Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кредитен калкулатор

Публикувано от p_nachev 
p_nachev
Кредитен калкулатор
13-10-2005 - 14:54:04
В стария форум има едно "обсъждане" в малко напрегнат тон, в което "участваме" с Тинки.
Та въпросът ми е основно към него (но нещо ми стана неприятно и не ми се пише там), пък може и други да обадят !

Има ли някъде в нета надежден кредитен калкулатор, при който може без ограничения д а задаваш всички параметри, включително лихвения процент?
И разбира се да смята както анюитетен, така и класически план.

Където съм срещал калкулатори, те са вързани с конкретни продукти на дадена кредитираща институция и не дават свобода за сметки.

Анонимен потребител
Re: Кредитен калкулатор
13-10-2005 - 15:13:57
ами иди в гугъла и пиши "loan calculator"

Ей този ми се струва хубав:
[www.bloombank.com]
Даваш му 4 от 5-те неизвестни - той ти смята последната smiling smiley


Този пък ти вади и разпечатка по месеци как се движиш
[www.bankrate.com]

За класическия план може и сам да си го сметнеш:

За N-тия месец дължиш
(S / (Y * 12) ) - по главницата
и
(12 * Y - (N - 1) ) * S * L / (12 * Y) - за лихва

S - сумата
Y - годините
L - месечната лихва



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2005-10-13 15:26 от Тинки Уинки.
p_nachev
Re: Кредитен калкулатор
14-10-2005 - 11:15:00
Тинки, благодаря !

Този сайт на bankrate наистина е много удачен за анюитетите.
Нямах време вчера да търся, пък и си помислих, че не съм много сигурен за коректните чуждоезикови наименования на отделните видове кредити и реших, я да попитам.

При българските банки положението е ясно, те напълно нормално обслужват собствения си бизнес, нереалистично е да очакваш друго ! Сега погледнах сайта на Булбанк - много им е пригледен калкулатора. Дава успоредно и двата плана.

Всъщност не е случайно, че си попаднал все на анюитетни калкулатори. На запад са изградили един модел на живот - хем да не се отказваш от благинките сега, хем да живееш на заем и да връщаш :-)))).
Тази фолософия се стикова най-добре именно с дълговременно връщане на равни вноски.

А за класическия план - да, там "сметката" е по-лесна.

Izgleshda ima: www.kredit.hit.bg
Pozdravi
Ето калкулатор за изчисляване на Годишния Процент на Разходите (ГПР) - БГ варианта на Annual Percentage Rate (APR). Има и за анюитетни и за намаляващи вноски - прави и пълен погасителен план.

http://www.moitepari.bg



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2006-01-15 19:35 от Тинки Уинки.
Vapros kam kredit.hit.bg
Re: Кредитен калкулатор
15-01-2006 - 17:03:00
Й.М. Написал:
-------------------------------------------------------
> Izgleshda ima: www.kredit.hit.bg
> Pozdravi


Toku shto vavedih 5000 leva kredit za 60 mesetza pri 7 % lihven procent i poluchih efektivna godishna lihva ot 3.76 %?!! Kak e vazmozhno pri lihven procent 7 % - da se poluchava EGL ot 3.76 % - zvuchi mnogo nelogichno...ne triabva li EGL da e po-goliama ot lihvenia procent?


Анонимен потребител
Re: Кредитен калкулатор
15-01-2006 - 19:38:45
Не не трябва.

Ти имаш лихва 7% но първия месец тя е върху цялата сума, после е върху остатъка след като си внесъл нещо първия месец. Т.е. имаш лихва 7% но главницата ти намалява.
Тази ефективна годишна лихва се смята все едно главницата ти не мърда (стои си постоянна) и затова е по-ниска от лихвения процент.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход