да осигурите 18кW само за бойлера трябва да имате трифазен електромер.
Re: Избор на бойлер
27-10-2005 - 13:33:44
avatar
Не на различите марки не мога да направя разбор, защото не ги сменям честоsmiling smiley
Чувам все хубави неща за продуктите на варненската фирма "Елдом Инвест" например - "Дипломат"


Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Избор на бойлер
28-10-2005 - 14:22:07
Сигурно! Аз ползвах миналата година проточни "Дипломат" - един в кухнята и един в банята и май бяха 6 и 9 кВт съответно, но може и да се лъжа. Докато в кухнята можеш поне да си оплакнеш едвам ръцете и нищо друго - т.е. трябва да имаш миялна, за къпане е по-добре да излезеш навън ако вали. Дават ти една пластмаска надупчена с топлийка, за да ти създава илюзията, че водата тече с по-голям дебит, прекарваш си един условно гъвкав кабел 2х3 квадрата през цялата баня до най-близкия усилен контакт, на който можеш да си простираш прането, щото се загрява приятно. Тва е ако не искаш да копаеш за специална инсталация, а то си требе. След което отиваш и си вземаш най-големия обемен ква да е марка и забравяш да питаш за топла вода cool smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2005-10-28 17:38 от Бъгс.
Re: Избор на бойлер
27-11-2005 - 10:50:28
avatar
Вие купихте ли си бойлер? Доволни ли сте?

Аз сега съм пред този избор, защото нашия вчера сдаде багажа ...

И също фирма, която да ги монтира и да дава гаранция, защото това ни е 3 ти бойлер вече за година и половина, но предишните съпруга ми ги слагаше и сега те казват, че след като ние сме си го слагали може да е от монтажа...
Luky
Re: Избор на бойлер
28-11-2005 - 08:59:50
Купих два - едно ТЕСИ със серпентина и един проточен,от същата фирма.Монтажа извърших сам - пази боже да се наложи да търсиш гаранция в тази държава sad smiley Към момента немога да дам мнения относно работата на обемния,а проточния се държи юнашки въпреки моя скептицизъм.
Лек и успешен ден на всички smiling smiley
Внимавайте
07-12-2005 - 07:55:33
avatar
[www.monitor.bg]

Семейство в болница след взрив на газов бойлер

Деветгодишно дете бере душа с 80 % изгаряния в реанимацията на болницата във Велико Търново след взрив на газов бойлер. При инцидента са ранени и родителите на Александър Кънчев - Стефка и Иван. Според лекарите обаче опасност за техния живот няма.
Трагедията се разиграла в понеделник около 22 часа дома на семейството Кънчеви на ул. "Чумерна" в центъра на Велико Търново. Хора от съседните кооперации разказаха пред "Монитор", че чули страшен гръм и минути по-късно видяли от балкона на жилището на сем. Кънчеви да излиза дим. "Веднага разбрах, че е е станало нещо страшно и се обадих в пожарната. След няколко минути видях как изкараха родителите и детето, натовариха ги в линейките и ги откараха в болницата. Докато ги товареха чух някой от пожарникарите или от полицаите, да казва, че малкото май нямало да го бъде защото било цялото изгоряло", разказа съседът Николай Вълчев.
За близо час огнеборците успели да загасят пожара. При направената проверка станало ясно, че причина за взрива е повреда в стария газов бойлер, който системно изпускал газ.
"При натискането на копчето за пускане на бойлера се е получила искра, която е подействала мигновено и е възпламенила натрупалата се във въздуха голяма концентрация на газ. От това е последвал взрив и пожар", обясниха от полицията.

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: Внимавайте
07-12-2005 - 08:57:01
Да не забравим да се застраховаме, налиsmiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход