Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

откриване на заведение за бързо хранене

Публикувано от mus 
mus
откриване на заведение за бързо хранене
01-12-2010 - 08:19:56
Здравейте,

В тази криза явно човек не може да си намери нормална работа,с нормално заплащане(което да стига не само да си
платиш сметките евентуално),затова аз реших да отворя малко заведение,в което да предлагам-дюнери,сандвичи на тост
безалкохолни напитки и кафе.Мисля,че мястото е подходящо,защото се намира под блок,в който има офиси на много фирми
които все нещо трябва да хапват.Интересува ме какви са необходимите документи за откриването(незнам от къде да започна).
Също така се притеснявам за това,че над мен в блока все пак жевеят хора,които може да решат,че не им се дишат тези миризми
на готвено(все пак месото за дюнера си се пече).Трябва ли да искам съгласие от живущите,или е необходимо само да си набавя
нужните документи за започването.
Моля за съдействие,особено от хора които се,или са се занимавали с това.
Ориентирайте ме за какво става въпрос,откъде да започна документално.
Приемам всякакви съвети по темата

Благодаря!!!
Re: откриване на заведение за бързо хранене
01-12-2010 - 23:46:09
От РИОКОЗ /ХЕИ-то/ се почва с една молба за регистрация на търговски обект по закона за храните! Май,че беше с такса около 35 лв.!Ще ти искат нотариален акт или договор за наем от които да е видно,че помещението е със статут на търговски обект.Ако там си редовен,трябва и да покажеш ,че си въвел система за самоконтрол за безопастност на храните.Това са 3-4 книги -дневници,които можеш да намериш в специализираните книжарници за формуляри.1/ дневник за доставките,2 /температурен дневник за хладилниците ,3/ дневник за хигиената на помещението 4/дневник за здравното състояние на персонала 5/ инструктажна книга за безопастност на труда, 6/ това си го правиш сам -схема с определени критични точки при технологията на приготвяне на храната и описание на контролирането им,да речем с термометър следиш температурата на грила да не излезе от рамките на 180 градуса примерно. Записа на температурата на хладилника през 4 часа в дневника на хладилниците е друг такъв пример! И помни: пържените картофи да не са от бланжираните,за да ги харесва клиентелата и да ти се харчат.Малко е играчка беленето ,но си заслужава за нещо,за което да си дал 60 ст. за кг. да вземеш 8-12 лв. за кг.*drunk*Успех!
Re: откриване на заведение за бързо хранене
02-12-2010 - 12:02:17
avatar
Няма нужда да белиш картофи, има фирми които продават в пакети пресни обелени и нарязани за дюнер идеалниsmiling smiley
Бях отворил преди време такова.. лошото е че ако не работиш ти, а си с персонал... персонала ще те лъже и ще те прави на маймуна...
тудно е да намериш кадърни хора, а честни е направо невъзможно. Ще смърдиш на манджа...много! кожата ти се пропива с тази миризма и не е никак приятна.
Потърси си техника на старо или в илиенци на главния вход малко навътре има продават.. и цената е сносна.
Но е неблагодарна работа, трябва да ставаш рано... да се къртиш от работа... ако правиш пици на парче сутрин ти носят тестото рано рано... разстилане в тавите подготовка, за да може да хванеш тръгващите за работа абе къртовска работа си е.. миризми, влага... ужас отделно проблемите с риокоз... хеита глупости за месото за всичко... брак ще имаш изстинала пица кой ще иска да яде... а да та те чакат не обичатsmiling smiley
Много работа много гърч за недотам добри пари... но ако си оптимист - действай smiling smiley
Аз мога само това да ти разкажа - за работата аз документите не знам как е но от година на година все повече и повече изисквания има.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: откриване на заведение за бързо хранене
06-02-2012 - 18:05:49
Поздравявам Ви за инициативността!
Публикувам информационен материал по темата с идеята да е полезен на всички, които мечтаят да имат заведение: http://www.vconsulting.eu/bg/index-12.html
Re: откриване на заведение за бързо хранене
29-04-2012 - 09:18:47
Много полезна информация.


Имоти
Re: откриване на заведение за бързо хранене
01-05-2012 - 13:50:33
Сега май е най-неподходящото време (може и най подходящото да е).
В квартала 2 заведения затвориха, 3 смениха собствениците, за други 2 знам че се чудят на кой да го продадат. И това само за 1 година.
Да не говорим че общо са 10-12 заведенията в квартала - НИЩО не върви.
От хранителните все още се държат - ама то кво ли да работят - за мазето не плащат наем, само се бъхтиш ама и 200лв да изкараш е по добре от безработен
Re: откриване на заведение за бързо хранене
20-08-2012 - 12:32:51
2-ма познати отвориха малки кръчмички в Пловдив и двамата в срок от 1 година ги затвориха , поради липса на достатъчно оборот - те бяха тип обедно меню и качеството на храната беше доста прилично и добро за цените които предлагат , но въпреки това не можаха да намерят достатъчно клиенти
Re: откриване на заведение за бързо хранене
20-10-2012 - 09:18:20
И аз имам един познат който се опита да отвори малко заведение но без успех. Може би в тия малки квартални заведение ходят само хорица от квартала, те явно са по=бедни иначе не си го обяснявам. Като цяло за съзаление народа е беден sad smiley
__________________________________________

метални врати блиндирани врати метални решетки
Re: откриване на заведение за бързо хранене
29-03-2014 - 19:59:04
Човек не трябва да губи надежда *drink1*

Емил Радев
Re: откриване на заведение за бързо хранене
11-11-2014 - 16:34:10
avatar
Имам приятелка, която се занимава половината си живот с подобни заведения. Много е важно мястото..разбира се. Хубаво е да е в такава част на града, където да има повече офиси и офис сгради. Много е важен и персонала, който се наема. Поне такива са ми наблюденията. Успех.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход