Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Лицензите в строителството или как се правят вредни закони

Публикувано от kiko 
Re: Лицензите в строителството или как се правят вредни закони
01-03-2006 - 14:23:30
Naceff,

4ovek,

Пак материал по темата от Сега:

[www.segabg.com]

Naceff, ти да не си жена ?! smiling smiley Или авторката е чела нашия форум... Тя повтаря почти дословно твоя коментар по темата.

4ovek, гледам, че и други мислят за закона като за начин за разпределяне на баницата (което е и на Naceff, и мое мнение). А пък синекурните длъжности за наши момчета са си бонюс само.
Re: Лицензите в строителството или как се правят вредни закони
01-03-2006 - 14:39:46
Joan аз не споря, че основния момента е борбата в това кой да издава разрешителните. Споря, че идеята е не да се пречи на фирмите да се регистрират, а да се събират пари от тях. Искаш да строиш - заповядай, плати си таксите и членския внос и строй колкото ти душа искаsmiling smiley Все едно въвеждат нов данък, който да бъде събиран от някаква недържавна организация.
От време оно всеки от силните на деня се е старал да направи така, че да събира пари чрез данъци, а не чрез инициатива.
Примери в новата ни история много - печелят търговците на сергиите - я да ги задължим да си купят от нас касови апарати, някой направиха кабелни мрежи - я да си издействаме лицензи и те да ни плащат на нас, имаш магазин - я си плати за охранителна система, имаш автомобил - застраховка, имаш работници - задължително ги застраховай и тях...Богатият и силният не се натискат да вземат бизнеса на някой - искат да вземат част от печалбата, понякога цялата, т.е. да работи за тяхsmiling smiley
Joan,
Странна констатация ! Прочетох статията, наистина само по диагонала, но не успях да намеря фрапиращи сходства . Не вярвам и да е важно !
А иначе, "през годините", форумът е посещаван и четен и от сериозни хора ! Нищо, че имаме традиционни различия в оценките на някои личности. Тук има много ценни неща, но категорично имаше възможност да е още по-стойностен.
Не трябва да подминаваме и приноса на хората, които го правят такъв.
Нямам много наблюдения, но не забравям думите на Петър от Мюнхен(който за съжаление изчезна), който в някаква подобна ситуация спомена, че за разлика от други места, тук си е направо чудно.

Това пък за жената откъде се взе ?! Не съм, поне сутринта не бях, проверих !:-))
Re: Лицензите в строителството или как се правят вредни закони
02-03-2006 - 16:43:10
Naceff,

Ами аз определено видях сходство в позицията, че идеята за защита правата на потребителите на строителни услуги се е "изродила" в спор кой да владее контрола над сектора. С цел конторол върху бъдещите апетитни хапки, свързани с инфраструктурните проекти на регионалния, структурните, кохезионния и там какивто фондове на ЕС.

Ама ти като не виждаш сходството, ок.... Вземам си назад думите.

А за жената - е, опит за шега (несполучлив явно smiling smiley - авторът на статията е жена, а предвид видяното от мен сходство в позициите реших да го изтъкна този факт. Извинения и за това! Надявам се, не си го приел като лична обида на мъжкото ти достойнство :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход