Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Прескочете пльокерите, работете само с адвокати за да избегнете проблеми при покупка или продажба на НИ.

Публикувано от 149лв.\м2 
[www.pozvanete.bg]

[bgblacklist.blogspot.nl]

Примерите и коментарите са повече от красноречиви. Прескочи брокер и спести пари и ходене по мъки и съдилища.

Новата мантра на брокитата в във времена на криза и липса на купувачи: "Непродадена стока и неоправна булка няма" , само дето някои продавачи дори с помощта на няколко не брокери, а цели агенции не могат да продадат имотите си с месеци и дори години, понеже "спецовете" са от уж много години в бранша.

Нека се запитаме: Кому са нужни брокерите?
Нека се запитаме: Кому са нужни брокерите?
---------------
Не че ти си нужен някому в този живот. Нещастен тъпанар.
Никой не им е виновен, договор се подписва с адвокат. Вариантите са два - да платиш на адвокат преди подписването или да му платиш няколко пъти повече след като си подписал. Всеки е отговорен за делата си и няма защо да се сърди.
Не сте прави. Бльокитата понякога са безценни. Я вижте съседната тема. Нима мислите, че адвокат ще се сети да ти каже да сложиш снимката с разпределението последна и да туриш ароматизатор в апартамента.

А мантра кой ще ти напише? Само текст от вида "уникално предложение, в тих но същевременно комуникативен район в близост до училища и детски градини ..." струва едно 3-4000 лева.

А пък и лелките трябва от нещо да живеят. Хубаво адвокатитите имат образование, а останалите какво, да легнат и да умират ли?

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Преди време, сериозно бях решил да се насоча към брокер, за да ми търси имот по моите критерии, вярвайки наивно, че са професионалисти разбиращи повече от мен.
След което направих грешката да се зачета в този форум ( края на 2007-ма).

От представянето им тук си направих извода, че не си заслужава да ползвам услугите им, съдейки по "компетентните" им познания за развитието на пазара.
(В крайна сметка справих се сам, без брокери, без комисионни, без проблеми )

Все още ми се иска да вярвам , че в гилдията им работят и Професионалисти, но това е все едно човек да търси бялата лястовица.
Надявам се, настоящата криза на пазара да създаде истинските брокери на имоти, по пътя на еволюцията и естественият подбор.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
валсодаре, така и не разбрах две неща, моля да ми отговориш :
- според теб какво образование трябва да имат брокерите
- прав ли съм да казвам, че каквито клиентите, такива и брокерите
валсодаре, така и не разбрах две неща, моля да ми отговориш : 
- според теб какво образование трябва да имат брокерите 
- прав ли съм да казвам, че каквито клиентите, такива и брокерите

1.Какво образование трябва да имат брокерите - в случая е правилно да се зададе въпросът - Какви познания следва да притежават брокерите на недвижими имоти?. Отговор на този наболял въпрос би дало едно задължително лицензиране, с изпит към него засягащ материи като вещно право, ЗЗД, както и останалата правна уредба, касаеща пряко сделките с имоти. Не на последно място се искат поне елементарни знания по архитектура и геодезия, в зависимост от спецификата на приложение. С две думи - от всяко дърво брокер не става! За да си успешен брокер се иска много повече от това да срещнеш един човек с пари, с друг човек мечтаещ да му ги вземе winking smiley , нали?
Маркетинг, право, архитектура - това са все области, в които човек би следвало да има една добра обща култура, ако иска да е професионален, а не креватен брокер на имоти.

Да, знам че ще ми възразиш, че не е нужно човек да знае всичко, стига да има нужните специалисти на разположение, но дори и за това се иска някакво ниво на грамотност и култура на работа, за да се възползваш пълноценно от тях.
Та нали за да получиш правилният отговор, първо трябва да се научиш да формулираш правилно въпроса си, а това във всяка една сфера на познание е най-трудното за научаване, защото зад него стоят години труд и опит!

2 - прав ли съм да казвам, че каквито клиентите, такива и брокерите - С това категорично не мога да се съглася, защото то принизява професионализма до нивото на аматьора. Независимо какъв ти е клиента, ако си добър професионалист ще намериш нужният подход към него.
Когато човек иска да свърши нещо, то намира си начин, а когато ли не - намира си добри оправдания. В случая, да се оправдаваш с ниското ниво на клиентите си, при положение, че от твоя страна не си направил нищо, за да го промениш... - какво да коментирам?!

Има си начини и то добри, човек да се справя с "проблемни" и да го наречем направо неприятни клиенти.
Но, това е друга тема, за друго място, едва ли за тук.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
валсодаре, когато не се подвеждаш по жлъчните коментари и определения, можеш да пишеш и смислени неща. Почти на сто процента съм съгласен с първата част от отговора ти, аз безброй пъти съм го формулирал по- кратичко - трябват познания в определени области, най - важното обаче си остава умението да общуваш. Това включва и обща култура, и куп други неща.
С втората ти част категорично не се съгласявам по една простичка причина - от почти тридесет години работя с хора и знам, че с това - "Независимо какъв ти е клиента, ако си добър професионалист ще намериш нужният подход към него.", няма как да се съглася. Това може да каже само някой, чиято работа не е свързана с непрекъснато общуване с хора, при това - българи. А това - " В случая, да се оправдаваш с ниското ниво на клиентите си, при положение, че от твоя страна не си направил нищо, за да го промениш... - какво да коментирам?! " , извинявай, звучи повече от наивно. Нима някой някого може да променя ?! Нима моята работа е да възпитавам, превъзпитавам, или да променям хората ?! Хубаво звучи и това - "Има си начини и то добри, човек да се справя с "проблемни" и да го наречем направо неприятни клиенти." , но е само в сферата на фантазиите. Независимо от негативизма, който си показал през годините тук към брокерите, независимо, че нерядко влизаш в струята на откровени комплексари тук, независимо от негативизма , който си демонстрирал безброй пъти и към мен лично, се опитвам специално с теб да комуникирам по човешки. Последно - преди време задавах на вас - брокеромразещите още един въпрос, който отговаря на въпроса "Трябва ли да има разлика между нивото на брокерите и това на клиентите?", та въпросът беше свързан с нивото на хората, практикуващи други професии, хайде отговори - как намираш нивото на учителите, лекарите, политиците, журналистите, спортистите, адвокатите,шофьорите, счетоводителите, моделките, да продължа ли ? Всички тези хора са ни потенциални клиенти нали , аз поне съм имал от всички изредени професии , моля те да сравниш тяхното ниво с това на брокерите.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-10-16 20:26 от spgufi.
Дичо, по отношение на проблемните клиенти всичко си опира до това какъв предварителен регламент ще си създадеш.

Повече от 15 години съм работил като брокер ( в друга сфера), имал съм не един и двама проблемни клиенти, сред които със сигурност и луди, но... търсил съм начини и съм ги намирал. В крайна сметка, ако наистина се окаже че с един клиент не можеш да работиш, ами просто му казваш да се обърне към някой друг - с това света не свършва, нали?
Но, знаеш ли какво съм забелязал от опита си досега?!
В немалко случаи именно най-проблемните ми клиенти след време са се превръщали в най-сигурните ми клиенти. Парадоксално, ако го гледаш само от една страна, но ... вярно.

И на последният ти въпрос - именно работа от подобен сорт и характер в сферата на посредническите услуги нерядко изисква твоето ниво да е далеч по-високо от това на тези, с които работиш, защото е по-лесно умен човек да се направи на прост, отколкото прост на умен!

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Както се казва - пак старите безсмислици на нов глас. Ако не беше очевидната юридическа неграмотност на антиброкерската група, бих си помислил, че са банда изгладнели адвокатчета.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-10-16 21:34 от Imotko.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход