Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА

Публикувано от dimipopo 
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
23-11-2007 - 13:34:42
А щом като мога да ходя там, как ще реагираш ако ходя върху автомобилаsmiling smiley
Или ако мина с обемист, твърд и остър багаж и случайно се надраска паркиралата в мястото за ходене кола? Или ако случайно от прозореца изтърва ютия?
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
23-11-2007 - 13:37:37
Дискусията ни е полезна за онези, които тепърва ще подписват договор за учредяване право на строеж. Според мен всеки квадратен милиметър от терена трябва да е споменат! А в последствие, след разрешенията да се смята - кое докъде и кое на кой! След заплащане от ГИС могат да се вземат координатите на всяка точка !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-11-23 13:39 от partzalev.
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
23-11-2007 - 13:38:25
И те ще т питам - неразделна чат от проекта е зелената площ и проект за засаждане на дървета - чия е тази зелена площ?
Според мен всичко, което законът изисква да се изгради за да се построи сградата е ОБЩА СОБСТВЕНОСТ НА СОБСТВЕНИЦИТЕ НА ИМОТИ В СГРАДАТА.
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
23-11-2007 - 13:39:35
Е аз ти казах - в момента при който кажеш , че ти трябва двора затваряш вратата на офиса ми от външната страна. ТА мен много не ме интересуваsmiling smiley
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
23-11-2007 - 13:45:14
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> И те ще т питам - неразделна чат от проекта е
> зелената площ и проект за засаждане на дървета -
> чия е тази зелена площ?
> Според мен всичко, което законът изисква да се
> изгради за да се построи сградата е ОБЩА
> СОБСТВЕНОСТ НА СОБСТВЕНИЦИТЕ НА ИМОТИ В СГРАДАТА.

Част от обезщетението за преотстъпеното право на собственост или право на строеж, е и озеленяването на имота. Това, че той е формулиран като изискване на закон, е добре, защото ако строителите имаха избор, веднага биха застроили целия двор 100 %, от което ще вземат пари.

smiling smiley
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
23-11-2007 - 13:45:36
И аз това им казвам на "инвеститорите", но те пак идват да питат. Май желанието им за застрояване е много голямо!
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
23-11-2007 - 14:13:32
По принцип натиска за по-интензивно застрояване на парцела е основно от страна на собственика, а не на инвеститора.
За инвеститора е по-добре да направи сграда, която ще с отличава от другите за да може да се продава по-скъпо. Което означава, че ще има компромис с квадратурата. А собственикът на парцел държи да е по-голяма за да може парцелът му да е по-скъп.
Да знаеш как се кефя на промяната в ЗУТ от това лято за ъглови парцели с калкан на една регулационна линия - на сума хора им изгоряха доста квадрати. ДА обикалят още да се пазарят докато изобщо отпадне изключението за ъглови парцелиsmiling smiley Той май и Парцалев имаше нещо подобно - ъглов парцел, ама не знам дали е с какан от една или две страни - ако е на една вече е изгорял, а ако ена две докато се чуди как да си запази двора може двойно по-малко сграда да му позволят да прави...
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
23-11-2007 - 14:14:55
Горното естествено става въпрос за случая обезщетение, защото ако става въпрос за покупка на терен, тогава инвеститора си е собственик на парцела и той драпа за по-интензивно застрояване.
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
23-11-2007 - 14:25:59
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
Той май и Парцалев имаше нещо подобно -
> ъглов парцел, ама не знам дали е с какан от една
> или две страни - ако е на една вече е изгорял, а
> ако ена две докато се чуди как да си запази
> двора може двойно по-малко сграда да му позволят
> да прави...

Ей, не знаех, че те кефи чуждото нещастие?! Това дали е нова недемонстрирана
черта от характера ти?

smiling smiley smiling smiley smiling smiley

(Това е част от играта на голямата кака - като удряш на морал....)
Re: ОТКРИТИ ПАРКОМЕСТА
23-11-2007 - 15:18:20
Защо да е нещастие? Никой не му е взел парцела, ще получи по-малка квадратура, но пък цените на имотите са се качили и в парично отношение ще получи пак толковаsmiling smiley
А и нещастието означава болест, загуба на близък човек и такива подобни. Промяната на ЗУТ не може да прави хората нещастни, просто ги прави по-малко богати.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход